نمناک بهداشت و سلامتتغذیه از مصرف روغن نارگیل دوری کنید!
روغن نارگیل ، مصرف روغن نارگیل
سطح چربی های اشباع روغن نارگیل 82% و کره 63% می باشد، لذا مصرف این روغن حتی مضرتر از کره نباتی است.

مضرات مصرف روغن نارگیل

انجمن قلب آمریکا با صدور یک بیانیه نسبت به مصرف روغن نارگیل هشدار داد و اعلام کرد، مضرات این روغن اگر بیشتر از کره نباتی و گوشت پرچرب گاوی نباشد، کمتر هم نیست و این در حالیست که روغن نارگیل به عنوان یک روغن سالم و بدون ضرر در حال فروش است و افراد مختلف نیز بدون داشتن سطح مناسبی از آگاهی و اطلاعات، به راحتی اقدام به خرید و مصرف آن می کنند و تأثیرات منفی این روغن را زمانی متوجه می شوند که دیگر دیر شده است.
روغن نارگیل، نوعی چربی اشباع شده است که از میوه درخت نارگیل به دست می آید؛ از این روغن در تهیه مواد آرایشی بهداشتی و همچنین در غذاها استفاده می شود.
برخی متخصصین تغذیه عقیده دارند که روغن نارگیل، سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می برد و بنابراین از وزن افرادی که از این روغن استفاده می کنند، کاسته می شود؛ برخی پژوهش ها هم نشان داده اند که مصرف روغن نارگیل، خطر ابتلا به سرطان سینه را در خانم ها کاهش می دهد.

 

 روغن نارگیل

روغن نارگیل مضرتر از کره نباتی است!

 
برخی دیگر از محققان نیز باور دارند که روغن نارگیل در هر حال، نوعی چربی اشباع شده است و حتی مصرف مقدار کمی از آن، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را بسیار افزایش می دهد.
گزارش جدید منتشر شده از سوی انجمن قلب آمریکا توصیه می کند از مصرف روغن نارگیل دوری شود؛ به دلیل اینکه سطح چربی های اشباع آن 6 برابر بیشتر از روغن زیتون است و استفاده از آن چربی بد را در خون افزایش داده و موجب بروز سکته قلبی و مغزی می شود.
سطح چربی های اشباع روغن نارگیل 82% و کره 63% می باشد؛ لذا مصرف این روغن حتی مضرتر از کره نباتی است.
متخصصان قلب آمریکا همچنین توصیه می کنند، به جای خوردن غذاهای سرشار از چربی های اشباع، مانند گوشت قرمز، مواد غذایی سرخ شده، غذاهای شیرین و روغن نارگیل، آنها را با منابع بهتری از چربی های اشباع نشده جایگزین کنند.
این چربی ها را می توان در مرغ بدون پوست، ماهی های روغنی، آجیل و حبوبات، آووکادو، روغن های گیاهی غیر گرمسیری مانند روغن زیتون و فرآورده های لبنی کم چرب یافت.

از مصرف روغن نارگیل دوری کنید!

از مصرف روغن نارگیل دوری کنید!
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 10
برگرفته از فارس /ی
این مطلب مفید بود ؟ 6 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف