روزه گرفتن دختر 9 ساله
ماه رمضان مادر پدرها با توجه به دخترشان که به سن تکلیف رسیده سوالاتی مانند اینکه حکم روزه گرفتن دختر 9 ساله چیست؟ دارند که جواب همه سوال ها را در نمناک بیابید.

حکم روزه گرفتن دختر 9 ساله

شروع ماه مبارک رمضان و تلاقی آن با ماه های گرم سال موجب شده است که سؤالی برای والدین مطرح شود که آیا روزه گرفتن دختران نُه ساله شان در این شرایط واجب است؟

روزه گرفتن 9 ساله

دختران 9 ساله میتوانند روزه بگیرند

پاسخ به سوالات روزه گرفتن دختران 9 ساله

حجت الاسلام و المسلمین رضایی، عضو دفتر استفتائات مقام معظم رهبری در خصوص حکم روزه گرفتن دخترانی که به سن تکلیف رسیده اند، اظهار کرد:دختر خانم های روزه اولی به دو گروه تقسیم می شوند که یک گروه از لحاظ جسمی توانایی گرفتن روزه را دارا بوده و رشد خوب و کاملی داشته اند.

وی افزود:خانواده ها می توانند با بیدار نگه داشتن این دخترها تا سحر هم از لحاظ تامین آب مورد نیاز بدن و هم تغذیه تا زمان اذان به آنها کمک کنند.

رضایی عنوان کرد:گروه دوم دخترهایی هستند که درحالی که به سن تکلیف رسیده اند اما رشد و توانشان در حد کودکان 5 ساله بوده و تحمل گرسنگی را نخواهند داشت، لذا روزه گرفتن بر آنها هنوز واجب نشده است همان طور که بر افراد مسن کم توان نیز واجب نیست.

نماز خواندن

روزه داری برای دختر نه ساله


وی بیان کرد:افرادی که دارای مشاغل سخت غیر قابل ترک هستند مانند کشاورزان که برداشت نکردن محصول درآمد و زحمت یک سال آنها را نابود می کند، در صورت بروز حرج و سختی شدید می توانند روزه خود را بخورند و دیگر برآنها واجب نیست.

رضایی در رابطه با خوف هلاک گفت:هنگامی که آب بدن به صورت کامل از دست رفته و خوف هلاک بر فرد عارض شود، نوشیدن آب تنها درحد رفع هلاکت جایز بوده و پس از آن می تواند به روزه خود ادامه دهد.

روزه گرفتن به همه ی دختران 9 ساله واجب است؟

58
این مطلب مفید بود ؟80
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
برچسب :
نظرات
وبگردی