نمناک اخبارسیاست روحانی بازهم با نه قاطعانه ترامپ را رد کرد + عکس
روحانی ترامپ ، حسن روحانی ترامپ را رد کرد
روحانی ترامپ را باز هم به " نه " قاطعانه اش رد کرد ، این بار رئیس جمهور آمریکا برای صحبت با رئیس جمهور ایران دست به دامن واسطه شده بود ولی موفق نشد.
تاریخ انتشار : 12 آبان 1396

روحانی بازهم به ترامپ نه گفت

یک روزنامه آمریکایی بامداد جمعه گزارش داده دولت آمریکا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد از رئیس جمهوری فرانسه خواسته بود تا واسطه گفت وگوی مستقیم تلفتی رئیس جمهور آمریکا با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران شود.
روزنامه واشنگتن پست نوشته ساعاتی بعد از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهارات تندی علیه ایران مطرح کرد، دولت او این درخواست را از امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه مطرح کرد.


روحانی ترامپ

نه روحانی به صحبت تلفنی با دونالد ترامپ

واشنگتن پست که این خبر را به نقل از چندین مقام دولت ترامپ و مقام های کشورهای خارجی منتشر کرده نوشته سران هر سه کشور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد حضور داشتند. «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا فردی بود که درخواست دولت ترامپ را به رئیس جمهور فرانسه منتقل کرد.

نه قاطع روحانی به ترامپ

یک مقام ارشد دولت ترامپ می گوید پاسخی که ایرانی ها بعد از ظهر همان روز به این درخواست دادند یک نه قاطع بود. فرانسوی ها به آمریکا گزارش دادند «ایرانی ها باور نمی کنند که شما جدی باشید و فکر می کنند که این، نوعی فریب است.»
این مقام ارشد آمریکایی تصریح کرد قبل از درخواست تیلرسون، ترامپ در دیدار دوجانبه ای که یک شب قبل تر از سخنرانی اش در سازمان ملل با ماکرون داشت، ایده میانجی گری فرانسه برای گفت وگو با رئیس جمهور ایران را مطرح کرده بود.
منبع مورد استناد واشنگتن پست می گوید:«ترامپ به ماکرون گفت:'شماها روابط خوبی با ایران دارید. آیا می توانید از این روابطتان استفاده کنید و از ایرانی ها بپرسید در صورتی که آمریکایی ها آماده گفت وگو باشند، آنها هم تمایلی به این کار دارند؟'»
روایت مقام آمریکایی از دلیل درخواست ترامپ
مقام آمریکایی در پاسخ به این سوال که چرا ترامپ خواستار دیدار با روحانی بوده گفت:«برای اینکه بگوید کارهایی که شما دارید در دنیا انجام می دهید اینها هستند و ما می خواهیم که آن را متوقف کنید... در غیر این صورت باید بدانید که داریم روی راهبردی کار می کنیم که با تمام آنها مقابله می کند.»
وی اضافه کرد مهم ترین پیام این بود که از پنجره طلایی دوران اوباما برای آشتی جویی خبری نیست.

پیشنهاد تیلرسون به ظریف
مقام ارشد آمریکایی گفت که تیلرسون هم در گفت وگوی مستقیمی که در جریان یک نشست چندجانبه در سازمان ملل روز 20 سپتامبر با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران داشت با او درباره امکان برگزاری گفت وگوهایی میان «سایر مقام ها در سطوح مختلف» صحبت کرده بود.

روحانی بازهم با نه قاطعانه ترامپ را رد کرد + عکس

روحانی بازهم با نه قاطعانه ترامپ را رد کرد + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از فارس /ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف