نمناک سبک زندگیروابط عاطفی روابط فرازناشویی، مقصر کیست؟
روابط فرازناشویی ، تعریف روابط فرازناشویی
روابط فرازناشویی، شاید نامش برایتان نا آشنا باشد اما شما هم درگیر آن هستید ، درگیر ارتباطاتی که به صورت اشتباه با همسرتان در فضای خانه ایجاد می کنید و فرزندانتان را تحت تاثیر قرار می دهید.

روابط فرازناشویی چه بلایی است که زندگی را تخریب می کند؟

برخی از روانشناسان بر این باورند که روابط فرازناشویی ممکن است برای هر قشری از جامعه می تواند اتفاق بیفتد . اگر انسانی نتواند مهارت های دینی و آموزه های فرهنگی را د زندگی خود به کار برد دچار چنین روابطی می شود . 

روابط فرازناشویی چیست؟

 معمولا رابطه خارج از روابط زناشویی به رابطه ای گفته می شود که یکی از زوجین رابطه عاطفی، کلامی یا جنسی ای را با فرد دیگری خارج از قراردادی که با همسرش دارد برقرار کند که این رابطه همراه با پنهانکاری است.

عوارض و تاثیرات منفی روابط فرازناشویی در زندگی مشترک

روابط فرازناشویی علاوه براینکه روی روان مرد و زن تاثیر می گذارد برای فرزندانی که در این محیط پرورش پیدا می کنند هم پیامد های جبران ناپذیری دارد که این پیامد ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم در زندگی فرزندان اثرگذار است به عنوان مثال در این خانه مرد و زن در حال پرخاشگری و توجیه روابط نادرست خود هستند در این شرایط کودکانی هم که در محیط حضور داشته باشند در رفتار هایشان پرخاشگری دیده می شود که می توان گفت این پرخاشگری همان تاثیر مستقیم اینگونه روابط است چرا که در خانه ای بزرگ شده اند که لحظه لحظه د وران کود کی شان را با تنش و دعوا گذرانده اند و این پرخاشگری و رفتارهای نادرست جزو وجودی آنها شده است.

 اما تاثیر غیر مستقیم و بلند مدت این گونه رفتار ها در محیط خانه را می توان به کرات در جامعه مشاهده کرد همین نزاع های خیابانی که در سال های اخیر افزایش یافته یکی از علت هایش می تواند نشأت گرفته از این روابط باشد به این معنا که فرد نزاع کننده به دلیل روحیه پرخاشگری ای که در محیط خانه توسط والدین خود دیده است همان روحیه در وجود او هم نهفته و فقط منتظر فرصت مناسبی است تا به گونه ای این حالت پرخاش را بروز دهد بنابراین محیطی بهتر از جامعه برای خود پیدا نمی کند . این یکی از اثرهای بلند مدت روابط غیراز همسری است که نه تنها باعث نابسامانی خانه بلکه سبب نابسامانی جامعه هم می شود .

روابط فرازناشویی

تاثیر روابط فرازناشویی بر فرزندان

علل روابط فرازناشویی

 یک روانشاس با بیان اینکه روابط فرازناشویی می تواند برای هر قشری رخ دهد ، می گوید :این گونه روابط برای هر قشری از جامعه می تواند اتفاق بیفتد . اگر انسانی نتواند مهارت های دینی و آموزه های فرهنگی را د زندگی خود به کار برد دچار چنین روابطی می شود . البته برخی زنان با توجیه اینکه از لحاظ مالی دارای ضعف هستند به این نوع روابط چراغ سبز نشان می د هند و مرد ان هم به د لیل اینکه روابط جنسی شان توسط همسران شان تامین نمی شود به روابط پنهانی روی می آورند د ر صورتی که این گونه توجیهات چه توسط مرد و چه زن صورت مسئله را پاک کردن است د ر صورتی که باید نسبت به مسائل زند گی رویکرد مبتنی بر حل مسئله د اشت نه اینکه صورت مسئله را پاک کرد .

 زوجین باید مهارت های بین فردی، مهارت های برقرار کرد ن ارتباط را از طریق گذراندن دوره های کارگاهی که توسط اساتید برجسته برگزار می شود ، شرکت کنند این مهارت ها را می توانند با مطالعه کتاب و تجربه های والد ین به دست بیاورند . زوجین باید د رمیان د غد غه های روزانه خود با برنامه ریزی وقتی را برای یکدیگر قرار بد هند تا بتوانند عواطف و احساسات خود را با به کار بردن کلمات محبت آمیز به همد یگرابراز کنند و همیشه به فکر جمع آوری پول نباشند بلکه باید نیاز عاطفی خودشان را هم برطرف کنند . 

رسانه ها مقصرند

در زمینه شیوع روابط فرازناشویی و روحیه پرخاشگری در خانه و جامعه، رسانه ها می توانند ابزار موثری باشند د ر چند سال گذشته رویکرد رسانه هایی همچون تلویزیون و رادیو به گونه ای بوده است که با ساخت برنامه ها و فیلم ها، نزاع، د عواو خیانت را در میان خانواده ها پررنگ کرده است در صورتی که رسانه باید با سازوکار مناسب و برنامه ریزی بیشتر به ساخت فیلم بپردازد .

 البته در زمینه ساخت برنامه ها و فیلم ها باید از کار شناسان و جامعه شناسان وروانشناسان راهنمایی بگیرند تا بتوانند هدف های بهتری را در جامعه دنبال کنند . باید سریال هایی را متناسب با نیازهای جامعه بسازند تا مردم کمتر تحث تاثیر شبکه های فارسی وان و جم قرار بگیرند .

روابط فرازناشویی، مقصر کیست؟

روابط فرازناشویی، مقصر کیست؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از بیتوته /ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف