نمناک سبک زندگیگردشگری جاذبه های گردشگری روستاهای کویری ایران + تصاویر
کویر ، کویر در ایران
اگر قصد دارید از زیبایی های کویر بیشتر بهره مند شوید با ما همراه شوید چراکه در این مطلب به معرفی روستاهای کویری شگفت انگیز ایران با داستانهای هزار و یک شب پرداخته ایم.

معرفی روستاهای کویری شگفت انگیز

کویر یکی از بزرگترین شگفتی هایی است که خداوند بر روی زمین قرار داده است. شن های بی نهایت، عظمت و بسیاری ویژگی های دیگر همه در کنار هم کویر را منحصر به فرد کرده اند،اگر قصد دارید از زیبایی های کویر بیشتر بهره مند شوید با ما همراه شوید چراکه در این مطلب به معرفی روستاهای کویری شگفت انگیز ایران با داستانهای هزار و یک شب پرداخته ایم.

کویر و روستاهای کویری شگفت انگیرند، همچون داستان های هزارویک شب. شاید تصور کنید که اقلیم کویر خشک و خشن است، اما مهربانی های کویر و کویرنشینان، این منطقه را به مقصد گردشگری خوبی تبدیل کرده است.
خور و بیابانک در حاشیه کویر مرکزی ایران یکی از دیدنی ترین مناطق گردشگری است. شاید آشناترین روستاهای کویری هم برای گردشگران ایرانی در این منطقه قرار داشته باشد. فیلم «خیلی دور، خیلی نزدیک» بسیاری از ایرانی ها را با زیبایی های کویری این منطقه آشنا کرده است.

مصری در قلب ایران

روستای مصر شاید مشهورترین روستای کویری ایران باشد. بسیاری برای دیدن زیبایی های روز و شب کویر به این روستا سفر می کنند. وجود شتر و ماشین های مخصوص کویر نوردی در این روستای زیبا، خود، بر جذابیت های گردشگری می افزاید.

 
روستای مصر

شترسواری در روستای مصر و فرحزاد می تواند تجربه ای تکرار نشدنی برای شما باشد. اقامت در کاروانسراهای قدیمی و خانه های بوم گردی در این منطقه برای هر گردشگری خاطره ساز است.

تپه های شنی که خاصیت درمانی هم دارد و بسیاری از گردشگران از گوشه و کنار برای استفاده از خواص درمانی آن به این روستا سفر می کنند. شب های کویر با آسمان پرستاره اش از دیگر ویژگی های جذاب این منطقه است.
 

قلعه بیاضه، دژ کویری

روستای بیاضه به دلیل داشتنِ یک قلعه تاریخی معروف شده است. بیاضه قلعه ای از زمان ساسانیان دارد که در طول تاریخ استوار ایستاده است. وارد قلعه که می شوید، اتاق های تو در تو و کوچک همراه با ساباط هایش نظر شما را جلب می کند.

همچنین دور قلعه خندقی بوده که امروزه هم آثاری از آن را می توان دید. قسمتی از این قلعه بازسازی شده و امکان بازدید گردشگران از آن وجود دارد. این قلعه باستانی، با سبک معماری ساسانی، قرن ها به عنوان دژ مستحکم و تسخیرناپذیر کویر مرکزی ایران کارکردهای دفاعی و مسکونی داشته است و بنا به روایت های تاریخی در دوره اسماعیلیه پایگاه هواداران حسن صباح بوده است.

 
قلعه بیاضه

قلعه بیاضه، با بنایی چندطبقه و خندق عریض و عمیق و برخوردار از مجموعه خشتی به هم پیوسته و بافت گسترده تاریخی پیرامون آن، نمونه بارز یک ارگ و دژ کویری است.
 

گرمه، روستایی با نخلستان و چشمه های آب سرد

همچنین در منطقه خور و بیابانک، روستاهای دیگری هم هست که می تواند برای هر مسافری جالب باشد. روستای گرمه حدود 85 کیلومتر با مصر فاصله دارد.

از جاذبه های گرمه، نخلستان و چشمه آبی است که برای کشاورزان منطقه بسیار با اهمیت است. چشمه آب سرد در روستای گرمه یک ویژگی منحصربه فرد دارد. در این چشمه ماهی های سیاه کوچکی زندگی می کنند که به محض آنکه کسی پایش را داخل آن بگذارد دور آن حلقه می زنند و مردم از آن برای درمان بیماری های پوستی از دیرباز استفاده می کردند.

 
روستای گرمه

صنایع دستی مردم گرمه نیز می تواند سوغات خوبی برای انتهای یک سفر نوروزی باشد، وسایلی که با برگ های درخت خرما یا همان نخل ساخته می شوند، ازجمله زیرانداز و سبدهای زیبا.

جاذبه های گردشگری روستاهای کویری ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری روستاهای کویری ایران + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از آخرین خبر - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف