خودرو کوییک

رونمایی رسمی از کوییک خودرو جدید سایپا + مشخصات و عکس

تاریخ انتشار : 16 اسفند 1395کد مطلب : 45653زمان مطالعه : 2 دقیقه
تا ساعاتی دیگر با حضور رئیس مجلس و وزیر صنعت خودرو کوییک محصول جدید سایپا رونمایی خواهد شد و قیمت این خودرو بین 30 تا 35 میلیون تومان خواهد بود.

خودرو کوییک سایپا رونمایی شد

جدیدترین خودروی سایپا امروز با حضور مقامات به طور رسمی رونمایی میشود. امروز سایپا از خودروی جدید خود که به عنوان ارزان ترین خودروی اتوماتیک بازار از آن نام برده می شود رونمایی می کند اما این خودرو چه ویژگی هایی دارد؟

از خودروی 212 که به عنوان ساینا در بازار عرضه شده بود می توان به عنوان خودرو جدید سایپا که تغییراتی را به خود دیده است نام برد.

خودرو کوییک جدیدترین محصول شرکت سایپا

خودرو کوییک سایپا

تصاویری از خودرو کوییک سایپا

خودرو کوییک سایپا

تصاویری از خودرو کوییک سایپا

این خودرو هاچبک بوده و نسبت به ساینا تغییراتی را در نمای جلو و بدنه داشته است. همچنین برای اولین بار از گیربکس اتوماتیک در این خودرو استفاده شده است و بنابراین می توان آن را به عنوان ارزانترین خودروی اتوماتیک بازار دانست.

سایپا کوئیک با موتور 1500 سی.سی 4 سیلندر روانه بازار می شود که در نسخه فول با گیربکس اتوماتیک و نمونه دستی آن با گیربکس 5 سرعته در اختیار خریداران قرار می گیرد.

استاندارد آلایندگی این خودرو یورو 4 است که قابلیت ارتقا به یورو5 نیز به آن افزوده شده است.

از دیگر امکانات این خودرو می توان به رینگ 14 اینچی آلومینیومی، هشدار سرقت با بوق خودرو و باز شدن اتوماتیک درب ها در زمان تصادف اشاره کرد. به گفته مسئولان شرکت سایپا قیمت این خودرو بین 30 تا 35 میلیون تومان خواهد بود .


عکس های کوئیک قبل از رونمایی رسمی

 

خودرو کوییک سایپا

تصاویری از خودرو کوییک سایپا

خودرو کوییک سایپا

تصاویری از خودرو کوییک سایپا 

خودرو کوییک سایپا

تصاویری از خودرو کوییک سایپا  

چرا این خودرو به نام خودرو کوییک نامگذاری شده است

با این توضیحات روشن می شود که شرکت خودروسازی سایپا در انتخاب نام خودروی جدید خود؛ که تا پیش از این با اسم پروژه ای خود یعنی «212» شناخته می شد؛ از روش واژه ای استفاده کرده است و نام «کوییک» را که نامی خاص است برگزیده است, حال می خواهیم بدانیم این نام که با عبارت «کوئیک» نیز در برخی از مناطق دیده می شود چیست و بر چه چیزهایی اطلاق می شود:

نخست آنکه:کوییک طایفه ای از ایل های کرد ایران است که تقربیاً 150 خانوار است و در ژاورود مسکن دارند. جالب آنکه بدانیم منطقه ی ژاورود یکی از سه منطقه ی اورامانات است که درمیان شهرهای سنندج سروآباد وکامیاران قرار گر فته است.
دوم آنکه:روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان جاسک در استان هرمزگان ایران است که جمعیت آن 579 نفر (120خانوار) بوده است.
سوم آنکه:در استان کردستان و بخش موچش شهرستان کامیاران نیز روستایی وجود دارد که نامش «کوئیک»، است. این روستا در دهستان عوالان قرار دارد و جمعیت آن 76 نفر (18خانوار) بوده است.

چهارم آنکه:نام روستای دیگری هم در شهر نقده «کوییک» است.
پنجم آنکه:نام تپه ی است مربوط به عصر مس قدیم (هزاره 4 میلادی ) است که در شهرستان جوانرود، بخش روانسر، و در جوار روستای کوئیک واقع شده, این اثر به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

ششم آنکه:در زبان انگلیسی « Quick» به معنای سریع, چابک و تند است.

هفتم آنکه:این واژه هم به لحاظ آوایی و هم لحاظ نوشتاری بسیار خوش ترکیب و خوش صداست.

رونمایی رسمی از کوییک خودرو جدید سایپا + مشخصات و عکس

4.219
این مطلب مفید بود ؟163
برگرفته از عصر ایران / م.ف
وبگردی