نمناک سرگرمیگوناگون رکوردهای جالب و عجیب گینس - سری 6 + تصاویر
گینس ، رکورد گینس
از لیست جدیدترین رکوردهای کتاب گینس شاهکار های جدید و عجیب دیگری به دستمان رسیده است که در این مطلب برای شما عزیزان ماجراجو قرار می دهیم.

 جالب ترین رکوردهای گینس

تنوع و هیجان در ثبت رکوردهای گینس روز به روز در حال افزایش است سری ششم از این رکوردهای عجیب و باور نکردنی را به اتفاق هم میبینیم.

همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.

بعضی از رکورد ها نیز در رشته های مختلفی هستند که شاید برخی از آن ها را واقعا نشنیده باشید. رکوردهای عجیب در کتاب گینس تعداد کمی ندارند و بسیار متنوع اند، با ما همراه باشید تا در این بخش جدید در مجله اینترنتی برترین ها، جدید ترین و متفاوت ترین رکورد های ثبت شده در گینس را مشاهده کنید و از آن ها باخبر شوید.

مثل همیشه ما را با نظراتتان یاری کنید.

****
 
پیرترین زوجی که ازدواج کردند

گینس طبق تحقیقاتی که انجام داده تاکید کرده است که زوج تازه ازدواج کرده جورج کربی متولد 1912 و دورین کربی متولد 1923 پیرترین زوجی هستند که در این سن ازدواج کرده اند. مجموع سن این زوج در روز ازدواجشان یعنی در 13 ژوئن 2015، 194 سال و 280 روز بود. آن ها در روز تولد 103 سالگی جورج با هم عهد بستند که در آن روز دورین 91 سال و 280 روز سن داشت. رکورد قبلی در سال 2002 متعلق به زوج فرانسوی بود که مجموع سنشان 190 سال و 126 روز بود. محل ازدواج آن ها متعلق به پسر جورج «نیل» که 63 ساله است و همسرش و باحضور سایر فرزندان آن ها (7 فرزند) و نوه هایشان (15 نوه) برگزار شد. جورج می گوید:«دورین مرا جوان نگه می دارد و ما می رویم تا بقیه عمرمان را باهم زندگی کنیم.» هردوی آن ها قبلا یک بار ازدواج کرده بودند و در سال 1988 از طریق سازمانی که برای افراد کهنسال دوست پیدا می کرد باهم آشنا شدند و دو سال بعد در روز ولنتاین جورج از دورین خواستگاری کرد. اما پیرترین زوجی مزدوج، کارل دولون و گودرون هاوگ بوده اند که باهم تا مرگ گوردون در سال 2004 در سن 103 سال و 193 روزگی درحالیکه کارل 106 سال و 237 روز داشت باهم زندگی کردند. مجموع سن آن ها 210 سال و 65 روز بود.
گینس
 
گینس
 
گینس
 
گینس
 

طولانی ترین موتورسیکلت دنیا

طولانی ترین موتور سیکلت دنیا در هند است و 26.29 متر طول دارد. برای رسیدن به این رکورد «بهارات» باید موتورسیکلت را به فاصله حداقل 100 متر به صورت مداوم و بدون کمک می راند. موتور بهارات 4 متر طویل تر از رکورددار قبلی است.

گینس
 
گینس
 
گینس
 

کوتاه ترین گاو جهان

مانیکیام با 61.1 سانتیمتر قد و حدود 40 کیلوگرم وزن دارد کوتاه ترین گاو جهان است و به طورقابل توجهی از رکورددار قبلی که 69.07 سانتیمتر بود کوتاه تر است. تیمی از رکوردهای جهانی گینس اوایل امسال به هند سفر کردند تا این گاو شش ساله را ببینند. این گاو از یک نژاد گاو کوتوله است که ارتفاعشان حداکثر به 90 سانتیمتر می رسد. یکی از دامپزشکان محلی می گوید:«این منطقه بسیار داغ و مرطوب است و ما معتقدیم این موضوع روی قد گاوهای ما تاثیر دارد. اگر این گاو در جای دیگری غیر از کرالا بود احتمالا بلندتر می شد.»

گینس
 
گینس
 

سریعترین زمان تایپ یک پیام متنی در حال چرخش روی سر

در جشن روز جهانی رکوردهای گینس در سال 2015، «بندیکت مردستین» آلمانی رکورد سریعترین زمان تایپ یک پیام متنی (SMS) روی تلفن همراه خود در حالیکه روی سرش می چرخید را به دست آورد. طبق قوانین گینس این پیام باید یک ضرب المثل شناخته شده با حداقل 38 کاراکتر (از جمله فاصله) می بود و بندیکت موفق شد باموفقیت این کار را در زمان 56.65 ثانیه انجام دهد. در هنگام انجام این کار بندیکت روی سر خود تعادلش را حفظ کرده بود در حالیکه در امتداد محور عمودی بدنش بدون هیچ کمکی می چرخید و برای این کار تنها از دست و سرش می توانست استفاده کند.
 
گینس
 
گینس
 
گینس
 

طولانی ترین فاصله ای که روی دو چرخ اسکیت بورد طی شده

اسکیت باز برزیلی «ریکاردو» با موفقیت توانست رکورد طولانی ترین زمان حرکت روی دو چرخ اسکیت بورد را به دست آورد و فاصله 33 متر را روی لبه کناری اسکیت بورد و روی دو چرخ در سائوپولو، برزیل طی کند. این عکاس 44 ساله از سال 1979 این ورزش را آغاز کرد و در رقابت های زیادی در کشورهای مختلف از جمله برزیل، سوئد، ایالات متحده، کانادا و حتی رقابت های جهانی شرکت کرد.
گینس
 
گینس
 
گینس
 

بزرگترین مجسمه لگو به شکل ماکت تاوربریج

ماکت تاوربریج لندن به ارتفاع 13 متر با استفاده از آجرهای لگو که به مناسبت ماشن جدید لندروور ساخته شده بود، یک رکورد جهانی ثبت کرد. این ساختمان آجرهای پلاستیکی عظیم عنوان بزرگترین مجسمه لگوی جهان را کسب کرد و از 5805846 آجر ساخته شده بود و رکورد مجسمه قبلی که از 470646 آجر ساخته شده بود را شکست. اگر این تعداد آجر را در کنار هم قرار دهیم 322 کیلومتر یعنی فاصله ای برابر با فاصله تاوربریج در لندن تا پاریس می شود.
گینس
 
گینس
 
گینس
 

زنی که بیشترین فالوور را در توییچ دارد

«OMGitsfirefoxx» با نام «سونجا رید» از اولین روزهایی که بازی را شروع کرد راه طولانی آمده تا کنون که عنوان زنی که بیشترین دنبال کننده را در توییچ دارد با 766397 فالوور در 23 آگوست 2016 به دست آورده است. کانال توییچی که بیشترین فالوور را دارد «Syndicate» با نام تام کاسل از انگلستان است که 2457382 نفر در 8 سپتامبر 2016 آن را فالو می کردند. در سال 2014 او اولین کانالی بود که توانست در توییچ به یک میلیون فالوور برسد.
 
گینس
 
گینس
 

دانشجوی چینی که با دست هایش وارد کتاب گینس شد

دانشجو «ژانگ شوانگ» از چین وارد کتاب رکوردهای گینس 2017 شد . او توانست سریعترین 50 متر روی دست هایش راه برود درحالیکه یک توپ فوتبال را میان پاهایش گرفته بود. او این فاصله را در زمان خیره کننده 26.09 ثانیه در سیچوآن چین پیمود. او که در رشته تربیت بدنی تحصیل می کند از صبح زود تا اواخر شب تمرین می کند و این رکورد نتیجه همه زحمات اوست. او سه سال است که به طور ویژه برای بدست آوردن این رکورد تمرین کرده و هنوز هم به فکر این است رکوردهای دیگری به نام خود ثبت کند. رکورد سریعترین زمان راه رفتن روی دست در فاصله 50 متری بدون نگه داشتن توپ بین پاها 16.93 ثانیه و 22 سال است که بدون چالش مانده است.
 
گینس
 
گینس
 
گینس
 

بلندترین پاگودای چوبی جهان

پاگودای ساکیامونی از معبد فوگونگ در چین، بلندترین پاگودای چوبی جهان است. این بنای معماری قابل توجه در سال 1056 ساخته شده و به طور باورنکردنی 67.31 متر ارتفاع دارد. این معبد با استفاده از 54 نوع براکت چوبی و بدون استفاده از هیچ نوع آهنی ساخته شده است. این بنا روی یک پایه سنگی قرار داشته و 5 سطح بیرونی و 9 طبقه درونی دارد. این بنا به دلیل شرایط آب و هوایی، زمین لرزه های متعدد و حتی آتش سوزی در زمان جنگ، تعمیرات زیادی را تحمل کرده است. این حقیقت که این پاگودای 960ساله مدت طولانی باقی مانده باعث شده مردم به چشم یک معجزه معماری به آن نگاه کنند.
 
گینس
 
گینس
 
گینس
 
گینس
 

بلندترین چوب گلف قابل استفاده

مایکل فور از تگزاس با چوب گلف 8.56 متری خود توانست رکورد بلندترین چوب گلف را از آن خود کند. برای اثبات قابل استفاده بودن آن، مایکل به یک توپ در باشگاه گلف «Waterchase» اوایل این ماه ضربه زد. رکورد قبلی بلندترین چوب گلف 7.56 متر و متعلق به آشریتا فورمن بود. او به مناسبت آگاهی رسانی در مورد سرطان پستان این کار را انجام داد و به همین دلیل هنگام ضربه به توپ لباس صورتی پوشید و روبان صورتی به سر خود زد.
 
گینس

رکوردهای جالب و عجیب گینس - سری 6 + تصاویر

رکوردهای جالب و عجیب گینس - سری 6 + تصاویر
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از برترینها - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف