رکوردهای گینس
تنوع در ثبت رکوردهای گینس روز به روز در حال افزایش است سری پنجم از این رکوردهای عجیب و باور نکردنی را به اتفاق هم میبینیم.

 جالب ترین رکوردهای گینس

عجیب ترین رکوردهای گینس که هرکدام در نوع خود عجیب و متفاوت هستند را دراین گزارش معرفی کرده ایم که در ادامه ملاحظه می کنید.همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.


بعضی از رکورد ها نیز در رشته های مختلفی هستند که شاید برخی از آن ها را واقعا نشنیده باشید. رکوردهای عجیب در کتاب گینس تعداد کمی ندارند و بسیار متنوع اند، با ما همراه باشید تا در این بخش جدید در مجله اینترنتی برترین ها، جدید ترین و متفاوت ترین رکورد های ثبت شده در گینس را مشاهده کنید و از آن ها باخبر شوید.
 

کوتاه قدترین بدلکار حرفه ای!

کی ران شاه متولد 1956 از انگلستان، کوتاه ترین بدلکار حرفه ای جهان است که درحال حاضر در فیلم ها کار می کند. قد او در حالت ایستاده 1 متر و 26.3 سانتیمتر است که در سال 2003 اندازه گیری شد.

رکوردهای گینسبلندترین موتورسیکلت قابل سوارشدن!

بزرگترین موتورسیکلت قابل سواری از زمین تا بالای فرمان 5 متر و 10 سانتیمتر ارتفاع دارد. این موتورسیکلت توسط «Fabio Reggiani» از ایتالیا ساخته و در یک مسیر 100 متری در مونتکیو امیلیا، ایتالیا در سال 2012 رانده شد.

رکوردهای گینس


 

گران ترین قارچ خوراکی!

ترافل سفید، گران ترین قارچ خوراکی جهان است که هر کیلوگرم از آن بیش از 3000 دلار قیمت دارد. این نوع قارچ فقط در مناطق ایتالیایی پیدمونت، امیلیا-رومانیا، توسکانی و مارکس و شبه جزیره «Istrian» کرواسی یافت می شود و از آنجا که حدود یک فوت زیر زمین رشد می کنند، فقط توسط سگ های آموزش دیده مکانیابی می شوند.

رکوردهای گینس


 

بیشترین توالت چوبی شکسته شده در یک دقیقه!

رکورد بیشترین نشیمن توالت چوبی شکسته شده با سر در یک دقیقه 46 تاست که توسط کوین شلی (Kevin Shelley) از آمریکا به دست آمده است!

رکوردهای گینسبیشترین مشعل خاموش شده با دهان!

بیشترین مشعل خاموش شده با دهان در 30 ثانیه 54 تاست که این رکورد توسط برک پاسک (Bret Pasek) از آمریکا در سال 2015 به دست آمده است. برت این شاهکار را در فستیوال رنسانس مینه سوتا انجام داد.

رکوردهای گینس


 

پر مو ترین خانواده دنیا!

ویکتور "لاری" گومز، گابریل "دنی" راموس گومز، لویزا لیلیا د لیرا اسوس و عیسی مانوئل فاجاردو اسوس (همگی مکزیکی) 4 عضو خانواده ای هستند که از بیماری نادری به نام «Congenital Generalized Hypertrichosis» رنج می برند. این بیماری با موی زیاد در صورت و بدن شناخته می شود. زنان با لایه ای از موهای روشن تا متوسط پوشیده شده اند درحالیکه مردان خانواده موهای ضخیمی روی 98% بدن خود به جز دست و پاها دارند. لری و دنی هم اکنون در سیرک ملی مکزیک کار می کنند.

رکوردهای گینسبلندترین فنر فلزی که از بینی وارد و از دهان خارج شده!

بلندترین سیم مارپیچ فلزی که از بینی گذشته و از دهان خارج شده 3 متر و 63 سانتیمتر طول دارد. این رکورد توسط اندرو استانتون (Andrew Stanton) از ایالات متحده امریکا در سال 2012 در ایتالیا به دست آمده است.

رکوردهای گینسبلندترین پرش ارتفاع سگ!

رکورد جهانی پرش ارتفاع سگ 172.7 سانتیمتر است که توسط سگی به نام سیندرلا مای (Cinderella May) به دست آمده است. این سگ متعلق به خانم کیت لانگ و آقای کاتلین کنروی است که در میامی، فلوریدا زندگی می کنند. این رکورد در مسابقات فینال ملی سگ های باورنکردنی پورینا در اکتبر 2006 ثبت شد.

رکوردهای گینسرکورد کشیدن هواپیما!

کوین فست (Kevin Fast) از کانادا یک هواپیمای گلوب مستر CC-177 که 188.83 تن وزن دارد را به فاصله 8.8 متر در در ترنتون، انتاریو، کانادا در سال 2009 کشیده است.

رکوردهای گینس


 

بیشترین قوطی بازشده توسط طوطی!

بیشترین قوطی نوشیدنی بازشده توسط طوطی در یک دقیقه 35 تاست و توسط زاک، طوطی دم بلند آمریکایی در سان خوزه، کالیفرنیا، ایالات متحده در ژانویه 2012 به دست آمده است.

رکوردهای گینس

 

رکوردهای جالب و عجیب گینس - سری 5 + تصاویر

4.439
این مطلب مفید بود ؟345
برگرفته از برترینها - / ل
وبگردی