نمناک سرگرمیگوناگون رودخانه خونین در روسیه ! + تصاویر
رودخانه ، رودخانه عجیب
رودخانه دالدیکان در کشور روسیه مدتی است به رنگ سرخ خونین درآمده و شگفتی همگان را به همراه داشته است.

رودخانه ای به رنگ خون در روسیه

قرمز شدن رودخانه ای در کشور روسیه سوژه بسیاری از رسانه ها شد.

مقامات روسی به دنبال یافتن دلیلی برای توضیح پدیده ای هستن که به تازگی در شبکه های اجتماعی این کشور به سرعت پخش شده است:یکی از رودهای این کشور به رنگ قرمز خونین درآمده است.

دریاچه خونین در روسیه

دریاچه خونین در روسیه

گزارش ها حاکی از آن هستند که رودخانه دالدیکان طی چندین روز گذشته به قرمز تغییر رنگ داده است و اگرچه برخی براین باورند دلیل این تغییر رنگ وجود سنگ معدن آهن درون آب رودخانه است، اما وزارت محیط زیست روسیه می گوید درحال بازرسی کارخانه نیکل نوریلسک در نزدیکی این رودخانه است زیرا این احتمال وجود دارد که لوله های این کارخانه دچار نشتی شده و مواد شیمیایی را روانه رودخانه کرده باشد.

دریاچه خونین

تصاویر رودخانه خونین در روسیه 

یک متخصص اکتشاف معدن توضیح می دهد که فرایند های خاص اکسایش یا فرایند هایی که دمای بالا در آنها دخیل هستند، مانند آنچه در کارخانه نیکل انجام می گیرد، می توانند مواد معدنی سولفیدی را به اکسید آهن تبدیل کنند و در نتیجه پس از ترکیب با آب رنگ آن را به قرمز تغییر دهند.

 

رودخانه خونین روسیه 

رودخانه دالدیکان  

ساکنان منطقه نزدیک رودخانه به روزنامه های محلی اعلام کرده اند که این اولین باری نیست که رنگ رود دالدیکان قرمز شده است. کارخانه نیکل نوریلسک که بزرگترین تولید کننده نیکل و پالادیوم در جهان است، تلاش دارد تا انگشت اتهامی که به سویش گرفته شده است را به سویی دیگر منحرف سازد و در عین حال اعلام کرده حین بازرسی مقامات دولتی از این کارخانه روند تولید خود را کاهش داده است. البته مدیریت این کارخانه در ادعایی عجیب به خبرگزاری ریانووستی اعلام کرده که رنگ رودخانه همیشه همین بوده است.

از آنجایی که آب منطقه از این رود تامین نمی شود، نگرانی درباره به خطر افتادن سلامت ساکنان منطقه وجود ندارد اما کشاورزان محلی و گله داران باید نسبت به این موضوع نگران باشند زیرا ممکن است آبیاری مزارع یا تامین آب دام ها از این رود عواقبی به دنبال داشته باشد.

 

رودخانه خونین در روسیه ! + تصاویر

رودخانه خونین در روسیه ! + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از همشهری - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف