نمناک اخبارجامعه روش “اعتراض به خلافی خودرو” و اقساطی کردن جریمه های رانندگی
اعتراض به خلافی خودرو ، خلافی خودرو
رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجای توضیحاتی در خصوص چگونگی “اعتراض به خلافی خودرو” و امکان اقساطی کردن تخلفات رانندگی ارائه کرد.
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1394

اعتراض به خلافی خودرو

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا توضیحاتی در مورد چگونگی رسیدگی به فرآیند شکایت درزمینه خلافی خودرو و امکان پرداخت اقساطی خلافی ارائه داد.
سرهنگ احمد کرمی اسد در زمینه شیوه های رسیدگی به فرآیند شکایت از تخلفات راهنمایی و رانندگی گفت:در مورد رسیدگی به شکایات تخلفات راهنمایی و رانندگی2 فرآیند داریم یک مورد اعتراض به قبض جریمه است که درصورتیکه فرد به برگ جریمه اعتراض داشته باشد باید به مرکز اجرائیات منطقه و یا شهرستان محل سکونت مراجعه کرده و موضوع شکایت خودر را در منطقه مطرح کند اینگونه موارد در همان محل قابل رسیدگی و اصلاح است.
وی ادامه داد:در فرایند دوم اگر فردی نسبت به صورت وضعیت تخلفات اعتراض داشته باشد ابتدا به دفا تر پلیس +10 مراجعه می کند و در خواست اعتراض می دهد این درخواست از طریق سیستم به مرکز اجرائیات کل کشور ارسال می شود اجرائیات برابر قانون حداکثر 24 ساعت باید موضوع را رسیدگی و پاسخ دهد که البته این رسیدگی معمولا در کمتر از چند ساعت رسیدگی و پاسخ داده می شود.
در این مرحله اگر متقاضی قانع شد نسبت به پرداخت جریمه اقدام می کند ولی در صورتیکه قانع نشده باشد باید به یکی از 280 واحد رسیدگی کننده درکشور مراجعه کند در این واحد ها یک کار شناس پلیس و یک قاضی مستقر بوده و تخلفات را بررسی و حکم نهایی در این مورد را قاضی صادر می کند. در این مرحله رای صادر شده قطی بوده و قابل اعتراض نیست.

چگونگی امکان اقساطی پرداخت جرائم راهنمایی و رانندگی

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مورد چگونگی پرداخت اقساطی تخلفات راهنمایی و رانندگی گفت:پرداخت تخلفات به این صورت نوعی تسهیل در ارائه خدمات است که از سوی پلیس در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا

وی ادامه داد:تعدادی از افرادی که به مرکز اجرائیات مراجعه می کنند اعلام کرده اند که به دلیل مشکلات اقتصادی امکان پرداخت یک جای تخلفات معوقه راهنمایی و رانندگی برای آن ها وجود ندارد و لذا برای رفع این مشکل شهروندان امکان پرداخت بخشی از تخلفات را فراهم کردیم.
وی در مورد چگونگی پرداخت در این روش گفت:متقاضی در این مرحله پس از مراجعه به سایت راهور 120 وارد بخش استعلام می شود. در این بخش درگاهی به اسم پرداخت جرائم وجود دارد که امکان پرداخت کلی و یا موردی مبلغ تخلفات در آن وجود دارد و فرد می تواند از این درگاه نسبت به پرداخت جرائم بر اساس توان اقتصادی خود اقدام کند.

بالا ترین میزان تخلفات در 10 ماهه امسال

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مورد بالا ترین میزان تخلفات در 10 ماهه امسال گفت:در طی 10 ماهه سال جاری درمجموع تخلفات درون شهری و برون شهری اولین تخلف که بیشترین فراوانی را داشته است تجاوز از سرعت مجاز است.
وی ادامه داد:عدم استفاده از کمربند ایمنی، توقف در محل ممنوع، ورود غیر مجاز به محدوده طرح ترافیک و توقف دوبله به ترتیب بیشترین فراوانی تخلفات را به خود اختصاص داده اند.

تردد 500 خودرو بالای 1 میلیون تومان خلافی در کشور

سرهنگ کرمی اسد در مورد خودروهایی که بالای 1 میلیون تومان خلافی دارند نیز گفت:درماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی صرحتا اعلام شده است که چنانچه رقم تخلفات خودرویی به یک میلیون تومان برسد پلیس موظف است به نحوی به وی اطلاع رسانی کرده و مالک موظف است تا حداکثر یکماه نسبت به پرداخت مبلغ تخلفات اقدام کند و چنانچه این اقدام را انجام ندهد پلیس از تردد خودرو جلوگیری خواهد کرد.
وی ادامه داد:در حال حاضر 500 دستگاه خودرو در کشور هستند که مبلغ جرائم راهنمایی و رانندگی آن ها بالای 1 میلیون تومان بوده و لذا توصیه می کنیم تا مالکان این خودرو ها برای جلوگیری از متوقف شدن خودروی آن ها توسط پلیس نسبت به پرداخت تخلفات خود اقدام کنند.

 

روش اعتراض به خلافی خودرو و اقساطی کردن جریمه های رانندگی

روش “اعتراض به خلافی خودرو” و اقساطی کردن جریمه های رانندگی
: امتیاز : 4 تعداد رای : 756
برگرفته از عصر ایران - /م
این مطلب مفید بود ؟
612 144
نظر کاربران
رضا

رضا

چقدر عالی می شد اگر راهنمایی و رانندگی از نظر سرعت خودروها هم به روز می شد مجوز حداکثر سرعت در جاده ها با خودروهای فعلی حداقل سرعت محسوب میشود چون دوران خودروهایی چون ژیان و فولکس واگن و پیکان و ..... بسررسیده و درحال حاضر اگربه سرعت مجاز 20 کیلومتر اضافه شود درصورتیکه ضرر و زیان به راهنمایی نخورد بنظر اینجانب بهتر خواهد شد.

پاسخ دادن 73 11
یوسف

یوسف

منم موافقم سرعت 110واسه خودرهای امروزی باقدرت موتوروترمزهای پیشرفته هیچی نیست راننده خوابش میگیره بنظرمن سرعت 140تادربزرگراهاواتوبانهای 3بانده سرعت مناسبی میباشد

پاسخ دادن 47 13
مهدی

مهدی

پیکان هست ۲۰۶...۴۰۵‌....پرشیا رو هم میگیره ...چ رب طی ب ماشین های قدیمی داره ......اگه راضی ماشین تو بیار منم ی ماشین قدیمی میارم ......فورده.....ببینم کدوم ماشین امروزی جلوش مقاومت میکنه

پاسخ دادن 5 8
ممد

ممد

همه مث شما بنز و پورشه و مازراتی نمیرونن که بعضیا هم (که البته اکثریت هم شامل میشن )مثل ما پراید دارن که 100 تا هم زیادیشه

پاسخ دادن 23 16
کامران

کامران

دوست عزیز الان خودروهای 30-40 میلیونی هم دیگه می تونن تا 150 تا سرعت برن. منظور اون عزیز هم صرفا خودروهای لوکس نبود. بزرگراه ها هم معمولا 3 تا باند دارن. کسانی که علاقه ندارن یا خودروهاشون توان کافی نداره می تونن از باند کندرو اتفاده بکنن و مجبور نیستن از باند سرعت یا سبقت استفاده کنن. در ضمن بهتره به جای حسادت کمی هم به حق دیگران احترام بگذاریم. شاید یک نفر دلش بخواد با 60 کیلومتر سرعت در یک بزرگراه حرکت کنه. دلیل نمیشه بقیه هم به پای اون بزرگوار بسوزن.

پاسخ دادن 28 5
بهرام

بهرام

ربطی ب خودرو لوکس نداره رچقد ماشین میره باید بهش گاز داد من پراید دارم باهاش ۱۸۰تا رفتم پس ربطی ب پورشه مازراتی نداره

پاسخ دادن 7 4
پارسا

پارسا

من از محلی گذر کردم که فاقد تابلو زوج و فرد بود و دوربین برای من مبلغ هنگفتی جریمه ثبت کرده .به هر جا که مراجعه میکنم میگن به ما مربوط نیست .میخواستی با چشم باز رانندگی کنی .میخوام بدونم جایی که علاعم رانندکی نیست میشه فهمید که اونجا چکار باید کرد .من استطاعت پرداخت این جریمرو ندارم /منی که 25 ساله دارم رانندگی میکنم بدونه هیچ خلافی .

پاسخ دادن 32 2
مهدی انوری

مهدی انوری

با نهایت تشکر از زحمات عزیزان راهنمایی و رانندگی چندمین بار است که جریمه رانندگی شده ام و دوربین آن را ثبت کرده است اگر امکانات شم اچازه می دهد که عکس پلاک ماشین را به نحوی به متخلف برسانند ممنون می شوم در نقاط جریمه شده ام که اصلا در ان محل نبوده ام . ممنون

پاسخ دادن 14 4
رشیدمصطفی نژادگاوزن

رشیدمصطفی نژادگاوزن

سلام رفتم برای ماشین من خلافی گرفتم کرمان 1394/11/20بعلت سبقت غیرمجازدارم 50هزارتومان ودوبله شده است 100هزارتومان ومن نامه دارم که ماشین درهمان تاریخ ساری جریمه بعلت نبستن کمربندایمنی 30هزارتومان جریمه شدم ساعت جریمه ساری باکرمان 3ساعت باهم فرق دارد بنظرمن ماشین هواپیما شده است که 3ساعت ازساری می رودکرمان تازه من ازاول روز تولدم تا الان کرمان نرفتم ازمسولین خواهش می کنم بررسی کنند

پاسخ دادن 15 7
نکوئی مهر

نکوئی مهر

دوربین تقاطع امام علی صفا محل نصب اشکال داشت که الان جا بجا شده ولی بدون دلیل جریمه شده ام

پاسخ دادن 3 0
نادر

نادر

درود جالبه من وانت دارم و از رفتن به بعضی مکانها با این وسیله جلوگیری میشه و من دقیقا تو همین مکان جریمه الصاقی شدم و وقتی اعتراض کردم ترتیب اثر ندادن.ممنونم از پلیس راهور

پاسخ دادن 5 2
علی جلالی

علی جلالی

سلام. بهتر است ثبت تخلفات توسط دوربین ها با اس ام اس به مالک اطلاع داده شود. اکثرراننده ها از تخلفات ثبت شده بی اطلاع هستند و منصفانه نیست که بر اثر بی اطلاعی همان خلاف مثلا سرعت غیر مجاز در یک ناحیه تکرار شود. با تشکر از توجهی که خواهید فرمود.

پاسخ دادن 10 3
سهلی

سهلی

من در تاریخ سوم خرداد ساعت ۱۸۴۳ دقیقه در بزرگراه صیاد توسط دوربینهای زوج وفرد جریمه شدم در صورتی که در ماه رمضان تا ساعت ۱۷:۰۰ ممنوع بوده.و بعد از ان آزاد بوده.

پاسخ دادن 5 3
مهدی

مهدی

با سلام:برای من جریمه امده 200ت . عبور از چراغ قرمز ورودی صدر تهران در صورتی که ماشین من در شهرستان خداآفرین هستش وبه تهران نرفته. دوربینه دیگه....

پاسخ دادن 6 4
احسان

احسان

والا اکثر جریمه ها که میشه معلوم نیست عشقی جریمه میکنن یا نه چون هیچی رو ندارن ارائه بدن خلافی گرفتم سال 94 ماشین تهران دوربین جریمه خورده در حالی که این ماشین بالای ده سال از شهر ستان خارج نشده

پاسخ دادن 0 0
آراد

آراد

خواستم بگم خط ویژه رسالت دوربین داره و بقیه مث من تو دام پلیس نیوفتن چون تا چند بار جریمه نشی بهت اطلاع نمیدن و خود مامورم خیلی وقتا میگه‌بیا‌برو داخل‌خط شو

پاسخ دادن 4 0
milad aqayi

milad aqayi

خخخ من دیدم‌ دستمال رو پلاک گذاشتم

پاسخ دادن 0 0
مرتضی

مرتضی

اقا من یه پرایده پکیده دارم اصن بوقش قطع و وصلی داره بخدا الان منو چهل تومن جریمه کرده به خاطر صدای ناهنجار از بوق ها این دیگه چه وضعشه

پاسخ دادن 7 0
پوریا حبیبی

پوریا حبیبی

اقا من وانت پیکان دارم باهاش تو شهر میوه میفروشم خلافیش بالای ی ملیونه تازه نهصد تومن ریخته بودم باز ی میلیون و سیصد اومده من خرج 4 نفر و میدم خودمم بیست و دو سالمه مادرم مریضه ماشینمم خابوندن تورو خدا بگین من چ خاکی تو سرم بریزم تورو خدا فقط راشو بهم بگین الان ی هفتس هر جا میرم نمیدونم چیکار کنم میگن فقط باید خلافی رو کامل بریزی

پاسخ دادن 17 6
مهدی

مهدی

چرا میزان جرائم را بر حسب قیمت و مدل خودرو ها تنظیم نمیکنید تا هم برای پورشه سواران بازدارندگی داشته باشد و هم پیکان و پراید سوارها رو از هستی ساقط نکنه و هم عدالت نسبی رعایت شود متشکرم. هرکس موافقه لایک کنه

پاسخ دادن 59 5
مصطفی

مصطفی

دوستانی که به هر دلیل نسبت به جریمه اعتراض دارن فقط در یک صورت اعتراضشان پذیرفته میشود اونم اینکه به قسمت اجرائیات راهنمایی و رانندگی بروید و آنها قبض جریمۀ شما را از بایگانی درمی آورند. اگر مدل و رنگ ماشینی که در قبض ثبت شده با خودروی شما مطابقت نداشته باشد اعتراضتان پذیرفته است. مثلا من پراید دارم و در خیابانی که اصلا نرفته بودم جریمه شدم. وقتی برای اعتراض رفتم قبضم را از بایگانی بیرون آوردند و دیدند خودرویی که جریمه شده پژو بوده و مأمور راهنمایی پلاکش را اشتباه ثبت کرده لذا اعتراضم پذیرفته شد و جریمۀ 50 هزار تومانی را حذف کردند. هزار و پانصد تومان هم بابت ثبت اعتراض هزینه ازم گرفتند.

پاسخ دادن 3 3
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف