نمناک سبک زندگیگردشگری روستای مرگ در قزوین با جاذبه های گردشگری فراوان
روستای مرگ ، روستای مرگ در قزوین
روستای مرگ مملو از حیوانات وحشی نظیر شاهین ،پلنگ ، کرکس و ... است اما با این وجود یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبای قزوین به شمار می آید.

روستای مرگ در دامنه های البرز

در قزوین و بخش الموت روستایی وجود دارد که مرگ نام دارد.اما نام آن "مَرگ" نیست. بلکه این روستا "مِرگ" نام دارد. که به اشتباه مَرگ نیز تلفظ می شود. این روستای دیدنی که در مسیر قزوین - معلم کلایه قرار دارد دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد.

روستای مرگ

این روستا در نزدیکی گردنه قسطین لار که در اکثر ایام سال پوشیده از گیاهان و مه سنگین است، واقع شده است. ارتفاعات این روستا به دره الموت و رودخانه زیبای شاهرود مشرف است و با رفتن به بالاترین نقطه روستا تمام دره الموت در یک چشم انداز زیبا نمایان می شود.

قلعه های باستانی متعدد در این منطقه از جمله جاذبه های گردشگری روستای مرگ به شمار می آیند.

شرق این روستا «رودبار الموت» و غرب آن «رودبار شهرستان» نام دارد. قلعه الموت در شرق و قلعه «لمبه سر» در رودبار غربی قرار دارد. روستای مرگ مملو از باغ های میوه و بیدهای بلند است که وزش نسیم دایمی در میان مه، تجسم یک تصویر رویایی از روستاهای نقاشی شده بر بوم نقاشان بزرگ را تداعی می کند.

روستای مرگ

عقاب، کرکس و انواع شاهین ها، پلنگ، سیاهگوش، خرس و انواع دیگر حیوانات وحشی که زیستگاه آنها قسمت های غربی البرز است در اطراف روستای مرگ وجود دارند.

در فاصله 5 کیلومتری روستا به طرف دره الموت چشمه زلال و پرآبی وجود دارد که اطراف آن همیشه مملو از گردشگرانی است که به این منطقه سفر می کنند.

روستای مرگ در قزوین با جاذبه های گردشگری فراوان

روستای مرگ در قزوین با جاذبه های گردشگری فراوان
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 57
برگرفته از همشهری-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 46 11
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف