نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت آیا رویای پیوند سر انسان به حقیقت خواهد پیوست+ تصاویر
پيوند سر انسان ، پیوند سر انسان به بدن
جراح و عصب شناس ایتالیایی، در زمینه پزشکی اعلام کرد که قصد دارد تا در سال 2017 میلادی نخستین پیوند سر در جهان را انجام دهد.
بازدید : 3,520 نفر

از رویا تا واقعیت پیوند سر انسان

ممکن است شبیه به یک فیلم ترسناک به نظر برسد ولی یک جراح ایتالیایی میگوید احتمالا میتوان تا یک سال دیگر اولین پیوند سر انسان را انجام داد. دکتر Sergio Canavero جراح ایتالیایی که در مرکز تحقیقاتی Turin Advanced Neuromodulation Group کار میکند اعتقاد دارد که با این کار میتوان جان تعدادی از بیماران مبتلا به بعضی بیماری های صعب العلاج مانند سرطان های پیشرفته را نجات داد.

دو مانع عمده پیوند سر یکی مشکل بودن اتصال نخاع گردنی و دیگر رد پیوند به توسط سیستم دفاع ایمنی بدن است با این حال او عقیده دارد که با پیشرفت هایی که تاکنون صورت گرفته است میتوان بر این مشکلات فایق آمد و مطالعات اخیر بر روی حیوانات نشان داده است که این کار عملی است.

ایده پیوند سر چیز جدید نیست. در سال 1970 دکتر رابرت وایت در امریکا سر یک میمون را به بدن میمون دیگری پیوند زد. گرچه حیوان میتوانست ببیند، بشنود، بچشد و بو کند ولی نمیتوانست اندامش را حرکت دهد چون جراح نتوانسته بود نخاع خارج شده از سر را به نخاع ستون فقرات پیوند بزند. حیوان پس از ده روز به علت رد سر به توسط سیستم ایمنی فوت کرد.

 پیوند سر انسان

جراح ایتالیایی مدعی عمل پیوند سر انسان در سال 2017 شد

جهان با سرعت سرسام آوری پیش می رود و حوادث و اتفاقات یکی پس از دیگری به وقوع می پیوندد. همه چیز در حال گشتن، شدن و گردیدن است، بی آنکه لحظه ای بایستد و توقف کند. علوم مختلف نیز از این قاعده مستثنا نیستند و در هر روز و در هر ساعت، دانشمندان با تعمق در علوم مختلف، می خواهند تا درهای بسته و ناشناخته جهان را به سوی روشنایی های دانایی باز کنند؛ اما گاه برخی از این اقدامات، غیر منطقی و حتی جنون آمیز به نظر می رسد و سوالات بسیاری را برمی انگیزد.
بنا بر این گزارش، سال گذشته، «سرجیو کاناورو» جراح و عصب شناس ایتالیایی، در زمینه پزشکی اعلام کرد که قصد دارد تا در سال 2017 میلادی نخستین پیوند سر در جهان را انجام دهد. این عمل جراحی روی جوان 31 ساله روسی و مهندس کامپیوتر به نام «والری اسپیرودونوف» انجام خواهد شد. او از بیماری نادر وردینگ هافمن رنج می برد. این بیماری با تخریب عضلات فرد بیمار قدرت حرکت را از او می گیرد.
 
پیوند سر انسان

اولین عمل پیوند سر انسان

در همین راستا یک گروه پزشکی از کره جنوبی نیز توانستند با اجرای جراحی مشابهی بر روی یک موش نخاع قطع شده، او را برای جراحی پیوند سر بازیابی کنند.
این گروه پزشکی تاکنون توانسته اند سر یک میمون را به بدن میمون دیگر پیوند بزنند. در این عکس، بخیه های دور گردن میمون نشان می دهد که سر او کامل جدا و به بدن میمون دیگر پیوند زده شده است. با وجود موفقیت آمیز بودن عمل جراحی میمون مورد نظر 20 ساعت پس از جراحی کشته شد.
 
پیوند سر انسان

عمل پیوند سر میمون با وجود موفقیت آمیز بودن به مرگ میمون انجامید

 سرجیو کاناورو نام بهشت Heaven را روی پروژه خود گذاشته است. او می گوید از سراسر جهان ایمیل هایی را دریافت کرده که افراد می خواهند داوطلبانه در این عمل شرکت کنند. او می گوید که به موفقیت آمیز بودن عمل جراحی خود یقین دارد.
از سوی دیگر، چنین تصمیمی با واکنش های مختلفی روبه رو شده است، بسیاری این کار را تقبیح کرده و حتی او را به ویکتورفرانکنشتاین شخصیت معروف داستانی «مری شلی» تشبیه کرده اند.

آیا رویای پیوند سر انسان به حقیقت خواهد پیوست+ تصاویر

آیا رویای پیوند سر انسان به حقیقت خواهد پیوست+ تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از تابناک / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف