نمناک سرگرمیگوناگون روستایی در اعماق غار با 100 نفر جمعیت چینی +تصاویر
غار ، غارنشینی
روستای ژونگ دونگ در استان گوئیژو در چین تنها جاییست که ساکنان آن تمام طول سال داخل یک غار طبیعی زندگی می کنند.

روستایی در دل غار در چین

روستای ژونگ دونگ (Zhongdong) یکی از عجیب ترین روستاهایی است که بشر در طول تاریخ کشف کرده است. روستای ژونگ دونگ (Zhongdong) در غاری عظیم و بزرگ بناشده که محل جغرافیایی و عدم دسترسی افراد عادی به این روستا سبب شده تا عنوان یکی از دست نخورده ترین روستاهای جهان را به خود اختصاص دهد.

شهر گوئیژو (Guizhou) مکانی است که روستای ژونگ دونگ در ارتفاعات آن قرار دارد. غاری که این روستا در آن به وجود آمده 1800 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و برای رسیدن به آن لازم است تا 1 ساعت با پای پیاده در ارتفاعات این شهر پیاده روی کنید.

روستایی در غار

روستایی در دل غار با 100 نفر جمعیت

همان طور که گفته شد مسیر نه چندان همواره و موقعیت مکانی روستای ژونگ دونگ سبب شده تا دسترسی مردم عادی به این محل بسیار کاهش پیدا کند. این موضوع روستاییان و غارنشینان ژونگ دونگ را مجاب کرده تا جامعه ای کوچک را برای خود پایه ریزی کنند.

دولت چین به دلیل سیاست های شهری و روستایی خود مدرسه روستای ژونگ دونگ را در سال 2008 تعطیل کرد چراکه دولت این کشور معتقد است تمام افرادی که قصد فراگیری آموزش را دارند بایستی طبق برنامه ها و سیستم آموزشی دولت پیش روند. به خاطر تعطیل شدن مدرسه روستای ژونگ دونگ کودکان و دانش آموزان مجبور هستند تا روزانه 2 ساعت پیاده روی کرده تا به مدرسه جدید خود در مکانی خارج از محیط غار و روستا دسترسی داشته باشند.

روستایی در غار

روستایی در دل غار با 100 نفر جمعیت

بزرگان و صاحب نظران روستای ژونگ دونگ به منظور احداث راه های ارتباطی مناسب تر برای سهولت در رفت وآمد روستاییان و ارتباط بیشتر آن ها با دنیای خارج از غار با دولت محلی وارد مذاکراتی شده اند تا شرایط و اوضاع فعلی روستای ژونگ دونگ بهبود یابد. اگرچه هم اکنون روستای ژونگ دونگ به سیگنال های تلویزیونی و رادیویی دسترسی دارد اما تا حد زیادی با دنیای خارج بیگانه است.

توضیحات تکمیلی پیرامون روستای ژونگ دونگ

پس از بحث و گفتگو با یک فرد چینی اطلاعات جدیدی در مورد وضعیت کنونی روستای ژونگ دونگ به دست آمد که نشان از بهبود وضعیت روستاییان داشت. به لطف رسانه ها و گروه های خبری، جاذبه های گردشگری این روستا کشف شد که این موضوع سبب احداث جاده ای ارتباطی از روستا به دامنه کوه و محیط خارج از کوهستان گردید.

روستایی در غار

روستایی در دل غار با 100 نفر جمعیت

به مرور زمان مردم محلی این منطقه از روستای خود خارج شده و مناطق دیگر مهاجرت کردند اما با این وجود اکثر روستاییان محل سکونت قدیمی خود را رها نکرده و به ادامه زندگی در غار می پردازند. اگرچه کودکان و دانش آموزان مدرسه روستای ژونگ دونگ برای آموزش بهتر به داخل شهر آورده شدند اما پایان هر هفته برای ملاقات با خانواده هایشان به روستا بازمی گردند.

روستایی در اعماق غار با 100 نفر جمعیت چینی +تصاویر

روستایی در اعماق غار با 100 نفر جمعیت چینی +تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از برترین ها / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف