نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت روش های درمان آبریزش چشم
درمان آبریزش چشم ، آریزش چشم در سالمندان
یکی از مشکلاتی که اغلب سالمندان از آن رنج می برند، نمناک بودن چشم ها است بطوری که به نظر می رسد فرد در حال گریه کردن است و یا شیء به داخل چشم او فرو رفته.

اگر شماهم به آبریزش چشم دچار هستید این مطلب را از دست ندهید.

 آبریزش چشم مشکلی کاملاً متداول به ویژه در بین سالخوردگان است. مسدود شدن یکی از مجراهای اشک متداول ترین علت آن است اما دلایل مختلف دیگری نیز می تواند داشته باشد. اگر علائم خفیف باشند ممکن است نیاز به درمان نداشته باشید. عمل جراحی معمولاً انسداد مجرای اشک را برطرف می کند. سایر درمان ها به علت انسداد بستگی دارد.

پژوهشگران در جدید ترین پژوهش های خود دریافته اند که پیر شدن یکسری نشانه ها و تأثیراتی را در بدن به جای می گذارد که توجه و رسیدگی زود به آن ها می تواند مانع از تحت تأثیر قرار گرفتن فرد شود.سالمندی و افزایش سن تنها شامل تغییر رنگ موها و چین و چروک بر روی صورت نیست و بر تمامی اعضای بدن اثر می گذارد.گفتنی است:بر این اساس یکی از مشکلاتی که اغلب سالمندان از آن رنج می برند، نمناک بودن چشم ها است بطوری که به نظر می رسد فرد در حال گریه کردن است و یا شیء به داخل چشم او فرو رفته.

بررسی ها نشان می دهند:علت این امر تنگ شدن مجرای اشک ریزی در چشم افراد سالمند است. بر اثر این اتفاق چون کانال هایی که وظیفه ی زهکشی اشک چشم را بر عهده دارند به درستی عمل نمی کنند اشک چشم به جای جمع شدن توسط کانال ها، بر روی صورت سرازیر می شود.پزشکان این اتفاق را عامل حاد پزشکی تلقی نمی کنند اما چنانچه فرد سالمند در اثر این اتفاق دارای ناراحتی و استرس باشد می توان با انجام عمل جراحی نسبت به باز کردن مجرای اشکی اقدام کرد.

ابریزش چشم

آبریزش چشم و راه های درمان آن

کسانی که مایلند چشمانشان سالم باشد بایستی نکات زیر را رعایت کنند.

1 - به جسم سفید و خیلی شفاف نگاه نکنند.
2 - از نگاه کردن به خطوط ریز و نقشه های خیلی دقیق که موجب صرف نور زیاد است خودداری شود.
3 - زیاد گریه نکنند.
4 - جلوی آتش شدید ننشینند.
5 - در آفتاب شدید و خورشید نگاه نکنند.
6 - سعی کنند که باد قوی به چشم برخورد ننماید (مثل موتور سواری و غیره ).
7 - به جسمی مدت زیاد بطور قائم نظر نیفکنند.
8 - از ورود گرد و خاک و دود به چشم جلوگیری کنند.
9 - هوای بسیار گرم و هوای بسیار سرد و دیدن اشیاء روشن و درخشان که بازتاب آنها موجب آزار چشم گردد مثل آینه ایکه مقابل آفتاب گرفته باشند و نور آنرا به چشم برسانند (خودداری کنند)
10 - از زیاد بر پشت خوابیدن و خواب در هنگام پری شکم و غذای غلیظ و دیر هضم و خیلی گرم مثل سیر و پیاز بپرهیزند زیرا موجب زیان چشم است .
11 - خوردن بیش از اندازه نمک و طعام شور
12 - زیاد بیداری و زیاد خوردن در شب
13 - جلوگیری از بیوست شدید.

گیاهان موثر بردرمان آبریزش و خارش چشم

روش های درمان:

الف:آب زیره مخلوط با عسل را بر روی پلک چشم بمالید و ماساز دهید.

ب. سرمه عسل به تنهایی یا مخلوط با آب پیاز جهت شفاف شدن. خا رش پلک و آب ریزش چشم مفید است. اگر آب رازیانه را در حالت تری و تازگی با عسل مخلوط و در چشم کودکانی که از آبریزش چشم شکایت دارند بچکانندیا از آن بخورند مفید واقع می شود.

اخطار! روشهای یاد شده حتما باید زیر نظر پزشک باشد.

روش های درمان آبریزش چشم

روش های درمان آبریزش چشم
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 41
برگرفته از afkarnews.ir
این مطلب مفید بود ؟ 34 7
نظر کاربران
مهسا

مهسا

سلام خسته نباشید،من دو دفه پشت سر هم جوش یا گل مژه زدم دو تا چشم ،چشم سمت راستم پایین پلکم جوش زده بود شش ماه گذشته ولی هنوز جاش مونده جوش یکم سفت شده وداخل پلکم قرمز شده،و چشم سمت چپ جوش بالای چشمه روی پلک بالا،جوش ها یکم سفت شده 6ماه گذشته،جوش ها خیلی کوچک هستن،به نظر شما باید از چه چیزی استفاده کنم تا جوشها کاملا رفع شوند؟فقط جاش مونده یکم برآمده شده،لطفا راهنمایی کنید ؟با تشکر

پاسخ دادن 2 2
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف