برو به :
نمناک اخبارجامعه روش “اعتراض به خلافی خودرو” و اقساطی کردن جریمه های رانندگی
اعتراض به خلافی خودرو ، خلافی خودرو
رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجای توضیحاتی در خصوص چگونگی “اعتراض به خلافی خودرو” و امکان اقساطی کردن تخلفات رانندگی ارائه کرد.
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1394
بازدید : 61,579 نفر

اعتراض به خلافی خودرو

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا توضیحاتی در مورد چگونگی رسیدگی به فرآیند شکایت درزمینه خلافی خودرو و امکان پرداخت اقساطی خلافی ارائه داد.
سرهنگ احمد کرمی اسد در زمینه شیوه های رسیدگی به فرآیند شکایت از تخلفات راهنمایی و رانندگی گفت:در مورد رسیدگی به شکایات تخلفات راهنمایی و رانندگی2 فرآیند داریم یک مورد اعتراض به قبض جریمه است که درصورتیکه فرد به برگ جریمه اعتراض داشته باشد باید به مرکز اجرائیات منطقه و یا شهرستان محل سکونت مراجعه کرده و موضوع شکایت خودر را در منطقه مطرح کند اینگونه موارد در همان محل قابل رسیدگی و اصلاح است.
وی ادامه داد:در فرایند دوم اگر فردی نسبت به صورت وضعیت تخلفات اعتراض داشته باشد ابتدا به دفا تر پلیس +10 مراجعه می کند و در خواست اعتراض می دهد این درخواست از طریق سیستم به مرکز اجرائیات کل کشور ارسال می شود اجرائیات برابر قانون حداکثر 24 ساعت باید موضوع را رسیدگی و پاسخ دهد که البته این رسیدگی معمولا در کمتر از چند ساعت رسیدگی و پاسخ داده می شود.
در این مرحله اگر متقاضی قانع شد نسبت به پرداخت جریمه اقدام می کند ولی در صورتیکه قانع نشده باشد باید به یکی از 280 واحد رسیدگی کننده درکشور مراجعه کند در این واحد ها یک کار شناس پلیس و یک قاضی مستقر بوده و تخلفات را بررسی و حکم نهایی در این مورد را قاضی صادر می کند. در این مرحله رای صادر شده قطی بوده و قابل اعتراض نیست.

چگونگی امکان اقساطی پرداخت جرائم راهنمایی و رانندگی

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مورد چگونگی پرداخت اقساطی تخلفات راهنمایی و رانندگی گفت:پرداخت تخلفات به این صورت نوعی تسهیل در ارائه خدمات است که از سوی پلیس در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا

وی ادامه داد:تعدادی از افرادی که به مرکز اجرائیات مراجعه می کنند اعلام کرده اند که به دلیل مشکلات اقتصادی امکان پرداخت یک جای تخلفات معوقه راهنمایی و رانندگی برای آن ها وجود ندارد و لذا برای رفع این مشکل شهروندان امکان پرداخت بخشی از تخلفات را فراهم کردیم.
وی در مورد چگونگی پرداخت در این روش گفت:متقاضی در این مرحله پس از مراجعه به سایت راهور 120 وارد بخش استعلام می شود. در این بخش درگاهی به اسم پرداخت جرائم وجود دارد که امکان پرداخت کلی و یا موردی مبلغ تخلفات در آن وجود دارد و فرد می تواند از این درگاه نسبت به پرداخت جرائم بر اساس توان اقتصادی خود اقدام کند.

بالا ترین میزان تخلفات در 10 ماهه امسال

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مورد بالا ترین میزان تخلفات در 10 ماهه امسال گفت:در طی 10 ماهه سال جاری درمجموع تخلفات درون شهری و برون شهری اولین تخلف که بیشترین فراوانی را داشته است تجاوز از سرعت مجاز است.
وی ادامه داد:عدم استفاده از کمربند ایمنی، توقف در محل ممنوع، ورود غیر مجاز به محدوده طرح ترافیک و توقف دوبله به ترتیب بیشترین فراوانی تخلفات را به خود اختصاص داده اند.

تردد 500 خودرو بالای 1 میلیون تومان خلافی در کشور

سرهنگ کرمی اسد در مورد خودروهایی که بالای 1 میلیون تومان خلافی دارند نیز گفت:درماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی صرحتا اعلام شده است که چنانچه رقم تخلفات خودرویی به یک میلیون تومان برسد پلیس موظف است به نحوی به وی اطلاع رسانی کرده و مالک موظف است تا حداکثر یکماه نسبت به پرداخت مبلغ تخلفات اقدام کند و چنانچه این اقدام را انجام ندهد پلیس از تردد خودرو جلوگیری خواهد کرد.
وی ادامه داد:در حال حاضر 500 دستگاه خودرو در کشور هستند که مبلغ جرائم راهنمایی و رانندگی آن ها بالای 1 میلیون تومان بوده و لذا توصیه می کنیم تا مالکان این خودرو ها برای جلوگیری از متوقف شدن خودروی آن ها توسط پلیس نسبت به پرداخت تخلفات خود اقدام کنند.

 

روش اعتراض به خلافی خودرو و اقساطی کردن جریمه های رانندگی

4.2527
منبع : عصر ایران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 441 86
نظر کاربران
رضا

رضا

چقدر عالی می شد اگر راهنمایی و رانندگی از نظر سرعت خودروها هم به روز می شد مجوز حداکثر سرعت در جاده ها با خودروهای فعلی حداقل سرعت محسوب میشود چون دوران خودروهایی چون ژیان و فولکس واگن و پیکان و ..... بسررسیده و درحال حاضر اگربه سرعت مجاز 20 کیلومتر اضافه شود درصورتیکه ضرر و زیان به راهنمایی نخورد بنظر اینجانب بهتر خواهد شد.

پاسخ دادن 24 1
یوسف

یوسف

منم موافقم سرعت 110واسه خودرهای امروزی باقدرت موتوروترمزهای پیشرفته هیچی نیست راننده خوابش میگیره بنظرمن سرعت 140تادربزرگراهاواتوبانهای 3بانده سرعت مناسبی میباشد

پاسخ دادن 9 1
ممد

ممد

همه مث شما بنز و پورشه و مازراتی نمیرونن که بعضیا هم (که البته اکثریت هم شامل میشن )مثل ما پراید دارن که 100 تا هم زیادیشه

پاسخ دادن 1 1
پارسا

پارسا

من از محلی گذر کردم که فاقد تابلو زوج و فرد بود و دوربین برای من مبلغ هنگفتی جریمه ثبت کرده .به هر جا که مراجعه میکنم میگن به ما مربوط نیست .میخواستی با چشم باز رانندگی کنی .میخوام بدونم جایی که علاعم رانندکی نیست میشه فهمید که اونجا چکار باید کرد .من استطاعت پرداخت این جریمرو ندارم /منی که 25 ساله دارم رانندگی میکنم بدونه هیچ خلافی .

پاسخ دادن 3 1
مهدی انوری

مهدی انوری

با نهایت تشکر از زحمات عزیزان راهنمایی و رانندگی چندمین بار است که جریمه رانندگی شده ام و دوربین آن را ثبت کرده است اگر امکانات شم اچازه می دهد که عکس پلاک ماشین را به نحوی به متخلف برسانند ممنون می شوم در نقاط جریمه شده ام که اصلا در ان محل نبوده ام . ممنون

پاسخ دادن 0 0
رشیدمصطفی نژادگاوزن

رشیدمصطفی نژادگاوزن

سلام رفتم برای ماشین من خلافی گرفتم کرمان 1394/11/20بعلت سبقت غیرمجازدارم 50هزارتومان ودوبله شده است 100هزارتومان ومن نامه دارم که ماشین درهمان تاریخ ساری جریمه بعلت نبستن کمربندایمنی 30هزارتومان جریمه شدم ساعت جریمه ساری باکرمان 3ساعت باهم فرق دارد بنظرمن ماشین هواپیما شده است که 3ساعت ازساری می رودکرمان تازه من ازاول روز تولدم تا الان کرمان نرفتم ازمسولین خواهش می کنم بررسی کنند

پاسخ دادن 0 0
نکوئی مهر

نکوئی مهر

دوربین تقاطع امام علی صفا محل نصب اشکال داشت که الان جا بجا شده ولی بدون دلیل جریمه شده ام

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف