برای داشتن فرزند باهوش کافی است مادران تنها 30 دقیقه از روز را به فرزندشان اختصاص دهند، همراه او کتاب بخوانند، نقاشی بکشند و یا با او قدم بزنند.

داشتن فرزند باهوش با 30 دقیقه بودن در کنار او

همه پدر و مادرها در آرزوی داشتن یک فرزند باهوش هستند و دوست دارند که کودکشان در تمام زمینه ها از هوش بالایی برخوردار باشد . شرایط مختلفی در تربیت یک کودک دخیل است اما زندگی ماشینی امروزی با دغدغه های فراوانش خیلی از کودکان را از نعمتهای طبیعی که میتواند در افزایش هوش آنها سهیم باشد محروم کرده است . مسئولیت های مادری یا پدری تمامی ندارند. وقتی بچه دار شوید، ناخودآگاه وظایف زیادی پیدا خواهید کرد.شما باید علاوه بر غذا دادن،شستن لباس ها، رسیدگی مرتب، تحمل گریه و بی قراری های کودک در 24 ساعت و خواندن هزار باره داستان هایی که فرزندتان دوست دارد، به فکر درآوردن پول و درآمد کافی برای زندگی، تهیه غذا،لباس های قشنگ و سایر هزینه های لازم و غیرلازم که کودکتان را خوشحال می کند، باشید.

هدف شما از انجام تمام این سرمایه گذاری ها رسیدن به یک سود بزرگ است و آن چیزی نیست جز یک بچه دوست داشتنی، صالح و سالم که شما را دوست داشته و قدردان محبت هایتان باشد. البته بهتر می شود اگر فرزند دوست داشتنی، پرمحبت و سالم شما، یک فرد باهوش یا حتی نابغه نیز باشد. هر چند در گذشته تصور می شد هوش، عاملی است که تنها به وسیله ژنتیک تعیین می شود، ولی امروزه دانشمندان عقیده دارند محیطی که فرزند شما در آن رشد می کند و نیز فردی که کودک را بزرگ می کند نقش بسیار مهمی در تعیین میزان هوش کودک دارند.درواقع والدین می توانند کمک بسیار زیادی به باهوش تر شدن فرزندشان بکنند.

شرایط زندگی امروز به نحوی است که بسیاری از مادران مجبور هستند ساعات طولانی را بیرون از منزل سپری کنند و کنار فرزندانشان نباشند. فرایندی که به نظر می رسد گریزی از آن وجود ندارد؛ اما چنین اتفاقی چه تأثیری بر بچه می گذارد؟ بودن مادر کنار فرزندش چه نقشی در رشد جسمی و تعالی روحی او دارد؟

فرزند باهوش

بازی کردن مادر با کودک باعث افزایش هوش کودک میشود

بسیاری از ما می دانیم که کودکانی که در کنار مادرشان بزرگ می شوند و در طول روز زمان بیشتری را همراه آنها هستند از سلامت جسمانی بیشتری برخوردار هستند؛ ولی شاید آگاه نباشیم که این موضوع چه تأثیر شگرفی بر مغز آنها می گذارد. بنا بر یافته های به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده، کودکانی که در طول روز زمانی را همراه با مادرشان سپری می کنند نسبت به دیگران از بهره هوشی بالاتری بهره مند هستند.

بر این اساس، کافی است مادران تنها 30 دقیقه از روز را به فرزندشان اختصاص دهند؛ همراه او کتاب بخوانند، نقاشی بکشند، با او قدم بزنند یا حتی از خواهش کنند در کارهای خانه کمک دهد. همین مدت زمان کوتاه کافی است قوای شناختی کودکان تقویت شد. اتفاقی که بروز و نمود ویژه ای در کودکان سه تا هفت سال دارد. انجام چنین فعالیت هایی از یک سو موجب ارتقای عملکرد تحصیلی کودک در آینده می شود و از سوی دیگر مهارت کار در گروه او را افزایش می دهد.

شاید این چنین به نظر برسد که عمل به چنین کاری با شرایط زندگی پر شتاب امروز هم خوانی چندانی ندارد؛ اما واقعیت این است که نیم ساعت در شبانه روز وقت چندانی از شما نمی گیرد؛ 30 دقیقه ای که می تواند ضامن آینده بهتر فرزند شما باشد.

بودنِ مادر کنار فرزند او را باهوش تر میکند

بودنِ مادر کنار فرزند او را باهوش تر میکند : امتیاز : 5 تعداد رای : 1
این مطلب مفید بود ؟10
برگرفته از شفقنا زندگی / م.ف
برچسب :
نظرات
وبگردی