نمناک بهداشت و سلامتتغذیه استفاده روزانه از روغن سرخ کردنی مجاز است یا خیر ؟
روغن سرخ کردنی ، روغن سرخ کردنی سالم
روغن سرخ کردنی که به صورت روزمره در غذاها استفاده می شود ضررهای زیادی برای بدن به همراه دارد، بهتر است با یک برنامه ریزی منظم غذاهایی که با روغن سرخ کردنیآماده می شود را کم کنیم.
بازدید : 8,279 نفر

باید ها ونباید هایی در مورد استفاده از روغن سرخ کردنی:

 

تقریبا برای آماده کردن بیشتر غذاها به روغن سرخ کردنی نیاز است. این روغن هم به دلیل وجود پالم برای بدن عوارض دارد و بهتر است کمتر در برنامه غذایی روزانه از آن استفاده شود. روغن سرخ کردنی علاوه بر مضراتی که برای بدن دارد چاق کننده هم می باشد.

برای حفظ سلامتتان، غذاهای سرخ کردنی را از برنامه غذایی تان حذف کنید چون بدن ما به این غذاها نیاز ندارد. به خرج دادن کمی خلاقیت در روش های پخت می تواند نیاز به مصرف سرخ کردنی ها یا سرخ کردن عمیق را از بین ببرد.

آیا می توان روزانه از روغن سرخ کردنی استفاده کرد ؟

نکاتی درمورد استفاده از روغن های سرخ کردنی

 

«آیا می توان روزانه از روغن سرخ کردنی حاوی پالم استفاده کرد؟ مقدار مجاز مصرف این روغن ها و بهترین روش های سرخ کردن شان کدامند؟»

دکتر مجید حاجی فرجی، متخصص تغذیه ، رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور در پاسخ به این سئوال در هفته نامه سلامت نوشت:در پاسخ باید بگویم که اصولا بهتر است برای حفظ سلامتتان، غذاهای سرخ کردنی را از برنامه غذایی تان حذف کنید چون بدن ما به این غذاها نیاز ندارد. به خرج دادن کمی خلاقیت در روش های پخت می تواند نیاز به مصرف سرخ کردنی ها یا سرخ کردن عمیق را از بین ببرد.

اصلاح الگوهای طبخ هم می تواند باعث جایگزینی روغن های سالم تری مانند زیتون، کانولا، ذرت و آفتابگردان به جای روغن سرخ کردنی شود. می توانید از تابه های نچسب و جدید استفاده کنید، کف آنها را با کمترین میزان روغن زیتون یا سایر روغن های نامبرده چرب و غذایتان را آماده کنید. ضمن اینکه، دستگاه های جدیدی برای سرخ کردن و پختن مواد غذایی وارد بازار شده اند که برعکس سرخ کن های قدیمی به جای یک قوطی روغن، فقط با یک قاشق روغن غذای شما را آماده می کنند.

روغن سرخ کردنی را به میزان کم مصرف کنید.

میزان استفاده از روغن سرخ کردنی در رژیم غذایی

در نهایت باید اشاره کنم که میزان مشخصی برای مصرف روغن سرخ کردنی در رژیم غذایی روزانه وجود ندارد و میزان روغن دریافتی هر فرد را براساس کالری دریافتی اش محاسبه می کنیم؛ یعنی تمام افراد می توانند 30 درصد از انرژی مورد نیاز روزانه خود را از طریق چربی ها تامین کنند که 10 درصد از این 30 درصد می تواند از طریق مصرف اسیدهای چرب اشباع مانند اسیدهای چرب موجود در گوشت ها یا روغن پالم موجود در روغن سرخ کردنی باشد.

استفاده روزانه از روغن سرخ کردنی مجاز است یا خیر ؟

استفاده روزانه از روغن سرخ کردنی مجاز است یا خیر ؟
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 15
برگرفته از سلامت نیوز -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 14 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف