نمناک فرهنگ و هنرچهره ها روز خبرنگار در اینستاگرام چهره های ایرانی + اینستاپست
روز خبرنگار ، 17 مرداد
هنرمندان و چهره های کشورمان با انتشار پست هایی در اینستاگرام امروز 17 مرداد روز خبرنگار را به خبرنگاران زحمتکش کشورمان تبریک گفتند.
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1397

هنرمندانی که روز خبرنگار را تبریک گفتند

امروز 17 مرداد در تقویم ما ایرانی ها روز خبرنگار نامگذاری شده است. امروز روز شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرانی در مزار شریف افغانستان است.

17 مرداد 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی مستقر در مزار شریف افغانستان، به همراه 8 نفر از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروه طالبان کشته شدند و به همین مناسبت امروز 17 مرداد به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است.

هنرمندان و چهره های کشورمان با انتشار پست هایی در اینستاگرام روز خبرنگار را تبریک گفتند.

این چهره های کشورمان روز خبرنگار را تبریک گفتند

اردیبهشت ماه سال 95 ، علی وزینی خبرنگار جوان کشورمان در سن 27 سالگی به دلیل بیماری از دنیا رفت. درگذشت این خبرنگار جوان با واکنش های زیادی از سوی هنرمندان همراه بود و با وجود گذشت دو سال از این ماجرا هنوز هم یاد علی وزینی در روز خبرنگار در صفحات هنرمندان زنده میشود.

روز خبرنگار

تبریک نعیمه نظام دوست در روز خبرنگار

نعیمه نظام دوست با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت:روز خبرنگار رو به همه دوستان خبرنگارم تبریک میگم ولی مگه میشه روز خبرنگار باشه و یاد تو علی جان وزینی مهربان نیوفتم ، میخواستم یادی کنم از جوانی رعنا و مهربان و گل که دوساله به طور غیر قابل باوری از دست دادیمش و کلی غصه خوردیم و به یادش اشک ریختیم ،علی وزینی که مثل اسمش بهترین بود، آقا بود و نجیب و یک انسان واقعی یکی از خبرنگاران خوب بود و همیشه قلمش به حق و زیبا بود ،علی جان وزینی روزت مبارک و یادت گرامی ،ما به یادت هستیم مهربان. از این خبرنگاران محترم و مهربون و عزیز زیاد داشتیم و داریم و خیلی از عزیزان خوبی رو که الان داریمشون و باید قدرشون رو بدونیم ،خبرنگاری شغل مقدسیه و امیدوارم دوستانی که وارد این حرفه مقدس میشن بدونند که کار سختیه و شوخی نیست نباید با آبروی شخصی بازی کنند و سعی کنند تا اونجا ممکنه حقیقت رو بنویسند .روز خبرنگار رو به همه دوستان خبرنگارم تبریک میگم.

روز خبرنگار

تبریک آزاده نامداری در روز خبرنگار

آزاده نامداری با انتشار عکسی در اینستاگرامش نوشت:مدتهاست بغضهایم را از رنج روزگار،از بی عدالتی، از قضاوت، از دوستان هزار ویک رنگ وهزار هزار غمی که زیر پوست شهرم خوابیده قورت میدهم و این جمله راتکرار میکنم "من مادر گندمم"اما تو! رفیق زمستان و بهارم آنچنان ناگهان پر کشیدی که بغض واژه ی حقیری است در برابر این حجم اندوهم،چه بگویم،روزخبرنگار مبارک؟تو که نیستی. موفق شدی بغضم رابشکنی ومن بی صدااشک بریزم،علی کوچولوی من!از وقتی رفتی حتی حاضر نیستم ازجاده ی همدان رد شوم.بخواب برادر،باور کن گاهی خوشحالم این روزها را ندیدی اما من با تنهاییم چه کنم؟ رازدارم!روحت شاد،روزت مبارک.
پ.ن. ازطرف من،سجاد که تازه باتو دست دوستی داده بود وگندمی که هرگز ندیدیدش.
روز خبرنگار

تبریک میترا لبافی در روز خبرنگار

میترا لبافی با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت :ایشون جلال آل احمد هستند ، سایه او بر سر ما. همو که نه دغدغه نماینده مجلس شدن داشت نه عضو شورای شهر شدن.

و به قول سیمین، زیبا مرد عین فرو مردن یک چراغ و در میان مردم معمولی که دوستشان داشت.او میدانست فرصت کوتاه است برای همین رفت تا اورازان و از محرومیت ها نوشت.

کسی را شماتت نمیکنم. اول از همه خودم که گاهی در گرفتاری زمان یادم میرود چرا آمده ام.و دوست دارم همه ما در این روز بیدار شویم.

خبرنگار ماندن افت و کسر شان نیست، به خصوص اگر به ادبیات و گزارش نویسی و رمان متصلش کنی و ، مثل جلال با نثر هیجانی ات باری از دوش دیگران برداری .

خبرنگار ماندن در جا زدن نیست ، پیش رفتن است ، اما نه به سوی قطار خالی سیاست و شهرت که واگن هایش تلق تلق صدا میکند.حتی جلال هم این را فهمید و قلمش را مفت نفروخت و خیلی زود خودش را نجات داد. حتی دهخدا هم که نماینده مجلس شد و ملک الشعرای بهار و بسیاری روزنامه نگاران عصر مشروطه ، ماندگاری شان نه در پست و مقام شان و پول و ثروت شان که در آثارشان خلاصه میشود. چه برسد به جلال که " زیبا مرد عین فرو مردن یک چراغ و در میان مردم معمولی که دوستشان داشت و سنگشان را به سینه میزد. "

حالا تو بگو در این حرفه پرپیچ و خم سنگ چه کسی یا چه چیزی را به سینه میزنی؟ راستش را بگو سنگ خودت را یا مردم معمولی که باید دوستشان داشته باشی ؟ آن وقت بیا به هم تبریک بگوییم.

#روز_خبرنگار_مبارک

روز خبرنگار

تبریک شیلا خداداد در روز خبرنگار

شیلا خداداد هم با انتشار این پست روز خبرنگار را تبریک گفت.

روز خبرنگار

تبریک روز خبرنگار در اینستاگرام نجمه جودکی

نجمه جودکی با انتشار این استوری در اینستاگرامش روز خبرنگار را تبریک گفت.

تبریک روز خبرنگار در اینستاگرام چهره های ایرانی + اینستاپست

منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف