نمناک بهداشت و سلامتتغذیه کشوری که با روغن غذا خودکشی می کنند!
روغن غذا ، بهترین روغن غذایی
اهمیت انتخاب و استفاده مناسب از روغن غذا برای حفظ سلامت تک تک اعضای خانواده مسئله ای است که بارها از سوی متخصصان تغذیه مطرح شده است اما متاسفانه ... .

بدترین روش های استفاده از روغن غذا

روغن غذا ، یکی از مهم ترین مواد اولیه برای تهیه انواع غذاهاست که در نوع خوراکی و سرخ کردنی تهیه می شوند اگر درست برای طبخ غذا مورد استفاده قرار نگیرند خطرناک خواهد بود.  براساس تحقیقات با سرخ کردن مواد غذایی انواع مواد سمی در ترکیب خوراکی ها آزاد می شوند، از جمله ماده سمی نئو در حرارت بالای 150 درجه سانتیگراد در خوراکی ها ایجاد می شود که زمینه ساز ابتلا به سرطان های دستگاه گوراش به ویژه سرطان روده است.

روغن غذا

خطرات استفاده زیاد از روغن در غذا 

 کشوری که بدترین عادات مصرف روغن غذایی را دارند

کارشناسان همچنین در تحقیقات خود دریافتند، نرخ ابتلا به بیماری های قلبی در کشورهایی که به طور سنتی از حرارت بالا و روغن برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده می شود از جمله اسکاتلند بسیار بالا است که یکی از دلایل مرگ مردم در این کشور محسوب می شود.

 علاوه بر اسکاتلند در کشورهای جنوب شرق آسیا نیز به مقدار زیاد از روغن با حرارت بالا برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده می شود، اما در کشور چین که به طور سنتی روش های بخار پز کردن و پختن مواد غذایی رایج است مردم از طول عمر بالا و سلامت بهتری برخوردار هستند.

 این پژوهش توسط محققان دانشگاه ادینبورگ بر روی مردم با قومیت های مختلف انجام شده و کارشناسان براساس آن هشدار می دهند افراد از روغن کمتر استفاده کنند و هرگز از روغنی که برای سرخ مورد مصرف قرار گرفته دوباره استفاده نکنند، زیرا می تواند باعث آزاد شدن مواد سمی و افزایش کلسترول بد خون در آنها شود که نتیجه این تحقیق در مجله علوم تغذیه به چاپ رسیده است.

کشوری که با روغن غذا خودکشی می کنند!

کشوری که با روغن غذا خودکشی می کنند!
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
برگرفته از پارس نیوز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف