نمناک ورزش و تناسب اندامرژیم و تغذیه تاثیر رژیم غذایی فاقد گلوتن در درمان دردهای عصبی
رژیم غذایی فاقد گلوتن ، دردهای عصبی
رژیم غذایی فاقد گلوتن می تواند به کاهش خطر درد در افراد مبتلابه نوروپاتی گلوتن کمک کند.

کاهش درد های عصبی با رژیم غذایی فاقد گلوتن

بعضی از کارشناسان سلامت بر این باورند که گلوتن برای بسیاری از افراد مضر است و در فرد حساسیت ایجاد می کند .حساسیت به گلوتن با بیماری نوروپاتی محیطی ارتباط دارد که در این بیماری، اعصاب محیطی آسیب می بینند و اغلب موجب ضعف، بی حسی و درد به خصوص در دست ها و پاها می شود بنابراین رژیم غذایی فاقد گلوتن می تواند تاثیر مثبتی در درمان دردهای عصبی داشته باشد.

رژیم غذایی فاقد گلوتن درد های عصبی را کاهش می دهد

نتایج پژوهشی مقدماتی نشان داد که یک رژیم غذایی سخت گیرانه فاقد «گلوتن« می تواند به محافظت در برابر دردهای عصبی که برخی از افراد مبتلا به حساسیت به گلوتن آن ها را تجربه می کنند، کمک کند .
پاناگیوتیس زیس، پزشک و محقق دانشگاه «شفیلد» انگلستان و عضو آکادمی نورولوژی آمریکا در این رابطه می گوید:«این یافته ها هیجان انگیزند، چرا که معنی آن ها می تواند این باشد که یک تغییر ساده ی مناسب در رژیم غذایی، می تواند به تسکین علائم دردناکی که با نوروپاتی گلوتن همراه است کمک کند .»
حساسیت به گلوتن با بیماری «نوروپاتی محیطی» ارتباط دارد. در این بیماری، اعصاب محیطی آسیب می بینند و اغلب موجب ضعف، بی حسی و درد به خصوص در دست ها و پاها می شود. زمانی که فردی درد اعصاب دارد و نمی توان آن را طور دیگری توضیح داد و ضمناً به گلوتن حساسیت دارد، تشخیص پزشک می تواند «نوروپاتی گلوتن» باشد .

رژیم غذایی فاقد گلوتن

آیا رژیم غذایی فاقد گلوتن درد های عصبی را کاهش می دهد

پژوهش مورد اشاره فوق شامل 60 نفر با میانگین سن 70 سال بود که به نوروپاتی گلوتن مبتلا بودند .از آنها درباره شدت درد، دیگر علائم نوروپاتی، سلامت روانی و این که آیا از یک رژیم غذایی سخت گیرانه فاقد گلوتن پیروی می کنند یا خیر، سوال شد . درمجموع 33 شرکت کننده، یا 55 درصد، درد ناشی از نوروپاتی داشتند .
بر اساس نتایج، افرادی که از یک رژیم غذایی فاقد گلوتن پیروی می کردند، در مقایسه با افرادی که از یک رژیم غذایی فاقد گلوتن سخت گیرانه پیروی نمی کردند، احتمال بیشتری داشت که درد نداشته باشند .
در مجموع 56 درصد از افرادی که درد نداشتند، در مقایسه با 21 درصدی که درد داشتند، رژیم غذایی فاقد گلوتن داشتند .
در این تحقیق و پس از تعدیل سن، جنسیت و وضعیت سلامت روانی، پژوهشگران دریافتند که افرادی که از یک رژیم غذایی سخت گیرانه پیروی می کردند نسبت به کسانی که از چنین رژیمی پیروی نمی کردند، 89 درصد کمتر احتمال دارد که درد مرتبط با نوروپاتی داشته باشند .
این پژوهش همچنین نشان داد افرادی که نوروپاتی گلوتن دردناک داشتند نمرات ارزیابی سلامت روانشان، که از 0 تا 100 نمره بندی شده بود، به طور معناداری بدتر بود. دکتر زیس در این خصوص می گوید:«این پژوهش، امیدوار کننده است، زیرا نشان می دهد که رژیم غذایی فاقد گلوتن می تواند به کاهش خطر درد در افراد مبتلابه نوروپاتی گلوتن کمک کند. ولی پژوهش های بیشتر برای تایید بیشتر این نتایج موردنیاز است .»

رژیم غذایی فاقد گلوتن

چرا رژیم غذایی فاقد گلوتن درد های عصبی را کاهش می دهد

غذاهایی که حاوی گلوتن می‏باشند
- تمام غذاهایی که معمولاً حاوی گندم و جو، جو دوسر و گندم سیاه یا چاودار و آرد آنها .
- انواع نان‏های معمولی، نان خشک، بیسکویت، باگت، نان سفید و سیاه .
- کلیه گوشت‏های کنسرو شده، سوسیس، کالباس، کتلت، کباب کوبیده رستورانها، شنیسل گوشت و مرغ، ماکارونی، رشته ‏فرنگی، غذاهای حاوی جو، شوربا، فرنی، با آردهای فوق .
- سس سفید و سس گوجه فرنگی، نشاسته گندم .
- قهوه فوری، نسکافه، شیر شکلات، نشاسته گندم .
- کلیه شیرینی‏های تهیه شده با آرد گندم، گز، سوهان، حلوا، ترحلوا، شکلات و بعضی از انواع آب نبات، کمپوت و انواع مواد غذایی کنسرو شده و کلیه غذاهایی که با آرد غیرمجاز تهیه شود .
- چیپس سیب زمینی، کشک، مارگارین، سرکه سفید، سس‏های آماده .
- شکر قهوه‏ای، آجیل بو‏داده، دارچین .
- ویفرها و انواع بیسکویت .

تاثیر رژیم غذایی فاقد گلوتن در درمان دردهای عصبی

تاثیر رژیم غذایی فاقد گلوتن در درمان دردهای عصبی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایسنا ، تبیان / ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف