نمناک بهداشت و سلامتسلامت خانواده روش ساده و سریع سحرخیز شدن
سحرخیز ، سحرخیز بودن
اکثر ما از بیدار شدن زودتر از زمانی که واقعاً مجبور به این کار می شویم متنفریم و با شنیدن صدای ساعت از مواجه شدن با یک روز جدید احساس انزجار می کنیم. اما دانستن اینکه اکثر افراد موفق و ثروتمند عادت به سحرخیزی داشتند شاید تغییری در سبک زندگی مان ایجاد کند.
بازدید : 7,603 نفر

سحرخیز باش تا کامروا شوی

وقتش شده که با این مسئله روبرو شوید، خیلی از شما صبح برای بیدار شدن با مشکل مواجه اید و اغلب زنگ هشدار را نه یک بار بلکه چندین بار خاموش کرده و دوباره می خوابید.جدا شدن از رختخواب برای تان خیلی سخت بوده و حاضرید به هر طریقی یک ساعت بیشتر بخوابید.

راهکاریی وجود دارد که می تواند به سحرخیزی شما کمک کند. اگر هنگام صبح با سختی از خواب بیدار می شوید و با تمام وجود آرزو می کنید که کاش یک ساعت دیگر را می توانستید در تختخواب خود سپری کنید، راهکاریی وجود دارد که می تواند به سحرخیزی شما کمک کند.

روشهای سحرخیز بودن 

 به گزارش پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، چند راهکار عملی برای افرادی که مشکل صبح زود بیدار شدن دارند، معرفی شده است. اگر شما همین مشکل را دارید فهرست زیر را بخوانید. 

قرارهای مهم را برای صبح زود تنظیم کنید

قرارهای مهمی مثل وعده دکتر و دندانپزشک را برای صبح زود بگذارید تا هر چقدرخوابتان بیاید مجبور باشید از رختخواب گرم و نرم دل بکنید.

به خودتان زمان بدهید 

اگر عادت دارید که ساعت 10 صبح از رختخواب بیرون بیایید، این که ناگهان تصمیم بگیرید پنج صبح بیدار شوید غیرواقعگرایانه است به جای آن، زمان بیدار شدن را هر روز یک ربع تا نیم ساعت زودتر ببرید تا بالاخره به هدفتان برسید. 

چیزهایی که خواب را مختل می کند حذف کنید

نوشیدن قهوه کیفیت خواب را مختل و در نهایت مدیریت زمان روزانه شما در تقابل است.

به خودتان جایزه دهید چرا که جایزه انگیزه می آورد

ساعتی را که می خواهید بیدار شوید روی تکه کاغذی بنویسید و آن را جایی جلوی چشمتان نصب کنید مثلا روی کامپیوتر یا در یخچال.

هدفتان را به اطرافیانتان بگویید

به این ترتیب برای رسیدن به هدف خود یعنی سحرخیزی احساس مسئولیت را در خود افزایش داده اید.

برای روز بعد برنامه ریزی کنید

این برنامه ریزی از لحظه خروج از رختخواب تا آخر روز را باید دربرگیرد. اگر سر ساعت مقرر بیدار نشوید برنامه تمام روز مختل می شود.

اولویت بندی کنید

مهمترین کارهایتان را به عنوان اولین وظایف روز بعد انتخاب کنید تا به هوای آن ها از رختخواب دل بکنید.

از دوستان و خانواده کمک بخواهید

اگر کسی را دارید که می دانید آن موقع صبح بیدار است از او بخواهید به شما تلفن کند و بیدارتان کند. اگر دوستی دارید که او همین مشکل را دارد می توانید به هم تلفن کنید.

به محض شنیدن زنگ ساعت از رختخواب بیرون بیایید 

به صدایی که شما را به ماندن زیر لحاف و لذت چند دقیقه خواب بیشتر فرامی خواند با بیرحمی نه بگویید. 

روزهای تعطیل تا ظهر در رختخواب نمانید 

اگر روزهای عادی صبح زود بیدار شوید و روزهای تعطیل تا ظهر بخوابید، ساعت بدنتان را مختل کرده اید و زحمت تربیت آن برای سحرخیزی را برباد داده اید.عادت هر روزه سحرخیزی را ثابت نگاه دارید.

شب ها زودتر بخوابید، واقعگرا باشید

اگر قرار است پنج صبح بیدار شوید، انتظار موفقیت نداشته باشید اگر که ساعت یک نصفه شب به رختخواب رفته اید.

ساعت خود را سر ساعت مقرر کوک کنید

اگر می خواهید عادت خوابتان را تغییر دهید کوک کردن ساعت در هفته های اول بسیار مهم است. وقتی که به وضع جدید عادت کردید، خود به خود هرروز همان ساعت چشمهایتان را باز می کنید.

چند ساعت یا موبایلتان را همزمان کوک کنید

اگر خوابتان خیلی سنگین است چند ساعت (یا موبایلتان را) به فاصله پنج دقیقه کوک کرده و در چند گوشه و کنار اتاق قرار دهید و بعد از خاموش کردن زنگ ساعت، به هیچ عنوان به رختخواب برنگردید.

زنگ بیداری را روی موسیقی محبوبتان تنظیم کنید

چه چیزی بهتر از آن که با صدای خواننده مورد علاقه تان از خواب بیدار شوید.قبل از خواب در ذهن خود ساعت بیدار شدن در روز بعد را مرور کنید. شاید باور نکنید اما این روش روی خیلی ها جواب داده است. 

روش ساده و سریع سحرخیز شدن

روش ساده و سریع سحرخیز شدن
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 23
برگرفته از الو دکتر - /م
این مطلب مفید بود ؟ 18 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف