نمناک سبک زندگیتناسب اندام “روش درمان چاقی” در خواب!
روش درمان چاقی ، روش درمان چاقی کودکان
گروهی از محققان جدیدترین “روش درمان چاقی” را معرفی کردند. راهی که شاید نا خواسته افراد مبتلا به اضافه وزن بارها آن را انجام داده اند.

جدیدترین راه و روش درمان چاقی

به دلیل فراگیر شدن چاقی و اضافه وزن و نیاز انسان های به راه و روشی برای لاغری سریع شکم و پهلو و بخش های دیگر بدن محققان مدام در حال انجام تحقیقات و مطالعات در این زمینه هستند، روش درمان چاقی.

گروهی از محققان دانشگاه آیووا متوجه شدند افراد به واسطه فعالیت میکروب های مفیدی که در روده آنها وجود دارد، شب ها هنگام خواب نیز کالری می سوزانند.
این محققان با استناد به یافته های خود، تغییرات ناسالم در باکتری های روده را موجب افزایش وزن می دانند و امیدوارند که یافته های آنها بتواند به ابداع روش های درمانی جدید برای چاقی منجر شود.

جدیدترین روش درمان چاقی در خواب چگونه است؟

دکتر ‘جان کربی’ استاد میکروبیولوژی و اورولوژی گفت:تحقیق ما نشان داد که باکتری ها در روده مسئول سوزاندن کالری در هنگام خواب هستند.
دکتر کربی و تیم تحقیق وی محور توجه خود را روی اثرات «ریسپریدون» (risperidone) در روده متمرکز کردند که یک داروی ضد روان پریشی (آنتی سایکوتیک) است که مصرف آن موجب افزایش قابل توجه وزن در بیماران می شود.

روش درمان چاقی

جدیدترین روش درمان چاقی با فعالیت باکتری ها در خواب

ریسپریدون که تجویز آن در دو دهه اخیر به شدت افزایش یافته است، برای درمان اختلالات روانی در بزرگسالان و کودکان مانند بیماری های اوتیسم، اختلال دو قطبی و شیزوفرنی استفاده می شود.
محققان آیووا تلاش کردند که توضیح دهند تغییر میکروبیومی ناشی از مصرف ریسپریدون، موجب اختلال عملکرد باکتری های روده و افزایش وزن می شود.
براساس یافته این محققان، ریسپریدون موجب افزایش وزن در موش ها می شود به طوری که موش ها در عرض دو ماه 2٫5 گرم و یا حدود 10 درصد کل توده بدنی خود افزایش وزن پیدا کردند.
مطالعه یاد شده همچنین نشان داد که این دارو ترکیب باکتریایی میکروبیوم موش ها را به طور قابل توجهی تغییر می دهند و تغییر در میکروبیوم عامل تغییر سوخت و ساز و افزایش وزن است.
این مطالعه نشان می دهد که دستکاری متابولیسم بدن – به طور خاص با هدف قرار دادن میکروبیوم روده – می تواند رویکرد جدیدی در درمان چاقی باشد.
محققان همچنین خاطرنشان کردند که جلوگیری از تغییرات ناسالم در میکروبیوم می تواند برای بیمارانی که داروی ریسپریدون مصرف می کنند، مفید باشد.
میکروبیوم به مجموع ژنوم میکروب هایی اطلاق می شود که بدن انسان میزبان آنها است.
این مطالعه در نشریه eBiomedicine منتشر شده است.

روش درمان چاقی ، جدیدترین روش درمان چاقی کشف شد

“روش درمان چاقی” در خواب!
:
امتیاز : 2.9 تعداد رای : 12
برگرفته از دیلی میل /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف