نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت روش های خانگی برای قطع خونریزی
قطع خونریزی ، خونریزی های جزئی
برای قطع خونریزی های جزئی 7 روش آسان وجود دارد که میتوانید در سریع ترین زمان ممکن خونریزی را متوقف کنید.

روش های قطع خونریزی جزئی

خونریزی های جزئی که شامل خراش ها و بریدگی های کوچک میشوند به راحتی قطع میشوند, روش های خانگی زیادی برای قطع خونریزی جزئی وجود دارد.

جراحت های منجر به خونریزی های جزیی ناشی از بریدگی و خراشیدگی باید متوقف شود. اغلب این جراحت ها در خانه قابل درمان هستند اما مهم است افراد بدانند چگونه این کار را به شیوه صحیح انجام دهند.

قطع خونریزی

روش قطع خونریزی جزئی

در این مقاله به چند روش خانگی و مفید برای قطع خونریزی های جزئی اشاره کرده که به قرار زیر است:

فشار دادن محل جراحت: فشار مداوم زخم بهترین روش برای متوقف کردن خونریزی است. می توان بانداژ، حوله یا پارچه تمیز و خشکی را روی زخم قرار داد و با هر دو دست به زخم فشار وارد کرد.

بلند کردن محل آسیب دیده: کاهش جریان خون به متوقف کردن خونریزی کمک می کند بنابراین محل جراحت را در صورت امکان بالاتر از سطح بدن قرار دهید. در صورتی که دست یا شانه آسیب دیده می توان آن را بالای سر نگه داشت. همچنین در صورتی که اندام های تحتانی دچار آسیب شده اند باید دراز بکشند و محل آسیب دیده را به بالاتر از سطح قلب بلند کنند.

قرار دادن یخ در محل زخم: گذاشتن یخ روی محل زخم رگ های خونی را منقبض کرده و اجازه می دهد لخته خون سریع تر شکل بگیرد و خونریزی متوقف شود.

چای: چای روش درمانی شناخته شده برای متوقف کردن خونریزی پس از جراحی دندان است و به افراد توصیه می شود چای کیسه ای که حاوی تانن است و موجب لختگی خون می شود را روی محل زخم قرار دهند.

ژلۀ پترولیوم با نام تجاری وازلین:این ماده بهترین ترکیب برای متوقف کردن خونریزی ناشی از زخم های عمیق است.
فندق افسون گر:فندق افسون گر گونه گیاهی بومی آمریکای شمالی است که خاصیت آن در متوقف کردن خونریزی شناخته شده است.

دئو دورانت (ضد عرق): دئو دورانت علاوه بر خاصیت ضد عرق به دلیل دارا بودن آلومینیوم کلرید رگ های خونی را منقبض کرده و به لخته شدن خون کمک می کند.

دهان شویه: الکل موجود در دهان شویه همچون داروی قابض خون عمل می کند و قرار دادن آن روی زخم به لخته شدن سریع خون کمک می کند.

روش های خانگی برای قطع خونریزی

روش های خانگی برای قطع خونریزی
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از ایسنا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف