نمناک ورزشفوتبال رکوردهای خاص فوتبالی منچسترسیتی
رکوردهای فوتبالی ، رکوردهای خاص فوتبال
بعضی از رکوردها در دنیای فوتبالی تقریبا تکرار نشدنی هستند که به چند مورد آن اشاره می کنیم.
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1397

رکوردهای فوتبالی جهان که به سادگی شکسته نمی شوند

رکوردها برای این هستند که شکسته شوند، اما بعضی از آنها برای این هستند که بنشینیم به تماشای معجزه، معجزه هایی از جنس فوتبال.

خیال شان از بابت قهرمانی در لیگ برتر راحت شده و بدون دغدغه خاطر فصل را تا انتها پیش می برند. روزهای آرام منچسترسیتی با حذف از لیگ قهرمانان اروپا و فتح لیگ برتر بی سر و صدا به جلو می رود.

منچسترسیتی این هفته در اولین بازی پس از تثبیت قهرمانی اش به مصاف سوآنزی رفت و این تیم پایین جدولی را با 5 گل درهم کوبید تا نشان دهد بدون توجه به فتح جام در فکر پیروزی های بیشتر است. تیم قدرتمند پپ گواردیولا در این فصل رکوردهای بی شماری را خلق کرده است. رکوردهایی که بعید نیست در انتهای فصل بیشتر هم بشود.

رکوردهای باورنکردنی در فوتبال جهان

رکوردشکنی استرلینگ

رکوردهای فوتبالی

رکوردهای خاص فوتبال

رحیم استرلینگ در فصلی که گذشت بهترین سال فوتبالی خود را گذراند. مهره کلیدی پپ گواردیولا امسال موفق شد بیشترین تعداد گل های خود را ثبت کند. او با گلزنی مقابل سوآنزی موفق شد آمار گل هایش در این فصل را به عدد 18 برساند و رکورد خودش را بشکند. رحیم این تعداد گل را در 4 فصل که برای لیورپول بازی کرده بود به ثمر رسانده بود.

سیلوا درگیر 20 گل

اگرچه کوین دبروین موفق شده بود نام خود را به عنوان یکی از کاندیداهای بهترین بازیکن فصل معرفی کند اما بدون تردید نباید از اثرگذاری داوید سیلوا در تیم گذشت. سیلوا با زدن 9 گل و ارسال 11 پاس گل توانست در 20 گل باشگاه خودش را سهیم کند. اتفاقی که از فصل 2012-2011 تاکنون برای اولین بار رخ داده بود.

بیشترین پاس در نیمه اول

در بازی با سوآنزی یک اتفاق ویژه برای تیم پپ رخ داد. منچسترسیتی موفق شد در نیمه اول 542 پاس رد و بدل کند تا لبخند رضایت روی لب های گواردیولا نقش ببندد. اتفاقی که برای اولین بار از فصل 2004-2003 افتاد و رکوردش به نام پپ گواردیولا و تیمش زده شد. این در حالی بود که آمار پاس های بازیکنان سوآنزی در نیمه اول عدد 58 را نشان می داد.

دبروین استاد بیرون محوطه جریمه

رکورد های فوتبالی

 رکوردهای باورنکردنی در فوتبال جهان 

با وجود گلزنی های پیاپی محمد صلاح در لیگ برتر، کوین دبروین نیز تأثیرگذاری اش را به سبک خود نشان داده است. او تنها بازیکن حال حاضر لیگ برتر انگلیس است که توانسته 5 مرتبه از بیرون محوطه جریمه به گل برسد. ضمناً آمار گل های او از سال 2016 تا 2018 نشان می دهد سال به سال پیشرفت کرده است. بازیکن تیم ملی بلژیک در فصل 2017-2016 موفق به زدن 6 گل شده بود، فصل 2016-2015 توانست 7 گل ثبت کند و امسال نوبت این بود تا تعداد گل هایش را تا اینجای فصل به عدد 8 برساند.

آگوئرو و استرلینگ پشت سر صلاح

محمد صلاح که عملکردی خیره کننده در این فصل داشته، در بازی های خانگی لیورپول در لیگ برتر توانسته 18 گل به ثمر برساند تا از این حیث رکورددار شود. رکوردی که سرخیو آگوئرو با 15 گل و رحیم استرلینگ با 11 گل در تعقیب او هستند و بعید نیست داماد سابق مارادونا بتواند آن را از مهاجم آماده مصری بگیرد.

بازگشت مندی بعد از 211 روز

پس از اینکه در سپتامبر 2017 رباط صلیبی اش پاره شد، خیلی زود از ترکیب سیتی کنار رفت تا مراحل درمانش را طی کند. بنجامین مندی که خرید این فصل سیتی زن ها به حساب می آمد پس از 211 روز دوری در بازی با سوآنزی به زمین آمد و برای تیمش بازی کرد.

توره 2 پاس گل

رکوردهای فوتبالی

 رکورد های دست نیافتنی تاریخ فوتبال

اختلافات مدیر برنامه اش با سرمربی باعث شد مدتی از ترکیب دور شود و سپس کارش را ادامه دهد. با این حال یحیی توره امسال موفق نشد به طور ثابت برای سیتی بازی کند تا مشخص شود در پایان فصل برای همیشه از منچستر خواهد رفت. هرچند او از تلاش دست نکشید و موفق شد در همین فرصت های نصفه و نیمه ای که برای بازی به دست می آورد 2 پاس گل در کارنامه اش ثبت کند.

4 بازی بالای 5 گل

پیروزی پرگل یکی از فاکتورهای تیم های پپ گواردیولاست. سنتی که در منچسترسیتی هم رعایت کرد و امسال توانست 4 بازی با نتیجه بالای 5 گل را به ثبت برساند. پیروزی 5 بر صفر مقابل تیم های سو آنزی، لیورپول و کریستال پالاس با برد 7 بر 2 مقابل استوک، آمار گل های سیتی زن ها را به طور چشمگیری افزایش داد.

هزار پاس در یک بازی

تیکی تاکای پپ گواردیولا در منچسترسیتی هم جواب داده و او را به یک رکورد جدید رسانده است. منچسترسیتی در بازی با سوآنزی موفق شد 1015 پاس رد و بدل کند تا به اولین تیم تاریخ رقابت های لیگ برتر تبدیل شود که در یک بازی بیش از هزار پاس می دهد. افتخاری که پپ می تواند به آن ببالد.

رکوردهای خاص فوتبالی منچسترسیتی

رکوردهای خاص فوتبالی منچسترسیتی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از پارس -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف