نمناک اخبارسیاست شهادت غضنفر رکن آبادی سفیر ایران در حادثه منا + تصاویر
حادثه منا ، غضنفر رکن آبادی
در پی جدیدترین اخبار از قربانیان و مفقودین حجاج ایرانی در حادثه منا، خبر شهادت غضنفر رکن آبادی سفیر ایران در لبنان تایید شد.
تاریخ انتشار : 9 مهر 1394
بازدید : 38,725 نفر

شهادت غضنفر رکن آبادی در حادثه منا

در روزهای گذشته، هنوز هیچ گونه خبری از وضعیت آقای رکن آبادی در دست نبود و در لیست مفقودین حادثه فاجعه آمیز منا قرار داشت. حال بعد از گمانه زنی های فروان، مرگ آقای غضنفر رکن آبادی، سفیر سابق ایران در لبنان تأیید شد.

غضنفر رکن آبادی

صبح امروز عبدالرضا رحمانی، وزیر کشور، با حضور در منزل مرحوم تقیانی و رکن آبادی از جان باختگان حادثه منا حج امسال، با ابراز همدردی با خانوده های آنها این فاجعه غم انگیر را تسلیت گفت.

 بعد از اعلام خبر مفقود شدن غضنفر رکن آبادی در حادثه منا، ابتدا سعودی ها اعلام کردند که شخصی به نام غضنفر رکن آبادی وارد عربستان سعودی نشده است، حال آنکه تصاویر گذرنامه سفیر سابق ایران در بیروت، نشان می دهد که وی با همین نام و قانونی به همراه سایر حجاج ایرانی وارد عربستان سعودی شده بود.

غضنفر رکن آبادی

بعد از این موضع گیری بچگانه سعودی ها، روزنامه روزنامه الجمهوریه مدعی شده است که غضنفر رکن آبادی در بیمارستان سعودی بستری است، اما مدیر عملیات پزشکی حج هلال احمر ضمن رد این خبر اعلام کرد که از رکن آبادی خبری نداریم.

این وقایع باعث شده بود که فرضیه ربایش این دیپلمات جمهوری اسلامی افزایش بیابد. این فرضیه هنگامی بیشتر تقویت می شد که نگاهی به دوران سفارت آقای رکن آبادی، نشان می داد که ایشان دو بار در لبنان هدف حمله تروریستی قرار گرفته بود.

این در حالی است که ساعاتی پیش نیز سازمان حج و زیارت در بیانیه ای اعلام کرد، با کمال تأثر و تألمی عمیق بدین وسیله تعداد حجاج عزیز ایرانی که در حال احرام و انجام مناسک حج در منا به آسمان پر کشیده و ملتی را عزادار نمودند، 464نفر اعلام می شود.

خبر تکمیلی درگذشت غضنفر رکن آبادی در حادثه منا در عربستان

در حالی در ساعت 11:20 دقیقه خبری روی پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور قرار گرفت که آقای رکن آبادی و تقیانی را از جان باختگان اعلام کرده بود. اما این پایگاه خبری در کمتر از سی دقیقه در اصلاحیه ای این افراد را جزو مفقودین اعلام نموده و تسلیت گفته است.

شهادت غضنفر رکن آبادی سفیر ایران در حادثه منا + تصاویر

شهادت غضنفر رکن آبادی سفیر ایران در حادثه منا + تصاویر
:
امتیاز : 2.7 تعداد رای : 99
برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور /ن
این مطلب مفید بود ؟ 54 45
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف