نمناک سبک زندگیروابط عاطفی روش صحیح عذرخواهی کردن را یاد بگیرید
روش صحیح عذرخواهی ، عذرخواهی
اگر می خواهید روش صحیح عذرخواهی کردن هنگام انجام اشتباهی یا شکستن دلی را یاد بگیرید این مطلب را بخوانید.

آموزش روش صحیح عذرخواهی

هیچوقت به خاطر احساس فرد مورد نظر عذرخواهی نکنید. اگر فکر می کنید که تنها با گفتن "ببخشید" قائله ختم خواهد شد و طرفتان موظف است که اشتباه شما را ببخشد و فراموش کند و همه چیز تمام شود سخت در اشتباه هستید! اگر خواهان سر و سامان دادن رابطه تان هستید، لازم است که یک عذرخواهی خوب را یاد بگیرید.

همه ما در روابط میان فردی و یا زندگی مشترکمان دچار اشتباهاتی شده ایم که باعث ناراحتی دوستان، همسر و ... شده است. شوخی بی مزه در جمع، انتقاد بی موقع، توهین، بی احترامی ، زیر قول زدن...همین اشتباهات و دلخوریها ریشه ی اغلب تعارضات است و بخشی از آنها ریشه در نحوه برخورد ما با تعارضات و اشتباهات است.

اینکه وقتی اشتباهی می کنیم، دلی را می شکنیم، حرفی می زنیم که کدورت ایجاد می کند چطور برخورد می کنیم؟ چگونه عذرخواهی می کنیم؟! اگر فکر می کنید که تنها با گفتن "ببخشید" قائله ختم خواهد شد و طرفتان موظف است که اشتباه شما را ببخشد و فراموش کند و همه چیز تمام شود سخت در اشتباه هستید!

 

روش صحیح عذرخواهی

یک عذرخواهی خوب را یاد بگیرید

 

یک عذرخواهی خوب دارای ٦جزء مهم است که عبارتست از:

١- بیان تأسف
٢- توضیح اینکه چطور اینگونه شد
٣- قبول مسئولیت
٤- بیان پشیمانی
٥- پیشنهادی برای جبران
٦- درخواست بخشش

_ اگر زمان کمی دارید و یا بنا به دلایلی نمی توانید تمام اجزاء آنرا انجام دهید، تحقیقات نشان داده که مهم ترین بخش عذرخواهی "قبول مسئولیت" است. پذیرش اینکه اشتباه کرده اید بسیار مهم است.

هیچوقت به خاطر احساس فرد مورد نظر عذرخواهی نکنید، بلکه به خاطر رفتار خودتان معذرت بخواهید.

به جای اینکه بگویید:" از اینکه با حرفام ناراحتت کردم عذر می خوام" بگویید:"متأسفم من جملات دردناکی بهت گفتم ".

_ دومین جزء مهم دیگر پیشنهاد جبران است. وقتی قادر نیستید آسیبی که به طرف مقابلتان زده اید برگردانید، پس لازم است کاری بکنید که آسیب وارده کم شود.

 

روش صحیح عذرخواهی

یک عذرخواهی خوب را یاد بگیرید


_ جزء مهم دیگر، ابراز تأسف ، توضیح اینکه چرا چنین شد و بیان پشیمانی است.

_ آخرین مرحله عذرخواهی "درخواست بخشش" است.

پر واضح است که مضمون عذرخواهی نیمی از راه است، جریانات وارده بیشتر از این حرفاست. با من من کردن، اجتناب از نگاه مستقیم، دست به سینه گوشه ای ایستادن ، هنوز در مرحله عصبانیت بودن تأثیر کلام شما را بسیار کم می کند.

اگر واقعاً قصد عذرخواهی دارید رو در رو عذرخواهی کنید ، اس ام اسی و ایمیلی تأثیر کمی دارد. طرف شما دوست دارد ببیند و یا بشنود که در ابراز تأسف خود پشیمان هستید و می تواند برای بقیه دوستی به شما اعتماد کند.

روش صحیح عذرخواهی کردن را یاد بگیرید

روش صحیح عذرخواهی کردن را یاد بگیرید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف