نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت کاهش ریسک اختلال ریتم قلب با روغن ماهی
روغن ماهی ، قرص روغن ماهی
شواهد نشان می دهد فایده روغن ماهی به خاطر پیشگیری از تشکیل پلاک های مسدودکننده عروق و کاهش حمله قلبی نیست بلکه روغن ماهی ریسک اختلال ریتم قلب را کاهش می دهد.

افزایش طول عمر بیماران قلبی با روغن ماهی

به گفته محققان، روغن ماهی به افزایش طول عمر بیماران بعد از حمله قلبی کمک خواهد کرد.

طبق توصیه جدید انجمن قلب آمریکا، بهتر است پزشکان برای بازماندگان حمله قلبی و بیماران مبتلا به نارسایی قلبی مزمن قرص های روغن ماهی تجویز نمایند.

دکتر«دیوید سیسکوویک» سرپرست تیم تحقیق، در این باره تاکید می کند که مکمل ها نمی توانند برای پیشگیری از مشکلات قلبی در وهله نخست تجویز شوند. دلیل آن این است که هیچ آزمایش بالینی مربوط به آزمایش تاثیر روغن ماهی در افراد سالم بدون بیماری قلبی انجام نشده است.

روغن ماهی

ویژگی های روغن ماهی برای بیماران قلبی

روغن ماهی سرشار از اسیدهای چرب اُمگا-3 هست که به طورکلی برای سلامت قلب مفید تلقی می شود. ماهی های چرب نظیر سالمون، تن و ماهی خال مخالی، از منابع خوب این اسیدچرب هستند اما اکثر افراد به سوی مصرف مکمل ها روی می آورند.

توصیه های جدید مبتنی بر بررسی 15 آزمایش بالینی است که تاثیرات روغن ماهی را بر سلامت قلب آزمایش کرده بودند. برخی مطالعات قبل از سال 2002 نشان داده بودند که روغن ماهی موجب کاهش خطر مرگ بیماران حمله قلبی یا سکته تا حدود 15 درصد می شود.

در مجموع مشخص شد که بیماران مصرف کننده روغن ماهی 8 درصد کمتر در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ در طول 4 سال بودند.

به گفته سیسکوویک، شواهد نشان می دهد فایده روغن ماهی به خاطر پیشگیری از تشکیل پلاک های مسدودکننده عروق و کاهش حمله قلبی نیست بلکه روغن ماهی ریسک اختلال ریتم قلب را کاهش می دهد.

کاهش ریسک اختلال ریتم قلب با روغن ماهی

کاهش ریسک اختلال ریتم قلب با روغن ماهی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از الف-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف