نمناک تکنولوژیگوناگون نحوه نگارش رپورتاژ آگهی ، چگونه رپورتاژ آگهی بنویسیم ؟
رپورتاژ آگهي و رپرتاژ آگهی ، رپورتاژ آگهي
شاید در ظاهر تحریر و آماده سازی نوشته رپورتاژ اگهی کار خیلی ساده ای است ، اما پیشنهاد ما به شما این است که برای پدید آوری متن و نگاشتن یک رپرتاژ آگهی نیرومند و هدفمند به نکاتی که در ادامه گفته ایم توجه نمایید و از نگاشتن رپورتاژ آگهی رونوشت خود داری نمایید .

نکات کلیدی گرانبها در تالیف یک رپورتاژ آگهی

در تهیه یک رپورتاژ آگهی باید به این مساله دقت کرد که آگاهی فراهم شده نباید بصورت مستقیم به تبلیغات شما جهت گیری داشته باشد . بهترین رپورتاژ , رپورتاژی است که بصورت غیر مستقیم تیرخور تبلیغاتی شما را به مشتری یا بقول معرفو کاربر برساند . پس با تالیف یک رپورتاژ آگهی با نوشته تبلیغاتی غیر مستقیم یک قدم به نشر رپورتاژ پیروز پیش رفته ایم .
 
در رپورتاژ تالیف شده تلاش نمایید رمز های کلیدی و فرا گیری و مفیدی را در اختیار کاربر از چهارچوب کاری خویش قرار دهید . این مبحث سبب خواهد شد که مشتری یا کاربری که آگاهی شما را بررسی می نماید آگاهی شما را به عنوان یک مطلب مفید بداند و این خود موجب خواهد شد شما در ذهن کاربر زنده بمانید .
رپورتاژ آگهی چیست

قدم بهبود بخشیدن به سئو رپورتاژ آگهی

دومین قدم برای داشتن یک رپورتاژ آگهی پیروز , نگاشتن یک تیتر دلپذیر است . کلیه نشریه ها و آژانس خبری ها برای داشتن یک آگاهی جذاب از شورای تیتر استفاده می کنند . لذا شما این مساله را در نظر داشته باشید که داشتن تیتر دلپذیر و تماشایی سبب جذب کاربران زیادی برای مطالعه آگاهی شما خواهد شد .
 
سومین قدم در نموشتن یک رپورتاژ آگهی کامروا داشتن تبلیغی مخفی و بارز در خبر آگهی شماست . همواره برای نوشتن یک رپورتاژ کامیاب این نکته را در نظر بگیرید که تبلیغ شما باید بصورت زیرکانه و نهان در رپورتاژ مطرح شود . پس بصورت ماهرانه و مخفی از قرار دادن لینک یا نام مجموعه خود در رپورتاژ تلاش کنید خود را به مشتری به عنوان مرجع این آگاهی و مطلب سود بخش معرفی نمایید.

 تجربه های تحریر رپرتاژ آگهی

رپرتاژ آگهی ها تبلیغات پیش پا افتاده نیستند، رپرتاژ آگهی ها داستان اند. آنها نباید به سادگی مواردی را بازگویی کنند که در تبلیغات به آن کنایه شده است

 • تلاش نکنید به تمام حکایت مشتریان تان بپردازید. تمرکز خود را بر یک جنبه ی جالب توجه از کسب وکارشان بگذارید؛ مثلا:چطور شروع به کار کردند، جایزه ی مهمی که برنده شده اند، خدمات جدیدی که عرضه می دهند. 

بررسی باز خورد رپورتاژ آگهی

بهبود بخشیدن وضعیت کامات کلیدی

 • چهره ای به سوی کسب وکارها احداث کنید. داستان هایی که درباره ی افراد باشد، گیراتر از داستان هایی است که درباره ی موسسه و سازمان ها باشند. به داستان هایی درباره ی صاحبان آن مشاغل بپردازید، درباره ی خانوادشان، کارکنان شان و مشتریان شان. تلاش کنید تصاویری از کسانی که درباره ی آنها می نویسید به نوشته اضافه کنید.
 • درباره ی چیزهایی بنویسید که برای خواننده ها رباینده باشد. مقالاتی درباره ی اینکه چطور کسب وکارها به مشتریان شان کمک کرده اند تا کارشان را به طور خاصی خوب انجام بدهند. این روش یکی از بهترین ساختارها برای ارائه ی گواهی مشتریان است. به عنوان مثال من شاهد بودم که نشر سرگذشت «خانم صمدی، همشهری ما» که با عطش وصف ناپذیری در مورد خدمات خوب کلینیک زیبایی شبنم گفتگو کرده بود، همراه با تصویر خندانی از او در کنار دکتر کلینیک، چه واکنش تنومندی را در خوانندگان ایجاد کرد.
 • رپورتاژ آگهی را موثر و دلپذیر بنویسید. از اصطلاح بی آلایش و محاوره ای استفاده کنید و از استفاده جملات و پاراگراف های طولانی بپرهیزید.
 • از تیترهای پرقدرت استفاده کنید و مطمئن شوید برای هر تصویر توضیحاتی نوشته اید. تحقیقات نشان می دهند حتی افرادی که مقالات را نمی خوانند، سرتیترها و حواشی عکس ها را بررسی می کنند.

چالش رپورتاژ نویسی

چنانچه شما هم با رپورتاژ آگهی یا همان رپورتاژ خبری آشنا هستید و از مزایای فراوانی که دارد آگاهی داید ، حالا رپورتاژ نویسی یا رپورتاژ نگاری برایتان یک چالش است .
در بار اول باید ببینیم چگونه باید اثرگذاری یک رپورتاژ آگهی پسندیده را ملاحظه کرد و چه معیارهایی بر پیروزی در بازاریابی آنلاین ازطریق رپورتاژ وجود دارد :
 نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی

تاثیر کیفیت رپورتاژ اگهی

 • رپورتاژ آگهی بهترین تکنیک توسعه رتبه سایت شما در گوگل است.
 • نشر رپورتاژ در خبرگزاری های موثق سبب افزایش اعتبار برند شما میشود.
 • نشر رپورتاژ آگهی بصورت کمپین در تعداد قابل توجهی از سایت های خبری ارزشمند برای برندینگ کمپانی شما بسیار تاثیرگذار است.
 • اگر بدنبال بهبود رتبه سایت خود در الکسا هستید ، با اثربخشی بالایی که بروی رتبه گوگل دارد ، ورودی قابل توجهی رو بصورت پابرجا وصول خواهید کرد.
 • اگر متن رپورتاژ خبری را خوب بنویسید قابل توجه کاربران قرار میگیرد و این یعنی بازنشر خبر در سایت های دیگر و اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی.

متن رپورتاژ باید از چشم خبرنگاری و بازاریابی نکات قابل توجهی داشته باشد

 • متن یک رپورتاژ سود بخش نباید صرفا تبلیغاتی باشد و برای کاربری که مطلب را میخواند جنبه یک خبر یا مقاله هم داشته باشد.
 • همواره موثر ترین تبلیغات آنهایی هستند که غیر مستقیم آگهی میکنند و در ذهن مخاطب اثر می گذارند ، بصورتی که برای کسب خبر بیشتر در مورد برند کنجکاو شود و همچنین اختلاف های آن برند در ذهن ها حک شود .
 • بهتر است برای تاثیر گذاری بیشتر رپرتاژ خبری را با تیتر های گیرا خبری انتشار کنید.
 • برندهای بزرگ برای سایت های مختلفی که در کمپین رپورتاژ وجود دارد از تیتر ، تصویر و متن های متنوع و مرتبط استفاده میکنند و از تکرار یک متن در همه سایتها جلو گیری میکنند.

نکات حسابی درمورد ارزش رپورتاژ برای سئو سایت

 • در نوشته رپورتاژ حدود سه کلمه کلیدی بااهمیت را به وب سایت خود لینک دهید .
 • یکی از کلمات را به صفحه اول و سایر کلمه ها رو به صفحات داخلی پیوسته لینک دهید.
 • برای لینک دادن از کلمه های کاملا مرتبط که در سایت شما به اندازه کافی استفاده شده استفاده کنید.

رپورتاژ آگهی

داشتن اهدافی به غیر فروش کالا یا خدمات

کلمات کلیدی در مقابل موضوعات و ارتباطات

سال ها قبل بحثی به اسم «چگالی کلمات کلیدی» در سئو بسیار داغ بود و حتی برخی ها می گفتند که چگالی کلمات کلیدی برای پیروزی سئو عنصری ضروری و الزامی است. در آن زمان، تمرکز روی این قضیه بود که بهره گیری از چه کلمات کلیدی می تواند مفید باشد و کلمات کلیدی باید چند بار و در کجای صفحه نمایان شوند. همچنین این مساله نیز حائز ارزش بود که کلمات کلیدی در لینک هم ذکر شوند.
 
ما نمی گوییم که این موارد موثر نبودند، ولیکن می گوییم که این موردها نباید اولویت نخست شما باشند. کلمات کلیدی گاهی ممکن است از آن قالب اساسی خود خارج شوند. البته که کلمات کلیدی بااهمیت هستند، اما فرمول همانی نیست که به روشنی توصیف شده است.
 
درواقع، امروزه اثرگذارترین استفاده از کلمات کلیدی می تواند این باشد که از کلمات کلیدی به عنوان راهنمای نوشتار مطلب خود بهره گیری کنید. یعنی کلمات کلیدی باید برای شما رهنما راه باشند. شما بلکه فکر کنید که باید از کلمات کلیدی در تایتل های خود و دستکم یکی از ساب تایتل ها بهره بگیرید. ولیکن گوگل می تواند دقیقا تفکیک دهد که شما در حال انجام چه کاری هستید. شما کلمات کلیدی را در مکان های مشخصی قرار می دهید؛ زیرا بر مبنا تعالیمی کهنه به شما گفته شده است که باید این کار را انجام دهید.
 
یقیناً که گوگل برای این کار شما را جریمه نمی کند، منتها چنین عملی قرار نیست که گوگل را تحت تاثیر قرار دهد. اما در عوض، وقتی که به کلمات کلیدی به عنوان رهنما راه سوژه خود نگاه می کنید، ممکن است متوجه مزایای بیشتری از آن شوید. چگونه؟ در ادامه می گوییم.
 
گوگل به پی چیزهایی پیشتر از بهره گیری از کلمات کلیدی است. حقیقتاً گوگل به دنبال پشتیبانی کلمات کلیدی نیز می گردد. یعنی در دیسکریپشن هایی که برای صفحات خود می نویسید و همچنین در محتواها، باید کلماتی را بیاورید که پشتیبان کلمه کلیدی اصلی شما باشند.
 
برای مثال، وقتی کاربری جمله «غذای ایرانی» را در گوگل جستجو می کند، در برگ اول نتایج جستجو با تنوعی از سایت ها با عناوین متعدد روبرو می شود. حال مقصود ما از پشتیبان کلمه کلیدی اصلی در اینجا آن است که در دیسکریپشن خود کلماتی را به کار ببرید که پشتیبان جمله «غذای ایرانی» باشند. عباراتی همانند غذای محلی، سالاد شیرازی و عباراتی از این قبیل. (انتخاب کلمات کلیدی پشتیبان به حوزه کاری شما مرتبط می شود).
 رپورتاژ آگهی در وب

چگالی و زیبایی متن رپورتاژ آگهی

این کلمات کلیدی حامی در نتایج گوگل برجسته سازی نیز می شوند و گوگل سه لغت را که تشخیص دهد با عبارت جستجو شده ارتباط نزدیکی دارند را نیز برای کاربر بولد می کند.
بنابراین برای استفاده از اشکال بالقوه کلمات کلیدی مقصود خود در محتوا استرسی را به خود راه ندهید. در عوض، روی ایجاد محتواهایی تمرکز کنید که به طرزی اثرگذار با بهرهوری از بهترین کلمات پشتیبان، مبحث اصلی را پوشش می دهد.

محتوای مکمل

محتوای مکمل محتوای مکمل چیزی است که زیاد در باب آن صحبت نمی شود، اما به بیان گوگل محتوای مکمل می تواند به یک تجربه کاربری پسندیده منجر شده و اهمیت و کیفیت یک صفحه را بالاتر ببرد. صفحات باکیفیت دقیقا همان صفحاتی هستند که گوگل می خواهد آن ها را رتبه بندی کند. اما مقصود ما از محتوای مکمل چیست؟
 
به صورت کلی، محتوای مکمل آن چیزی است که طرحریزی می شود تا کاربر بتواند به واسطه آن راه خود به سمت دیگر بخش های سایت را پیدا کند. اکنون این می خواهد یک وبلاگ دیگر باشد یا هرکدام از محصولات دگر سایت شما.
 
باید دقت داشته باشید که در اینجا منظور از محتوای مکمل منحصراً لینک دادن به دیگر مقالات نیست. یک محتوای کامل معتبر باید با محتوای اصلی و هدف صفحه پیوسته باشد و چیزی پرمفهوم و سود بخش را به کاربر نمایش دهد.
تعداد کلمات رپورتاژ آگهی

لینک سازی کلمات سود مند 

یکی از بهترین نمونه های محتوای مکمل، سایت یوتیوب است. قریب 90 درصد از صفحات این سایت را محتوای مکمل تشکیل داده است. کاربران از این مکمل ها برای پیدا کردن ویدئوهای بعدی خود استفاده می کنند و همین کار سبب می شود که کاربران زمان بیشتری را مشغول گشت وگذار در سایت باشد که این هم مزایای خاص خود را دارد که بالاتر به آن اشاره کردیم.
 
البته در استفاده از محتواهای کامل باید دقت و حساسیت بالایی را به خرج دهید. استفاده بیش ازحد از محتوای مکمل می تواند سبب حواس پرتی کاربر شود و این چیزی نیست که باب دندان گوگل باشد.

خوانندگان را در صفحه نگه دارید

مقدار زمانی که یک کاربر در صفحه سایت می گذارند به عنوان یکی از فاکتورهای رتبه بندی سایت در نظر گرفته می شود. هرچقدر که این زمان زیادتر باشد، رتبه شما در موتورهای جستجو به همان اندازه بیشتر توسعه خواهد یافت. اما این مبحث سیگنال مثبت دیگری نیز برای شما دارد و آن این است که کاربر آماده است قدم آتی را بردارد و به مشتری محصولات و سرویس های شما مبدل شود. شما باید خوانندگان را به وسیله محتواهای باکیفیت در سایت نگه دارید.
 
استفاده از لیست ها، ساب هدینگ ها، نقاط گلوله ای (bullet points) و مواردی از این دسته برای چندی طولانی جزو استاندارهای تولید محتوا بوده اند و استفاده از آن ها هنوز هم تاثیرگذار است.
 
برای مشاهدهنمونه رپورتاژ آگهی نمناک کلیک کنید 

نحوه نگارش رپورتاژ آگهی ، چگونه رپورتاژ آگهی بنویسیم ؟

نحوه نگارش رپورتاژ آگهی ، چگونه رپورتاژ آگهی بنویسیم ؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از ویکی پدیا / ع.ب
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف