نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت روی سمت چپ بدن نخوابید تا کابوس نبینید
سمت چپ بدن ، کابوس
برای اینکه از شر کابوس های شبانه خلاص شوید و خواب آرامی در طول شب داشته باشید روی سمت چپ بدنتان نخوابید، این نتیجه یک تحقیق جدید پزشکی است.
بازدید : 2,693 نفر

برای اینکه کابوس نبینید روی سمت چپ بدن تان نخوابید

انسان ها یک سوم از کل زندگی خود را در خواب سپری می کنند. تقریبا همه می دانیم که خوابیدن فواید بسیاری برای بدن دارد اما آیا می دانستید که حالت خوابیدن شما به پهلو، به پشت یا روی شکم می تواند تاثیر مستقیم بر روی سلامتتان بگذارد.

برای اینکه کابوس نبینید روی سمت چپ بدن تان نخوابید

برای سالم بودن در روز کافی نیست که فقط در شب بخوابیم. حالت مناسب برای خواب نیز بسیار مهم است. و به نظر می آید که خوابیدن بر روی پهلوی راست به احتمال حالتی ست که بدنمان را سالم تر نگه می دارد.اگر شما این عادت را هنوز کسب نکرده اید پس فواید و تکنیک های به دست آوری این روش خوابیدن را یاد بگیرید.

اگر عادت دارید روی یک طرف بدنتان بخوابید، احتمال اینکه خواب بد ببینید بیشتر است.

بر اساس تحقیقی در سال 2004 که اخیراً دوباره مورد توجه قرار گرفته، افرادی که روی سمت چپ بدنشان می خوابند بیش از کسانی که روی پهلوی راستشان می خوابند، دچار کابوس می شوند.

قبل از اینکه عادات خوابیدن تان را تغییر دهید، توجه داشته باشید که این تحقیق تنها با حضور جمعاً 63 نفر انجام شده است. 41 نفر از آنها روی پهلوی راستشان می خوابیدند و 22 نفر روی پهلوی چپ . حدود 41 درصد از کسانی که روی پهلوی چپ می خوابیدند گزارش کرده بودند که دچار کابوس شده اند، و در مقابل از میان کسانی که روی پهلوی راست می خوابیدند، تنها 15 درصد چنین گزارشی داشتند.

اگر زیاد دچار کابوس می شوید، اقداماتی هست که می توانید برای مقابله با این موضوع انجام دهید. از جمله اینکه پیش از خوابیدن به خود یادآوری کنید که کنترل رویایتان را در اختیار دارید و می توانید پایان آن را تغییر دهید. همچنین نوشتن از کابوسی که دیده اید و صحبت پیرامون آن با یک متخصص، می تواند به فهمیدن اینکه چرا مغزتان شبها چنین کابوسهایی تولید می کند کمک کند.

روی سمت چپ بدن نخوابید تا کابوس نبینید

روی سمت چپ بدن نخوابید تا کابوس نبینید
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12
برگرفته از برنانیوز -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 10 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف