روغن پالم

روغن پالم چیست؟ + تصاویر

کد مطلب : 7968تعداد نظرات : 5 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
روغن پالم واژه ای است که این روزها بسیار به گوش می رسد و یک مسئله بحث برانگیز در عرصه لبنیات و شیر گشته است که طبق گفته ها وجود آن در لبنیات خطر آفرین است.
  

روغن پالم و مواردی مهم  که باید در این مورد بدانید

 
چند روز پیش وزیر محترم بهداشت در مورد شایعه ای صحبت کردند که بنا بر آن پالم وارد صنعت شیر کشور شده بود که این خبر بازتابها و بحث هایی را به دنبال داشت تا اینکه این بحث وارد مجلس شد که طبق آن قرار است تا هفته ی آینده معاون بهداشتی و رئیس سازمان غذا گزارشی را در این مورد برای مجلس تهیه کند.
تا مدتها قبل بسیاری باورها با این بود که شیر کم چرب چندان فایده ای ندارد و شیر مغذی و عالی همان شیر پرچرب است که به گفیه ی برخی ها مستقیما از دامداری ها بدون انجام هیچ افزایش و کاهشی به دست مصرف کننده میرسد اما هم اکنون بحث داغ افزودن روغن پالم به این نوع شیرها نظر بسیاری را تغییر داده است.
 
روغن پالم

مضرات روغن پالم 

 حالا ببینیم روغن پالم چیست؟

روغن پالم روغنی از مغز میوه ی نخل است. بزرگترین عرضه کننده ی این روغن کشور مالزی است که به عنوان روغنی بدن کلسترول در اکثر کشورهای آفرقایی مورد استفاده قرار می گیرد.
روغن پالم در بین روغن های گیاهی در رده ی آخر قرار دارد و به دلیل داشتن میزان بالای چربی های اشباع شده برای مصرف بعد از تمام روغن های گیاهی دیگر توصیه می شود.
 
فواید روغن پالم

موارد مصرف روغن پالم 

 روغن پالم دارای اسید اوئیک است که محققان مصرف آن را دلیلی برای ایجاد و افزایش بیماری های قلبی دانسته اند.
از روغن پالم به عوان یک سوخت زیستی برای مصارف و ساخت بیودیزل ها استفاده میشود.
جالب است بدانید که از این روغن در طول جنگ جهانی دوم برای تهیه بمب های ناپالم استفاده می شده است.

" روغن پالم " چیست؟ + تصاویر

4.5709
این مطلب مفید بود ؟63871
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
برچسب :
نظرات5 نظر به ثبت رسیده است
حامد1395-04-09
اسید پالمیتیک نه اویک
142
هستی1395-11-21
خدا لعنت کنه تمام سود جویانی که حتی ذره ای به عاقبت کارشون فکر نمیکنن .....
252
احمد1396-03-20
جسارتا پالم یه واژه انگلیسیه و به اشتباه پالم تفلظ میکنیم در اصل تلفظ صحیح این واژه " پام " میباشد palm oil
127
sanaz1397-09-03
سلام ممنون از اطلاع رسانی شما عزیز
63
مرتضی نبی زاده1396-12-18
نتایج تحقیقات اخیر چیزی دقیقا برعکس این مقاله رو نشان میدهند که نه تنها روغن های اشباع حیوانی و پالم مضر نیستند! بلکه بسیار هم مفید هستند و دوست سلامتی ما هستند. مضرترین روغن ها، روغن های آفتابگردان، کانولا ، کنجد و یکی 2 تا دیگه هستند که متاسفانه مردم در مصرف آنها هیچ ترسی ندارند که البته دلیلش کاملا معلومه! دوستان عزیز ،شیر پرچرب مصرف کنید و به شدت از شیر هایی که دستکاری شدند و چربی های آنها کاهش پیدا کرده دوری کنید! روغن حیوانی و کره حیوانی و پالم و زیتون و نارگیل هم از بهترین و بی رقیب ترین روغن ها برای مصرف هستند! به این نصیحت های بنده گوش بدید اگر براتون ضرری داشت منو سر پل خواهید دیدید، اونجا خفتمو بگیرید!
2723
وبگردی