نمناک سبک زندگیخانه داری روش تعویض زیپ در ژاکت کلاهدار
تعویض زیپ ، تعویض زیپ  لباس
یکی از مهارت های اولیه خیاطی ، نحوه تعوض زیپ خراب در لباسها است که نیازی به تجربه زیاد ندارد.اگر زیپ لباس شما هم خراب شده است به راحتی می توانید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.
بازدید : 3,372 نفر

نحوه تعویض زیپ ژاکت

در روزهای سرد پاییز و زمستانی یکی از پوشاکی که زیاد مصرف می شود ژاکت کلاهدار است.این لباس در جنسهای مختلفی مانند پشمی و پنبه ای ساخته می شود. ژاکت های کلاهدار خیلی با دوام هستند و اگر به درستی از آنها مراقبت شود، می تواند سال ها برایتان بماند. اگر زیپ ژاکت تان آسیب دیده است، می توانید به راحتی آن را عوض کنید و تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید، حداقل مهارت های خیاطی است.

تعویض زیپ لباس

روش تعویض زیپ خراب

زیپ خراب را با شکافتن دوخت آن، از ژاکت کلاهدار جدا کنید. از یک قیچی کوچک برای بریدن تک تک دوخت ها استفاده کنید؛ سپس نخ ها را با انگشتان تان بیرون بکشید. وقتی دوخت ها را می شکافید تا زیپی را جایگزین زیپ اصلی کنید، می توانید برشی را (در طول زیپ) بر روی لبه خارجی جلوی ژاکت باقی بگذارید تا وقتی زیپ جدید را جایگزین می کنید، با دوخت آن را ببندید.
با متر نواری، طول زیپ اصلی را اندازه گیری کنید.
زیپی با همان طول و رنگ زیپ قدیمی تان بخرید که با ژاکت تان هماهنگ باشد. سپس آن را باز کنید که دو تکه جدا از هم داشته باشید.
نیمه ای از زیپ که شامل دستگیره آن است را داخل لبه سمت چپ جلوی لباس قرار دهید. زیپ را با سنجاق در جای خود محکم کنید. دوخت را از طرف داخل لباس شروع کنید و زیپ را در امتداد پارچه بدوزید. سپس از بیرون هم لباس را – نزدیک درز آن – کوک بزنید.
نیمه دیگر زیپ را داخل لبه سمت راست جلوی ژاکت قرار دهید و با سنجاق آن را محکم کنید و مانند مرحله 4 بدوزید. اضافه نخ را قیچی کنید. حالا ژاکت کلاهدار تان دوباره برای پوشیدن آماده است.

نکات و هشدارها

اگر فقط یک طرف زیپ خراب شده یا شکسته، همان یک طرف را درست کنید و به طرف دیگر دست نزنید. با این روش می توانید در پول و زمان تان صرفه جویی کنید. سعی کنید زیپ را به همان روشی که زیپ اصلی دوخته شده بود، بدوزید. به جای استفاده از یک قیچی کوچک برای شکافتن دوخت، از بشکاف استفاده کنید.

روش تعویض زیپ در ژاکت کلاهدار

روش تعویض زیپ در ژاکت کلاهدار
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 4
برگرفته از چگونه-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 2
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف