روغن جوجوبا
روغن جوجوبا برای آبرسانی صورت و همچنین بسیاری دیگر از مراقبت های پوستی مفید می باشد.

روغن جوجوبا چیست؟

برای تهیه روغن جوجوبا دانه جوجوبا که از بوته های جوجوبا جدا می شود تحت پرس سرد قرار می گیرد.
روغن جوجوبا

فواید روغن جوجوبا

خواص روغن جوجوبا برای پوست و مو طی تحقیقات علمی مختلف بارها به اثبات رسیده است. در زیر برخی از این خواص را مرور می کنیم.

روغن جوجوبا برای پوست

روغن جوجوبا برای پوست کلی خاصیت دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

آبرسانی صورت

روغن جوجوبا می تواند یک لایه محافظ روی پوست ایجاد کند و از خارج شدن رطوبت از پوست جلوگیری نماید. نکته محنصر به فرد در مورد روغن جوجوبا این است که این  روغن جوجوبا بدون اینکه منافذ را ببندد می تواند پوست را آبرسانی کند و به همه لایه های پوست نفوذ نماید. از سوی دیگر به دلیل اینکه ساختار روغن جوجوبا مشابه سیبوم یا چربی طبیعی پوست است و وقتی پوست نمی تواند به صورت طبیعی این چربی را تولید کند روغن جوجوبا می تواند جایگزین مناسبی باشد. 

درمان چروک

آنتی اکسیدان های داخل روغن جوجوبا می تواند باعث تحریک تولید کلاژن در پوست شود. با بالا رفتن سن تولید کلاژن در پوست کاهش میابد و یکی از علت های چروک شدن و شل شدن پوست تولید کم تر کلاژن است. روغن جوجوبا با داشتن انواع ویتامین می تواند تولید کلاژن در پوست را تحریک نماید.

روغن جوجوبا برای دور چشم

روغن جوجوبا به دلیل سبک بودن و خواص ضد چروکی دارد روغنی بی نظیر برای چروک زیر چشم است. اگر چه درمان قطعی چروک دور چشم ممکن نیست اما روغن جوجوبا می تواند برای جلوگیری از چروک دور چشم و رفع چین و چروک دور چشم تا حد زیادی کمک کند. برای درمان چروک زیر چشم کافی است هر شب 1 قطره روروغن جوجوبا می تواند برای جلوگیری از چروک دور چشم و رفع چین و چروک دور چشم تا حد زیادی کمک کند. برای درمان چروک زیر چشم کافی است هر شب 1 قطره روغن جوجوبا را برای هر کدام از سمت های صورتی به ارامی و با ضربات انگشت به استخوان زیر چشم بزنید.

رفع جوش

چربی بیش از حد پوست و چسبنده شدن چربی پوست که به بسته شدن منافذ می انجامد یکی از مه ترین عوامل جوش زدن است. از آنجایی که ساختار روغن جوجوبا  مشابه چربی یا سیبوم طبیعی پوست است می تواند مانع تولید چربی بیشتر در پوست که یکی از عوامل جوش زدن است شده و با به تعادل رسانن پوست به درمان جوش ها کمک کند.علاوه بر این تحقیقات نشان می دهد روغن جوجوبا دارای خواص ضد التهابی و ضد عفونی کننده است؛ پس می تواند اولا با خواص ضدعفونی کننده خود آلودگی و چربی اضافی را از منافذ بیرون کشیده و منافذ پوست را عمیقا پاکسازی نماید و در وهله دوم با داشتن خواص ضد التهابی می تواند پوست را آرام کرده و التهابات پوستی که در هنگام جوش زدن دارید را از بین ببرد.
 
از سوی دیگر روغن جوجوبا با آبرسانی عمیق پوست به پوست این سینگال را می دهد که نیازی به تولید چربی بیشتر ندارد و در نتیجه شما کم تر جوش خواهید زد. بر همین اساس با استفاده منظم از روغن جوجوبا در روتین مراقبت از پوست روزانه شما می توانید نه تنها به درمان جوش ها کمک کنید بلکه از جوش های آینده نیز پیشگیری کنید. البته طبق یک آلمانی یکی از روش های درمان جوش با روغن جوجوبا استفاده از روغن جوجوبا در ماسک خاک رس است. طبق این تحقیق روغن جوجوبا وقتی به عنوان یک ماسک صورت استفاده شود می تواند پوست را ترمیم کند و التیام بخشد.در این تحقیق 133 نفر که جوش متوسط داشتند از ماسک خاک رسی که حاوی روغن جوجوبا بود به مدت 6 هفته استفاده کردن و پس از 6 هفته جوش ها تا 54% بهبود یافته بود. با استفاده از ماسک خاک رسی که به آن روغن جوجوبا اضافه شده بود ضایعات پوستی و هم چنین جوش ها درمان گشتند.

خواص روغن جوجوبا برای مو

روغن جوجوبا برای موها نیز خواص بی نظیری دارد:

نرم کردن موها با روغن جوجوبا

روغن جوجوبا مانند روغن آرگان خواص آبرسانی فوق العاده ای دارد و می تواند نرم یو درخششی بی نظیر به موهای شما بدهد.

پیشگیری و درمان موخوره با روغن جوجوبا

روغن جوجوبا به دلیل داشتن خواص آبرسانی و هم چنین خواص ضد باکتریای می تواند به پیشگیری و درمان موخوره و شکستن موها کمک کندو در نتیجه شما را در مسیر داشتن موهایی سالم، درخشان و بی نقص قرار دهد.

درمان شوره سر با روغن جوجوبا

روغن جوجوبا با آبرسانی عمیق کف سر و پاکسازی فولیکول های مواز چربی و آلودگی و هم چنین به دلیل داشتن خواص ضد باکتری و ضد عفونی کننده به درمان شوره سر خشک، درمان شوره و خارش سر، درمان شوره سر چرب، درمان شوره سر شدید و التهاب کف سرکمک می کند.

روغن جوجوبا از کجا بخرم؟

اگر به دنبال خرید روغن جوجوبا اصل هستید بهتر است روغن جوجوبا را از محلی تهیه نمایید که دارای تاییدیه جهانی در زمینه کیفیت، خصلوص و اصالت محصول باشد. روغن جوجوبا نارین گل دارای تاییدیه وزرات بهداشت جهانی، دارای تاییدیه ارگانیک از سازمان کشاورزی امریکا، دارای تاییدیه ارگانیک از سازمان ارگانیک هند، دارای برگه اصالت و خلوص آزمایشگاهی و دارای برگه امنیت محصول می باشد. کلیه این تاییدیه ها به شما کمک می کند تا راحت تر بتوانید پاسخ سوال هایی چون روغن جوجوبا از کجا بخرم یا روغن جوجوبا را از کجا تهیه کنیم را بیابید.

خواص های روغن جوجوبا برای زیبایی پوست و مو

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی