رژیم های غذایی
در این مقاله به معرفی 5مورد از احمقانه ترین رژیم های غذایی می پردازیم و پیشنهاد می کنیم که از این رژیم ها به شدت دوری کنید.

نامناسب ترین رژیم های غذایی برای کاهش وزن

برخی افراد برای کاهش وزن هر کاری می کنند، حتی اگر این کار بر خلاف قواعد عقلی، تغذیه ای و توصیه های پزشکان باشد. در این مطلب 5 مورد از احمقانه ترین رژیم های غذایی که موجب به خطر افتادن سلامتی می شود آورده ایم با این رژیم های ناسالم آشنا شوید.

معرفی 5 مورد از خطرناک ترین رژیم های غذایی برای کاهش وزن

رژیم های غذایی بی شماری وجود دارند که برخی از آنها موثرند و برخی اثر چندانی ندارند. معمولا بهتر است ببینید که چه رژیمی برای شما جواب می دهد، چون بهر حال بدن هر کس با دیگری متفاوت است و رژیمی که برای یک نفر مفید و موثر است، ممکن است برای دیگری هیچ فایده ای نداشته باشد.  
رژیم های غذایی بی شماری وجود دارند که برخی از آنها موثرند و برخی اثر چندانی ندارند. معمولا بهتر است ببینید که چه رژیمی برای شما جواب می دهد، چون بهر حال بدن هر کس با دیگری متفاوت است و رژیمی که برای یک نفر مفید و موثر است، ممکن است برای دیگری هیچ فایده ای نداشته باشد. اما چند رژیم غذایی وجود دارند که ما فکر می کنیم هیچ کس نباید آنها را امتحان کند. اینها 5 مورد از احمقانه ترین رژیم های غذایی هستند .

رژیم کرم کدو
بله، درست است:کرم های کدو – انگل هایی که اکثر ما سعی می کنیم با رعایت بهداشت و تکنیک های درست سلامت غذایی از آنها اجتناب کنیم. ایده ی پشت رژیم غذایی کرم کدو آن است که اگر شما عمدا این کرم را بخورید، آن در روده های شما سکنی می گزیند و اساسا غذایی را که در غیر اینصورت به بخش های مختلف بدن شما می رود، مصرف می کند و بنابراین مصرف کالری شما را کاهش می دهد .
نیاز به گفتن نیست که این اصلا ایده ی خوبی نیست. در حالی که عفونت کرم کدو براستی می تواند باعث کاهش وزن شود (به عنوان یک عارضه ی جانبی) اما با علائم دیگری مانند کمبود ویتامین ها و مواد معدنی، تهوع، سرگیجه، خستگی، ضعف و اسهال نیز همراه است و می تواند به طور بالقوه کشنده باشد .

رژیم های غذایی

با 5 مورد از خطرناک ترین رژیم های غذایی آشنا شوید

رژیم کوکی
تصور کنید که قرار است برای هر وعده، کوکی بخورید. آنقدر خوب است که باورتان نمی شود؟ دلیلش این است که رژیم کوکی واقعا غیرقابل باور است .مطمئنا شما با خوردن کوکی هایی با فرمولاسیون مخصوص در تمام وعده ها، وزن کم خواهید کرد اما اگر این برنامه را دنبال کنید، فقط 800 کالری در روز دریافت می کنید – خیلی کمتر از مقدار توصیه شده برای کاهش وزن سالم. به علاوه، شما فقط می توانید کوکی بخورید و این اصلا برای سلامتی تان خوب نیست.

رژیم سوپ کلم
این رژیم دقیقا مانند عنوانش است:خوردن سوپ کلم در تمام وعده ها برای یک هفته یا بیشتر + مجموعه ی محدودی از میوه های کم کالری، سبزیجات و پروتئین .
رژیم سوپ کلم واقعا کم کالری است، تا جایی که متخصصان تغذیه، آن را خطرناک می دانند. این رژیم به علت ماهیت نامتعادلش می تواند باعث کمبود مواد مغذی شود. گذشته از آن، چه کسی می خواهد فقط سوپ کلم بخورد؟

رژیم هاله لویا

رژیم هاله لویا که به آن «روش خدا برای سلامتی غایی» می گویند، یک رژیم گیاهی است که عمدتا شامل خام خواری + یک رژیم اضافه ی مصرف مکمل هاست. این رژیم نیز بسیار کم کالری است و بنابراین ممکن است تمام مواد مغذی موردنیاز شما را تأمین نکند و بعید است که شما را سیر و پرانرژی نگه دارد. ظاهرا غذای خام، چیزی است که بدن های ما برای پردازش آن طراحی شده اند اما کارشناسان با این نظر مخالف هستند و می گویند که هیچ فایده ی اثبات شده ای برای خام خواری وجود ندارد .

رژیم های غذایی

آشنایی با 5 مورد از خطرناک ترین رژیم های غذایی

رژیم زیبای خفته
حتما قبلا در مورد اینکه نداشتن خواب کافی چگونه می تواند باعث چاقی شود، چیزهایی شنیده اید . این درست است اما راه حل، آن نیست که چندین روز بی حرکت دراز بکشید و بطور ممتد بخوابید تا کمبود خواب تان را جبران کنید. هرچند این دقیقا چیزی است که رژیم زیبای خفته می گوید؛ طبق گفته ی این رژیم، با این کار نه تنها کمبود خواب تان را جبران می کنید بلکه چون در هنگام خواب عملا نمی توانید چیزی بخورید، وزن تان پایین می آید .
در حالی که این درست است که بدن در هنگام خواب، چربی های ذخیره شده را خواهد سوزاند اما راه های بسیار بهتری برای انجام این کار وجود دارند که در آنها نیازی به خوردن یک مشت قرص خواب نیست – مانند ورزش کردن

عجیب ترین رژیم های غذایی در دنیا

رژیم ژاپنی خوردن موز در صبح

در توکیو، صبح خیلی زود را با خوردن موز آغاز می کنند. در سال 2006 یک داروساز ، سامیکو، یک رژیم ساده و عاری از هرگونه استرسی را پیشنهاد کرد:خوردن موز به عنوان صبحانه و دمای اتاق متابولیسم بدن را بالا می برد تا جایی که به رژیم گیرنده اجازه خوردن هیچ چیز تا زمان صرف ناهار و شام را نمی دهد و به این صورت وزن او کم می شود.او بعد از 6 ماه بیشتر از 13 کیلو کم می کند .
کسانی که رژیم می گیرند، انتظار می رود که ساعت 8 شب شام بخورند و نیمه های شب بخوابند. آنها باید از خوردن مشروبات الکلی و غذاهای چرب پرهیز کنند. خوردن یک نوع میوه در طولانی مدت روش سالمی نیست زیرا مواد مغذی مورد نیازتان تامین نمی شود .

رژیم تخم مرغ

رژیم تخم مرغ به این علت زیاد معروف شد که گزارش دادند که افراد مشهور هالیوودی با خوردن تخم مرغ توانسته اند به طرز موفقیت آمیزی وزنشان را کم کنند. ظاهراً همسر نیجلا لاوسون، چارلز ساچی با خوردن 9 عدد تخم مرغ در روز به مدت 10 ماه بیشتر از 60 پوند وزن کم کرده بود. همچنین آدرین برودی برای اینکه برای نقشش آماده شود با خوردن تخم مرغ 30 پوند(هر پوند معادل تقریبا 500 گرم) در طول 6 هفته وزن کم کرد. او رژیم های مختلفی را امتحان کرده بود که تخم مرغ به عنوان صبحانه، مرغ کبابی به عنوان ناهار و یک تکه کوچک ماهی با مقداری سبزیجات به عنوان شام می خورد. رژیم تخم مرغ انواع و اقسام مختلفی دارد و فقط به خوردن تخم مرغ صِرف خلاصه نمی شود بلکه معروف ترین آنها شامل این است که حجم بیشتر پروتئین رژیم با خوردن تخم مرغ تامین شود .

احمقانه ترین رژیم های غذایی برای کاهش وزن

2.97
این مطلب مفید بود ؟43
برچسب :
نظرات
وبگردی