دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سرگرمیگوناگون رکورد دار بازی “کلش اف کلنز” در ایران کیست؟ + تصاویر
کلش اف کلنز ، بازی کلش اف کلنز
بازی کلش اف کلنز یکی از پرطرفدارترین بازیهای فضای مجازی در ایران به شمار می رود که در مطلب قصد داریم شما را با امیررضا دارنده رکورد بیشترین کاپ بازی “کلش اف کلنز” ایران آشنا کنیم.
بازدید : 213,410 نفر

بدون شک اسم بازی مهیج و مشهور کلش اف کلنز به گوش همۀ شما خورده است که اخیرآ در بین علاقه مندان به بازی مخصوصآ نوجوانان و جوانان باب شده است که همگی مشتاق و راغب به کسب امتیاز بالا در این بازی سخت هستند.اما در این بخش از سرگرمی سایت نمناک قصد داریم کسی را معرفی کنیم که رکورددار تعداد کاپ در ایران است و همه کلش بازها آرزو می کنند جای او باشند و مطمئنآ همه در دنیای کلش آو کلنز او را می شناسند.

از امیررضا خواستیم تا با هم درباره این بازی و دنیای بزرگ این بازی حرف بزنیم. راستش را بخواهید، منتظر بودیم یک موجود عجیب و غریب ببینیم با موهای ژولیده و عینک ته استکانی که مدام در حال جویدن ناخنش است. او و دو برادرش، حمیدرضای 21 ساله و علیرضای 34 ساله، هیچ کدام عجیب و غریب نبودند. جوان های مرتبی که هر روز شبیه شان را در خیابان و دانشگاه و بازار می بینیم.

خب، اول خودتان را معرفی می کنید؟

امیررضا:من امیررضا هستم. برادر کوچکم حمیدرضا و علیرضا هم برادر بزرگ تر است.

همه کلش بازی می کنید و در یک سطح؟

امیررضا:هر سه تایمان بازی می کنیم، ولی حمیدرضا و علیرضا از من عقب ترند.

کارتان چیست؟

امیررضا:بعد از گرفتن دیپلم وارد بازار کار شدم. الان هم در زمینه چاپ و تبلیغات فعالیت می کنم. حمیدرضا دانشجو است و علیرضا هم تولیدکننده.

با چه آیدی ای در کلش حضور دارید؟

امیررضا:با اسم های خودمان.

علیرضا:اوایل خود کمپانی سوپرسل که سازنده بازی است، اجازه تغییر اسم نمی داد، اما الان هرکس می تواند یک بار نام خود را تغییر دهد.

کلش آو کلنز را تعریف کنید.

امیررضا:به نظر من کلش یک بازی جذاب استراتژیک است که مخاطبینش هیچ گروه سنی خاصی ندارند. یعنی هرکس با هر سن و سالی می تواند درگیرش شود و از آن لذت ببرد. محوریت بازی و ملاک برنده و بازنده هم تعداد کاپ هایی است که هر کس از آن خود می کند.

تو خودت چند تا کاپ داری؟

امیررضا:رکورد کاپ ایران دست خود من است، 4901. الان 4775 تا کاپ دارم.

در طول چند سال توانستی این مقدار کاپ را به دست بیاوری؟ کلا چند وقت است که بازی می کنی؟ روزی چند ساعت؟


امیررضا:حدود دو سال و نیم. تقریبا روزی هشت ساعت را به طور کامل به بازی اختصاص می دهم، یعنی اتک می زنم و حسابی به آن می پردازم. هشت ساعت دیگر هم در بازی حضور دارم، یعنی حواسم بهش است.

حتی بین کار؟

امیررضا:بله حتما. به این دلیل که وقتی شما برای پیدا کردن مَپ بازی را سرچ کنید، به طور میانگین هر ساعت دو عدد مَپ آزاد می شود برای اتک زدن. به همین دلیل باید همیشه آماده باشید که فرصتی از دست نرود.

رکورددار بازی کلش اف کلنز

حالا چه شد که درگیر این بازی شدید؟

امیررضا:وقتی مَکس لِول شدم، دیگر لذتش آنقدر شد که نتوانستم بی خیالش شوم. بازی خیلی جذابی است. ببینید شما در این بازی یک سری وسایل دفاعی دارید که باید تلاش کنید برای به روز کردن و مستحکم ساختنشان. سربازهایتان را باید قوی تر کنید و وقتی در هر کدام از این ها به نقطه آخر می رسید، به اصطلاح مکس لول شده اید. وقتی هم که مکس لول می شوی، دیگر نمی توانی بازی را رها کنی. همان اول که بازی آمده بود، حدود دو سال و شش ماه قبل، تعداد ایرانی های حاضر در آن خیلی کم بودند. بیشتر که شدند، هیجان بازی بیشتر شد و فضای رقابتی اش هم. کم کم قاعدتا جذابیتش هم افزایش یافت و رهاکردنش ناممکن تر شد.

چه شد که با کلش آشنا شدی؟

امیررضا:برای سفر به ترکیه رفته بودم که دیدم یک بچه مدرسه ای حسابی سرگرم گوشی اش است. پرسیدم و گفت دارم فلان بازی را می کنم. از سر کنجکاوی بازی را همان روز دانلود کردم و خوشم آمد.

برادرهایت هم به واسطه تو درگیر شدند؟


امیررضا:خودشان درگیر شدند. جذابیت بازی آن قدر بود که طرفش بیایند.

شخصیت های مورد علاقه تان در بازی کدام است؟

امیررضا:من خودم گالم و پکا را بیشتر از همه دوست دارم.

علیرضا:من جاینت بیشتر از همه برایم جذاب است. فکر هم می کنم که وال بریکر خیلی مظلوم است و با این که کار زیادی انجام می دهد، در حقش اجحاف می شود. بازی کلش آو  کلنز مثل زندگی است. بستگی دارد که چطور نگاه می کنید. من خودم قضیه را این طور می بینم که پول شما سرمایه شماست. باید بدانید چطور پولتان را سرمایه گذاری کنید. این که بدانید چه باید کرد. مورد دیگر این که بدانید برای حمله به یک فرد از چه سمتی باید خیز برداشت و برای دانستنش هم لازم است که بتوانی نقاط ضعف دیگران را خوب تشخیص دهی. از این ها مهم تر باید بتوانی نقاط ضعف خودت را هم خوب بشناسی و سریع برای ترمیم اقدام کنی.

چطور توانستید این قدر پیشرفت کنید؟

امیررضا:باید برای بازی خرج کنی. باید برای خریدن ابزار و دستگاه و سرباز دفاعی جم بخری؛ الماس هایی که با آن ها خرید و فروش می کنند. برای بیشتر شدن قدرت و جایگاهت باید همین طور جم بخری و بخری. گاهی اوقات هم برای این که یک وسیله دفاعی آپدیت شود، باید دو هفته صبر کنی، اما همین دو هفته را می توانی با خرج کردن 20 هزار عدد جم صرفه جویی کنی. هرچه بیشتر خرج کنی، هم زودتر پیشرفت می کنی و هم بهتر.

تاحالا پولی هم از این بازی درآورده ای؟


امیررضا:هرچه داشتم دادم، اما چیزی از بازی درنیاوردم.

درست است اکانتی هم بوده که 60 میلیون فروخته شده؟

امیررضا:60 میلیون که عدد درستی نیست، اما برای مثال من خودم برای اکانتم تا به حال 70 میلیون تومان خرج کرده ام.

علیرضا:فکر کنم ارزشمندترین اکانت ایران مال امیررضا است که بیشتر از 15 میلیون خریدار ندارد.

70 میلیون خرج کرده ای و با این حال اگر بخواهی بفروشی، بیشتر از 15 میلیون نمی خرند؟


امیررضا:بله دقیقا.

علیرضا:پول عشقش را داده. امیررضا از اول بازی نکرد که بخواهد اکانتش را بفروشد.

می ارزید؟

امیررضا:من فکر می کنم می ارزید. این هم هست که این مبلغ را کم کم خرج کردم. مثلا هر بار یک میلیون تومان.

یعنی 70 میلیون پول را طی دو سال خرج این بازی کرده ای. می شود حدودا ماهی دو و نیم میلیون تومان. درست است؟

امیررضا:بله تقریبا.

تا کی بازی خواهی کرد؟

امیررضا:می خواستم اول ایران شوم. رکورد کاپ ایران را زدم و در جهان هم سوم هستم. می خواستم به این جا برسم که رسیدم همین از نظر فکری ارضایم می کند.

یعنی ممکن است کمتر بازی کنی؟

امیررضا:احتمالا کمتر خواهدشد.

علیرضا:به نظر من امیررضا به این زودی ها بی خیال بازی نمی شود. الان رکورد کاپ ایران را دارد و از این به بعد برای لجندشدن تلاش خواهدکرد. این شرکت سوپرسل از آن جا که خیلی باهوش است، در شروع بازی به شما مقداری جم به صورت رایگان می دهد و همان اول موقع آموزش بازی ترغیبتان می کند که جم بخرید. تمام طراحی این بازی براساس پول درآوردن انجام شده. در آپگریدهای جدید هم بالاترین ها را رده بندی کرده است. اخیرا شرکت سوپرسل با خود بازی کلش آو کلنز رده بندی جدید ساخته که براساس آن هرکس بتواند پنج هزار کاپ دریافت کند، عنوان لجند از آن او می شود.

امیررضا:که تا به حال هم تنها دو نفر در تمام دنیا به این مرحله رسیده اند. می خواهم تلاش کنم که سومین باشم. سومین در جهان و اولین لجند ایران.

دوست داری این شهری را که در کلش می سازی، در دنیای واقعی هم داشته باشی؟


امیررضا:خب چون من بیشتر ساعات زندگی ام را در حال این بازی هستم، طبیعی است که بسیاری از وضعیت های بازی را در دنیای واقعی هم تصور کنم.

شده که مرز بین تخیل و واقعیت را از دست بدهی و فکر کنی که واقعا پادشاه یک سرزمین هستی؟

امیررضا:آن قدر هم نه.

علیرضا:البته اوایل بازی چون هنوز نتوانسته ای حقیقت را از واقعیت تفکیک کنی، زیاد برایت پیش می آید. یادم هست که اوایل وقتی امیررضا منبع های آب را می دید، اسم آرچر در بازی را بهش می داد. یا مثلا وقتی دیوار سیمانی می بیند، می گوید اوه این وال را ببین. گاهی هم شباهت بین بعضی آدم ها با شخصیت های بازی.

اگر همه دنیای کلش واقعی باشد، فکر می کنی بتوانی در دنیای حقیقی هم همه چیز را مثل بازی مدیریت کنی؟


امیررضا:صددرصد نه.

تاحالا تقلب هم کرده ای؟ این که نسخه هک شده بازی برای دانلود در دسترس است چه؟

امیررضا:اصلا در این بازی تقلب ممکن نیست. این نسخه ها هم غیرواقعی اند.

حمیدرضا:نسخه های آفلاین و بی ارزش هستند. هیچ ربطی به کلش آو کلنز واقعی ندارند.

بازی کلش اف کلنز

فرض کن یک روز صبح از خواب بیدار شود و ببینی بازی هست، اما دیگر چیزی به نام امیررضا و سابقه او و افتخاراتش نیست. چه می کنی؟

امیررضا:از صفر شروع می کنم.

می توانی دوباره به همین نقطه و جایگاه برسی؟

امیررضا:اگر بتوانم دوباره همین قدر پول خرج کنم، چرا که نه.

اگر برگردی دو سال و شش ماه قبل و بتوانی انتخاب کنی که وارد این بازی بشوی یا نه، چه می کنی؟

امیررضا:شاید من واردش نشوم. اما حالا که هستم، هیچ حس پشیمانی ندارم. اگر چیزهایی را الان می دانم آن موقع هم می دانستم، وارد نمی شدم. اگر هم الان کسی بپرسد می گویم درگیرش نشو. اعتیاد شدیدی دارد و آدم را از کار و زندگی می اندازد.

چه چیز دارد که آدم را درگیر خودش می کند؟

علیرضا:خودمانیم، همین که می توانی در یک دنیای بزرگ خلاف کنی و دزدی و غارت کنی و به هرکسی که دلت خواست حمله ور شوی، همین خودش لذت دارد.

حمیدرضا:این که بین کلی آدم دیگر اول هستی یا بتوانی به واسطه یک بازی برای خودت صاحب نام بشوی و سری توی سرها درآوری، خیلی لذت بخش است.

امیررضا:کسانی که لولشان پایین تر است، از آپگرید کردن وسایل دفاعی و دیوارهایشان لذت می برند و کسانی مثل من دنبال این هستند که موقعیتشان را تثبیت کنند و جایگاه بهتری داشته باشند. به هم پز می دهیم و کل همدیگر را می خوابانیم.

این کل کل تا چه حد پیش می رود؟

حمیدرضا:بین 10 نفر اول جوری رقابت است که گاهی اکانت همدیگر را می دزدند. اکانت داداش من را هم یک نفر دزدید.

امیررضا:بازی طوری است که اگر پی گیر نباشی و به موقع اتک نزنی، جایگاهت یک دفعه چند پله سقوط می کند. به واسطه مشکلی که برای مادرم پیش آمده بود، نمی توانستم آن طور که باید و شاید به بازی سرکشی کنم و مجبور شدم اکانتم را بسپرم دست یکی از رفقای خیلی نزدیکم که در رده بندی بعد از من قرار دارد و خودش آدم حرفه ای و این کاره ای است. حالا بگذرم طوری اتک زد که من ببازم، اما وقتی دوباره خواستم وارد بازی شوم، هی ریلود می کرد تا من نتوانم با اکانتم وارد شوم.

حمیدرضا:اصلا برای این کار نرم افزار مخصوص هست. که خود به خود براساس یک زمان بندی مشخص بازی را ریلود می کند.

امیررضا:بعد هم من تا جایی که می توانستم اطلاع رسانی کردم بین بچه ها، او هم از ترس آبرویش مجبور شد که دیگر به این کار ادامه ندهد.

یعنی رفاقتتان هم به همین خاطر به هم خورد؟

امیررضا:بله خب. صددرصد.

می توانی بازی را ترک کنی؟ مثلا قرار باشد ازدواج کنی.

امیررضا:خب همه اطرافیان من می دانند که من این قدر درگیر این بازی هستم. اگر قرار باشد با کسی زندگی کنم، قطعا او هم خبر خواهدداشت که ترک این بازی برایم ساده نیست و خواهدپذیرفت. البته شاید هم یک دفعه یک روز از خواب بیدار شوم و دیگر بازی نکنم.

چطور ممکن است به نقطه ای برسی که دیگر بازی نکنی؟

حمیدرضا:اگر هم نخواهد بازی کند، یک دفعه خود کمپانی یک آپدیت جدید می دهد و امیررضا هم دوباره بازی خواهدکرد.

امیررضا:یک ماه نبود. خیلی نبودم. ولی خب با آپدیت جدید دوباره شروع کردم.

علیرضا:این بازی خیلی هوشمند است. خیلی هوشمند و به شدت پویا. برخلاف چیزی که به نظر می آید، که نه انیمیشن قدرتمندی دارد و نه ویژگی ظاهری خیلی خاصی، طوری برنامه ریزی شده که اگر شما مدتی نباشید، آن سیستم دفاعی ای که طراحی کرده اید، از یک حد خاص ضعیف تر نخواهدشد. انگار همیشه بازی تان را در حالتی نگه می دارد که اگر دوباره برگشتید و سری به آن زدید، انگیزه کافی برای ادامه داشته باشید. پشت طراحی بازی فکر بزرگی هست.

یک برنامه ریزی منسجم و خیلی حرفه ای که خودش اجازه نمی دهد شما فاصله تان از بازی از مقدار خاصی بیشتر شود. از همه این ها مهم تر، حتما وابسته سازترین بخش بازی چت کردن در آن است. این که با کلی آدم دیگر آشنا می شوی. آدم هایی که در واقعیت امکان نداشت باهاشان رو به روی شوی و بشناسی شان. ولی آن جا هم صمیمی هستید و هم این که بر آن ها حکومت می کنی. تو می گویی بقیه چه کار کنند. کسانی هم که اطاعت می کنند، به این امید جلو می روند که یک روز به این جایگاه برسند. همین خودش حس خیلی خوشایندی به آدم می دهد. خودش را ببیند در حال سلطنت بر بقیه. در حال دستور دادن به بقیه.

حمیدرضا:این که همه حرف تو را بخوانند. منتظر باشند ببینند چه می گویی.

علیرضا:دقیقا. دقیقا. ممکن است حتی برادر کوچک ترتان در خانه از شما هیچ حرف شنوی نداشته باشد، اما توی کلش همه حرف شما را گوش می کنند.

امیررضا:مجبورند گوش کنند. چاره ای جز این ندارند.

حمیدرضا:اگر گوش نکنند، خود کلن بیرونشان می کند.

این قضیه درخواست دادن برای ورود به کلن های قوی چیست؟

حمیدرضا:صد تا پیام می فرستند، توی لاین و وایبر و واتسپ و هرجا که بتوانند، خواهش می کنند و خواهش می کنند.

علیرضا:خود همین درخواست برای پیوستن به کلن هم ماجرایی دارد.

شرایط برای ورود به کلن چیست؟

امیررضا:خب طرف باید قوی باشد. لولش بالا باشد که بتوان به کلن کمک کند.

درست است که پول هم دریافت می کنند برای راه دادن جدیدها به کلن؟

امیررضا:خب خیلی ها پول می گیرند. ولی ما در کلن مان چنین کاری نمی کنیم. بیشتر کسانی که درخواست می دهند، خیلی بچه هستند. چه پولی بگیریم آخر.

علیرضا:خیلی از بروبچه های کلن هم آدم حسابی هستند. ساختمان ساز داریم، دکتر داریم، مهندس داریم، فوتبالیست داریم.

حمیدرضا:آدم مشهور هم داریم. کلی بچه معروف. مثلا همین خالد شفیع بازیکن تراکتورسازی.

بازی جذاب کلش اف کلنز

خالد شفیع هنوز هم بازی می کند؟

امیررضا:هست، ولی نه زیاد. گویا اکانتش را داده به پسرخاله اش و خودش هم گاهی سر می زند. خیلی ها هستند توکل کلش آو کلنز.

زیاد پیش می آید که یک نفر برای کس دیگری بازی کند؟

حمیدرضا:بله خیلی زیاد. مثلا یکی نمی تواند برای مدتی بیاید و اکانتش را می سپرد دست کسی که بهش اعتماد دارد. که طرف حواسش باشد تا او عقب نیفتند. مثلا امیررضا برای خیلی ها بازی کرده. یکی از اقواممان رفت سربازی و اکانتش را سپرد دست امیررضا. امیررضا هم که با یک دستگاه وارد بازی نمی شود. گاهی می بینی چند تا تبلت و گوشی جلویش هست و دارد به جای چند نفر بازی می کند.

علیرضا:و می شود پول درآورد. این خودش یک روش برای پول درآوردن است. هستند یک سری آدم ها که به جای بقیه اتک می زنند. مخصوصا در خارج از کشور. در ایران خیلی نداریم، چون کسی به کسی چندان اعتماد ندارد. ولی در خارج از کشور خودم دیده ام که یک نفر 12-10 تا آی پد گذاشته جلوی خود و همه دستگاه های هم در حال سرچ کردن هستند که یک مپ جدید باز شود که بتواند اتک بزند. بابت این کار پول هم می گیرند.

حمیدرضا:تا ماهی دو هزار دلار برای هر دستگاه یا به عبارت دیگر اکانتی که به جایش بازی می کنند.

قوی ترین کلش بازهای دنیا از کدام کشورها هستند؟

امیررضا:امارات.

حمیدرضا:اعراب، فقط اعراب.

چرا؟

امیررضا:چون پول دارند. پول زیاد دارند. شاید در همین ایران خودمان خیلی ها باشند که استعداد بازی و استراتژی شان عالی باشد، اما فقط چون از لحاظ مالی توانایی شان کم است، نمی توانند خودی نشان دهند. البته این هم هست که فقط نمی شود با پول به جایی رسید. باید بدانید چطور حمله کنید یا به اصطلاح کلش بازها اتک بزنید، چون اگر مثلا خیلی خوب بازی کنید، فقط یک پله بالا می روید، اما اگر مثلا یک جا ببازید، چندین پله سقوط می کنید.

پس کلش فقط بازی یک آدم باهوش نیست. باید پول دار هم بود. درست است؟

امیررضا:صددرصد. قطعا باید اوضاع مالی خوبی داشته باشی. بدون پول همه اش باید در حال صبرکردن باشی که دستگاه هایت خیلی کند، آپدیت شوند. با این وضعیت نمی توانی زیاد پیشرفت کنی. مدام باید در حال خرج کردن باشی که هم زمان بخری و هم وسیله دفاعی و سرباز و غیره.

جز کلش بازی دیگری هم هست که درگیرش باشی؟

امیررضا:با پلی استیشن. جی تی ای را آن لاین بازی می کنم و فیفا را هم با برادرهایم.

ان ها هم توانسته اند تو را مثل کلش به خود وابسته کنند؟

حمیدرضا:درحقیقت با پلی استیشن بازی می کنیم که زمان سرچ کردن در کلش بگذرد. یعنی بین کلش بازی کردنمان مشغول پلی استیشن می شویم.

امیررضا:چون در هر یک ساعت شاید دو تا مپ را باز کند، وقت اضافی زیاد هست.

اکانتت را می فروشی؟

امیررضا:چند؟

چند حاضری؟

امیررضا:فکر نکنم هیچ وقت بفروشمش. البته بستگی دارد به قیمت. شاید اگر 50 میلیون تومان بدهند، حاضر شوم. ولی چون خبر دارم که قیمت یک اکانت مکس لول الان بیشتر از 15 میلیون تومان نیست، برای همین ممطئنا حاضر نمی شوم به فروشش. مثل عشقم می ماند.

علیرضا:نمی شود گفت مثل بچه آدم است، اما تمام لحظاتی که توی بازی هستیم، برایمان خاطره می شود و همین بازی را خیلی عزیز می کند.

حمیدرضا:همه چت هایی که توی بازی می کنیم.

علیرضا:نمی خواهم بگویم دوستی بین بچه ها توی بازی خیلی رفاقت عجیب و غریب و قوی ای است، اما آدم هایی هستند که نمی بینی، اما مجبورید با آن ها دست به دست هم بدهید و با هم کار بزرگی را انجام دهید. البته دنیا هم خیلی کوچک است. مثلا ما یک بار یکی از رفقای بازی مان را توی ترکیه در یک خیابان به طور کاملا اتفاقی دیدم. گفتیم چقدر قیافه این پسره آشناست و یادمان آمد شبیه عکس پروفایل یکی از بچه ها توی بازی است. همان فرد بود.

میتینگ خاصی هم دارید؟ کلش بازهای معروف دور هم جمع می شوند؟

حمیدرضا:میتینگ هست، اما امیررضا نمی رود.

امیررضا:من شاید حداکثر از طریق تلفن با بعضی بچه ها در تماس باشم. می نشینند دور هم و با هم در مورد روش هایشان حرف می زنند.

علیرضا:خب باید استراتژی ات را هرچند وقت عوض کنی. با هم درباره همین استراتژی ها حرف می زنند یا این که همه چیز را به هم نمی گویند، چون اگر بگویی علیه ات از آن استفاده می کنند. در عین رفاقت، توی بازی رقابت زیادی همه هست.

حمیدرضا:اصلا حتی بیشتر رقابت است تا رفاقت.

علیرضا:حقیقتا چینش نیروها کار مهمی است. اگر یک سانتی متر اشتباه کنی، واقعا ممکن است ببازی. تمرکز خیلی مهم است. مثلا حمیدرضا موقع بازی کردن واقعا تماشایی است. با تمرکز عجیبی بازی می کند. آدم لذت می برد.

امیررضا:باید بتوانی خودت را کنترل کنی. بازی هیجان انگیزی است، اما نباید هیجانی شوی. کوچک ترین تصمیمی که شتاب زده باشد، همه چیز را خراب می کند. تمرکزت باید بسیار زیاد باشد و هم چنین اصلا هیجانی نشوی. مجبوری بر اعصابت مسلط باشی، چون می دانی که اگر نباشی، موفق نمی شوی.

اگر وسط اتک زدن، کار واجبی پیش بیاید، چه می کنید؟

امیررضا:اگر آب دستت است باید بگذاری و فقط به اتک بپردازی. شوخی بردار نیست. لحظه ای منجر می شود به برباد رفتن زحمت های چندین ماهه. خیلی پیش آمده مدت زیادی نخوابیده باشم، فقط برای این که موقعیت ها را از دست ندهم.

تا به حال شده به این فکر کنی که اگر به جای کلش آو کلنز تمام این دو سال و نیم را یک کار دیگر می کردی، شاید بهتر بود؟

امیررضا:خیلی ها این سوال را می پرسند و حتی نصیحت می کنند. اما راستش را بخواهید، پشیمان نیستم. در مجموع راضی ام از زمانی که برای گذاشته ام.

حمیدرضا:خیلی ها دوست دارند جای امیررضا باشند. چرا باید پشیمان باشد. اصلا همه کلش بازهای ایران بخواهند جای امیررضا باشند. عجیب نیست اگر بگوییم قوی ترین مپ ایران مال اوست.

خب، ممنونیم بچه ها، حرف آخری اگر دارید...

علیرضا:من می خواستم نکته ای بگویم در مورد همان میتینگ ها که واقعا چقدر خوب می شد اگر سازمان یافته بود. مثلا همین عید اخیر امیررضا همه تاپ پلیرهای ایران را جمع کرد توی یک لکن به نام نوروز 1394، خیلی زود این کلن شد برترین کلن دنیا.

این بازی خیلی در دنیا مهم است. در خیلی جاها بیشتر از ایران هم رواج دارد. شما توی اینترنت چرخ بزنید، می بینید که خیلی ها شب دامادی شان عکس می گذارند از خودشان که توی بازی کلش آو کلنز هستند. می توانیم خیلی تر و تمیز قضیه را سامان مند کنیم. می توانیم مثلا برای نام خلیج فارس کاری کنیم. وقتی این قدر قدرت و هوش و استعداد داریم و زمینه هم موجود است، چرا نکنیم. فرصت خیلی بزرگ و خوبی است با وجود کسانی مثل امیررضا که زندگی شان را برایش گذاشته اند و به نقطه های خیلی فوق العاده ای هم رسیده اند.

امیررضا:اصلا اتحاد نداریم. اگر اتحاد اعراب یا چینی ها را داشتیم، الان کشور ایران زیر پرچم خود ایران بهترین بود. دیدید که توانستیم به همه ثابت کنیم می توانیم، با همان کلن نوروز 1394. متاسفانه بچه های ایران اصلا چشم ندارند همدیگر را ببینند. اگر کمی همین روحیه متحد را داشتیم خیلی وضعیت بهتر بود و بهره برداری های زیادی می کردیم.

حمیدرضا:خیلی از ایرانی ها هستند که در کشورهای دیگر و زیر پرچم آن ها بازی می کنند و این مایه تاسف است.

علیرضا:مثل دو تا از تاپ لول های جهان که ساکن کانادا هستند، اهل ایران اند. اهل ایران اند، ولی رسما برای کانادا و زیر پرچم آن بازی می کنند.

پس می شود از این بازی یک استفاده ملی هم کرد.

علیرضا:دقیقا. خیلی زیاد. شما اگر تاپ کلن های دنیا را نگاه کنید، اکثرا به نام و پرچم کشورها هستند. حرف آخر من، کلش فقط یک بازی است. نباید زیادی جدی اش گرفت. باید جدی بازی کرد، اما نباید بگذاریم وارد دنیای حقیقی مان شود. نباید بگذاریم رفاقت هایمان را به هم بزند و زندگی مان را مختل کند.

حمیدرضا:نباید آن قدر بازی را جدی بگیریم که برای موفق شدن در آن دست به هر کاری بزنیم. آن قدر جدی نگیریم که مثلا آدی همدیگر را هک کنیم، حاضر باشیم به هر قیمتی به یک نقطه خاص برسیم.

امیررضا:آره. فقط یک بازی. یک بازی. درست است که برای من و ما خیلی اهمیت دارد، اما فراموش نکنیم که داریم بازی می کنیم. قرار است بهمان خوش بگذرد. پیامی هم که برای کلش بازها دارم، این است که به هیچ کس اعتماد نکنند. به هیچ کس، رمز اکانتشان را به هیچ کس ندهند. خیلی راحت ممکن است ضربه بخورند.

رکورد دار بازی کلش اف کلنز در ایران کیست؟ + تصاویر

برگرفته از برترینها - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 675 153
نظر کاربران
Barana

Barana

لاااااااااااااااايك

پاسخ دادن 79 67
سعید

سعید

به یه جایی میرسیم که خسته میشیم لذت تمام شدنی اونم تو دنیای مجازی.

پاسخ دادن 73 21
ترنم

ترنم

لایک سعید

پاسخ دادن 45 30
ali

ali

من کلش لول 100رو به خاطر حرفش پاک کردم

پاسخ دادن 51 34
علی

علی

راست هست

پاسخ دادن 31 16
گندم

گندم

افرین به شما اما زیادی معتادشید اخه روزی۱۶ساعت

پاسخ دادن 119 34
ماسحون

ماسحون

با سلام دوستان گلم کلش بهترین بازی هست. درس معتادی داره ولی خوب من تو همه نوع برنامه بودم کلش کار. بهم کرد دیگه همه چیز فراموش کنم خیلی خوشحالم به اندازه خودم بازی میکنم

پاسخ دادن 40 21
علی

علی

حسن نیت هر سه برادر واسه ایران و ایرانی قابل تقدیره....ولی واقعا ادم 70 میلیون میده به یه بازی؟ اگه 16 ساعت ادم فیزیک و زیست بخونه دکترای هاروارد قبول میشه میشه یکی مثل پروفسور سمیعی...بازم ممنون خدا قوت

پاسخ دادن 195 20
یسنا

یسنا

هزار تا لایکم کمته

پاسخ دادن 58 29
mahdi

mahdi

اره اگه ادم عشق به اون کارو داشته هزاران میلیاردم میده

پاسخ دادن 1 1
سینا

سینا

اره والا هزارتا لایک کمشه حرف خوبی زد

پاسخ دادن 9 3
بهزاد

بهزاد

آدم باید دیونه باشه که بخواد پول بده به یک بازی که اصلا ارزش نداره البته خوشم میاد سازنده بازی جوری بازیرو درست کردن که در آمدی کلان داشته باشن و یه عده رو مجبور کنن که برن پول بدند خلاصه کسی موفق میشه تو زندگیش که پولیو میده بتونه ازش در بیاره نه اینکه پول خرج کنه مثلا بشه رتبه یک ایران اونم چی بازی مثل کلش که تا چند وقت دیگه میشه مثل بازیهای کامپیوتری و تکراری و از رده خارج میشه الان رتبه یک ایران داشتن اونم واسه یک بازی چه ارزشی داره؟؟؟؟انصافا چه ارزشی داره طرف افتخارش اینه که رتبه یک معماری داره بعد این افتخارش رتبه یک کلش ایران داره خخخخخخخ موفق باشی پول خرج کن تا یه عدرو خوشحال کنی و بهت بخندن

پاسخ دادن 135 49
تینا

تینا

اصلا هم اینطور نیست

پاسخ دادن 41 82
محمد

محمد

چرا دقیقا همینطوره خیلی ساده این شما

پاسخ دادن 5 0
سامان

سامان

به نظر من کلش عشقه وباید بهش برسی

پاسخ دادن 55 104
ترنم

ترنم

دقیقا همینطوره،این فقط یه بازیه وفقط باید به چشم یه بازی بهش نگاه کرد نه زندگی،آخرش که چی،یه روزی میرسه که شدیدا پشیمون میشید که چرا انقدر زندگی ووقت باارزشتونو واسه یه چیزی که فقط یه سرگرمیه ساده است تلف کردید،ازاین زمان میشد به شکل بهتری استفاده کرد،یه سوال دارم ازتون،آیا پدرومادر وخانوادتون هم به خاطر رتبه اول بودن تو یه بازی بهتون افتخار میکنن؟؟؟؟

پاسخ دادن 59 13
-----

-----

من که تا حالا کلش بازی نگردم ولی حرفت خیلی درسته

پاسخ دادن 17 10
مهدی

مهدی

سلام دقیقا نظر من هم همینه...اخه چه بازی که درست کردن که ادمو از خانواده دور میکنه!واقعا درسته که یک خانواده واسه یک بازی در رنج وعذاب باشن؟

پاسخ دادن 25 14
حسین

حسین

اگر از من میشنوید بازی نکنید این کلش رو

پاسخ دادن 25 14
عمو نوروز

عمو نوروز

ن اشتباه میکنی عزیز من

پاسخ دادن 30 52
عبد الله

عبد الله

من با خوندن این مصاحبه مصمم تر شدم. به کمک به هم نوع خودم.چراکه بهترین کار اینه که توی واقعیت بازی کنم وخدا هم به عنوان هوشمند ترین برنامه ریز مراقبم باشه تا رتبه ام از انسانیت سقوط نکنه.شاید اگه بلد باشم چطور گرفتاری رو پیدا کنم و با کمک کردن به موقع به اون کسی که میخواهد خودشو از شدت نا امیدیی بیاندازه جلوی مترو.مانع از خودکشی اون بشم هردوتا بازی این دنیا و اون یکی دیگه دنیامو ببرم.---هفتاد میلیون ها پول کمی نیست ولی به عقیده من هر پولی در حد لیاقت خودش صرف میشه و من تبریک میگم به اون فکرهایی که چنین بازی هایی رو برای بازانیدن چنین بی فکرهایی طراحی میکنند..(آیا یکسانند آنان که میدانند و آنها که نمیدانند؟)

پاسخ دادن 54 15
علیرضا

علیرضا

واقعا متاسف شدم.من خودم بازی میکنم روزی شده که نمازم قضا بشه به خاطر بازی پس مطمئن باشید که این بازی برنامه ریزی شده برای گرفتن خیلی چیزا از ما هم مادی هم معنوی

پاسخ دادن 81 21
علیییی

علیییی

برادر گرامی شما برک روی اعتقادات کار کن همش تقصیر کلش نی

پاسخ دادن 28 17
مزن لند

مزن لند

خنده داشت...؟؟؟

پاسخ دادن 18 17
مات

مات

این دیگه چه کوفتی بود دامنگیر ایرانی شد . سر کار همکارم همش سرش تو گوشی بود به خاطر اون سرچ کردم ببینم چیه. اصلا کار نمیکنه لا مذهب با بازیش ازدواج کرده.

پاسخ دادن 37 33
mohannd

mohannd

کلش بازی جالبی است ولی روی افکار انسان تاثیر می گذارد چه انسان بخواهد چه نخواهدو کسانی که بازی می کنند باید بدانند که زیر سلطه شیطان هستند

پاسخ دادن 25 52
علیرضا

علیرضا

من خودم کلش بازی میکنم لول نود دو هستم من میگم ادم نباید معتاد چیزی شه چون ادم از خانواده میافتاده اونایی که قبلا کلش بازی میکردن میدونن قبلا گوشه ی مپ عکس شیطان بود کلش بازا بدونن این بازی زیر سلطه شیطان پرستان هست من روز ده دقیقه هم نمیشه که بازی کنم یا نمیکنم خداروشکر معتادش نیستم هر موافقه بکوبه لایکو

پاسخ دادن 12 7
اریانا

اریانا

داش علیرضا همه بد معتاد شدیم هم ترکش کنیم میمیریم

پاسخ دادن 3 1
مهدی.

مهدی.

دادا بازی کلش بازی خوبی و عالی شما هرروز 16ساعت بازی میکنی اگه مثا روزی اتفاقی اتاد وقت نکردی بازم بازی میکنی یا نه.

پاسخ دادن 24 11
Alireza

Alireza

بهتره کمی بازی رو کم ترکنی اخه16ساعت؟پس خوابت خونه زندگی نميشه به خدا من خودمم بازی میکنم نه آنقدر

پاسخ دادن 41 4
علی

علی

اخر‌زمان.همینه مگه‌شاخ‌و‌ دم داره‌ خدایا‌خودت‌کمکمون‌کند درسته‌من‌کلاش‌باز بودم‌اگر‌واقعا‌ عقل‌داشته باشی می‌فهمی اینا‌توطئه اسراییل‌است وقتی‌حمله‌کنه با ۷۰م‌ میاد که همه درگیر کلاش اف اسراییل هستیم

پاسخ دادن 21 12
مجتبی

مجتبی

هکم کردن لول 110 منو نمیدونم چجوری برگردانمش

پاسخ دادن 12 7
ارش

ارش

شما تو اینترنت بنویسید روشش هست چون دقیقا من الان منتظر جواب سوپرسلم چون منم هک شدم امیدوارم اکانتتون درست شه

پاسخ دادن 9 6
persian star

persian star

خداییش دمتون گرم

پاسخ دادن 10 12
مرتضی

مرتضی

امیررضا داداش توخودت میگی همه رو را میدیم الان من بیام کلنت منو را میدی تون 8 مکس لول 126

پاسخ دادن 13 4
مهدی

مهدی

کلش بازی خیلی خوبی هم جذاب وهم میشه باهم بازی کنی ومیشه به هم کمک کنی بیشتر فامیل های ما کلش بازی میکنند ولی ارزش 70 ملیون نداره

پاسخ دادن 20 3
محمد

محمد

منظور ایشون قدرتمند ها هستند. تاون هال 8 رو که راه نمیدن ! باید کاپ بالا و مکس بازی باشی

پاسخ دادن 3 3
علی

علی

کلش بازی فوق العاده ای است.فقط همین

پاسخ دادن 14 8
رویا

رویا

کلش بازی خیلی خیلی بدی است اما انسان ها اگر حتی یکبارم بازی کنند معتادش میشوند خیلی لدما بخاطرش زندگیشان به هم ریخته است خواهش میکنم بجای اینا درس بخوانید تا برای اینده کشور به درد چیزی بخوریم

پاسخ دادن 20 16
ساناز

ساناز

عزيزم شما درستو بخون

پاسخ دادن 24 16
مهدی

مهدی

به نظر من کلش بازی فوقوالعادهای است چون هیچ بازی ای مثل ان نیست که ادم مجبور باشه فقط هواسش به بازی باشه ولی ارزش 70 ملیون نداره

پاسخ دادن 30 6
کاوه

کاوه

سلام جدا باهاشون موافقم به شدت اعتیاد اوره و جذاب از دید پلیر های واقعی نه سرسری

پاسخ دادن 16 8
افشین

افشین

حالم بهم خورد از کلش

پاسخ دادن 16 28
جواد

جواد

70 تومن ! میرفت یه هکر پیدا میکرد سایتشو هک کنه ارزونتر پاش در میومد.

پاسخ دادن 30 3
ابراهیم

ابراهیم

من خودم بازی میکنم ولی کار تو خیلی اشتباه است از نظر من در حددو ساعت بازی کنی بهتر است بیشتر به زندگیت برس...

پاسخ دادن 13 3
فرزاد

فرزاد

کلش تنها یه خوبی داشت . عده زیادی بودند که بر اساس مشکلات می خواستند دست به خودکشی بزنند .این بازی این افراد را طوری معتاد کرد که خودکشی را فراموش کردند

پاسخ دادن 17 5
CR7

CR7

من فکر می کنم امیر رضا خودش رو به یک روانشناس نشون بده خوبه 70 میلیون پول واقعی خرج یک بازی که جنبه سرگرم کننده داره کرده واقعا چه پولهایی دارن بعضی ها یکی نداره زندگی کنه یکی هفتاد میلیون میده برا یک بازی

پاسخ دادن 29 8
مهرداد

مهرداد

افرین حرفت لایک داره هفتاد میلیون میتونه چند نفرو به ندگی دوباره برگردونه چقدر ادم هست که بخاطر دوهزار چکارا نمیکنن

پاسخ دادن 23 4
آرشام

آرشام

لذتش فقط اون موقس كه خودت تلاش كني!

پاسخ دادن 1 0
مهدی

مهدی

واقعا بازی باحال وپرترفداری هست من این بازی رو بیشتر از دوستام دوست دارم ....

پاسخ دادن 5 18
مهرداد

مهرداد

من خودم الان دارم کلش بازی میکنم کلش یه بایزی سر گرم کننده هست ومی توانییم بجای این که میلیون ها خرج کنیم باز حمت اون کارو انجام بدیم مجبور نیستیم مثل این داداشمون امیر رضا 70میلیون خرج کنیم درسته میخواد نفر اول باشه تو جهان ولی باید یه کم به زندگی فکر کنیم 70میلیون پول کمی نیست الان تو ایران مردوم کارگرن ودرامد زیادی ندارن که بخوان این کارو انجام بدن به نظر من امیر رضا خیلیییییی کار اشتباهی کرده خیلی هم اشتباه کرده امیر رضا فقط و فقط این پولو حرام کرده به نظر من باید تو این دوسالو نیم خودش بازی می کرد وپول خرج نمی کرد شاید کاپ خوبی داشت اما پولش حراوم نمی شود

پاسخ دادن 14 3
omid

omid

آفرین بیشتر تلاش کن 70ملیون پول کمی هست باید بیشتر خرج کنی تا به مقام های بهتری برسی.البته فکر کنم اینقدر پولدار هستی خودتم نمیدونی چیکارش کنی

پاسخ دادن 26 5
سعید

سعید

سلام کلش در واقع بازی خوبی هست اما نباید هر وقتی که داری بزاری براش مثلا هر روز یک ساعت چون واقعا ارزش نداره بخاطر کلش پول خرج کنی یا روز هاتو با کلش سپری کنی اگه واقعا قدرت داری تا در کلش نفر اول بشی باید نفس هم داشته بخاطر این باید بعضی وقتا اون چیزی که دلت می خواد انجام ند ی خواهش دارم واقعا از ته دلم میگم پول ندین بازی کنین ولی پول ندادین واقعا حیف اگه می خواین نفر اول بشین چرا پول خرج میکنین شما که میگین بلدین پس بدون پول دادن اول بشین

پاسخ دادن 8 1
متین

متین

داداش دمت گرم...تو با این کارت رو دست همه زو زدی....فقط کاپتو انقد ببر بالا تا رکوردار جهانی بشی....بازم دمت گرم...نظر دیگران هم برام مهم نیست و نظر خودش مهمه

پاسخ دادن 7 10
یسنا

یسنا

تهش که چی مثلا چی میشه اگه رکورد بزنه

پاسخ دادن 8 13
مجید

مجید

بازی کلش بدرد نمیخوره سراغش نرید فقط بخاطر این میگم که خودم تنها پیش رفت کنم همین نرید ها

پاسخ دادن 7 5
مجید

مجید

امیر رضا من لولم تو دو ماه شده هفتادو شیش اگه دوسال ونیم باشم رکورد دار کل منظومه شمسی میشم ایران که سهل واسم داش

پاسخ دادن 6 13
کیوان

کیوان

امیر رضا تو 70ملیون خرج کلش کردی میتونستی با کمک کردن به دیگران پولو خرج کنی و دلشونو شاد کنی هالا که خرج کلش کردی میتونی بری کلنای لول یک و یه وار باهاشون باشی تا دلشونو خوش کنی

پاسخ دادن 12 2
فائژه

فائژه

به نظره من هرچیزی جنبه میخواد..اینکه اینا توطئه است وبازی شیطانی واین حرفا همش تظاهره.اگه ازهمین کلش درست استفاده بشه خیلیم خوبه.بالاخره یه سرگرمیه.نمیدونم چرا وقتی نتونیم ازچیزی استفاده صحیحو کنیم میندازیم تقصیره بقیه.مااول باید خودمونو اصلاح کنیم

پاسخ دادن 8 3
علیرضا

علیرضا

70 میلیون پول دادین به بازی !! :| شاید همه بگن پول عشقشو داده !! ولی آدم چقد باید (ببخشید) دیوونه باشه که همچین کاری کنه !! با 70 میلیون چه کاراهایی که میشه کرد و دل چقد بچه رو میشه شاد کرد ، ولی بعضیا اونقدر ساده ان که میان همچین پولای هنگفتی رو میدن به بازی !! یادتون باشه این فقط بازیه ، تکرار میکنم ((( بـازی ))) !!

پاسخ دادن 12 3
farhan

farhan

مردمای ایران ترو خدا به من گوش بدین سه سال و نیم از عمرمو گزاشتم پای این بازی بد بخت شدم کار خیلی خوبی داشتم کارمو از دست دادم خانوا ده ی خوبی داشتم خانوادمو هم از دست دادم لطفا این بازی رو از بچه هاتون بگیرید بخدااا قسم به هیچ جا نمیرسید برید سراغ کتاب و درس نزاریییین بلایی که به سر من اومد به سر بچه هاتون بیاد ترو خدا ررم راست میگم کافیه الان کلشتونو پاک کنید ازاد میشیین نزارین اتفاقی که برای من اقتاد برای اینده ی شما هم بیفته مردم عزیز ایران همه تونو از ته دل دوست دارم بیایین دست به دست هم بدیمو این بازیه معتاد کننده رو از بین ببریم ما میتونیم فقدر کافیه اراده کنیم دوستون دارم .

پاسخ دادن 8 4
هاشم

هاشم

داداش شما اراده قوی نداری ... اگه کنترل شده بازی میکردی هیچ مشکلی نداشتی ... فرار نکن از اشتباه خودت .. 3 ساله دارم بازی میکنم هم لذتش رو بردم هم به زندگیم رسیدم ... در کل که اشتباهات خودتون رو نندازید گردن بقیه .. اشرف مخلوقات هستید و عاقل ... یا علی

پاسخ دادن 8 7
آرشام

آرشام

افرين اگه كنترل و كم بازي كنيم هيچي نميشه!هيچي....

پاسخ دادن 0 1
persian soldier

persian soldier

واسه یکی مثل من که سیوچهارسالمه و یک عمر معتاده مواد بودم همین کلش بود که توی دوران ترکم کاری کرد که دیگه مثل هزار باره قبل دوباره برنگردم طرف مواد من تا ابد مدیون این بازیم و هیچوقت ازش سیر نمیشم چون یادمه ازکجا اومدم

پاسخ دادن 13 4
علیرضا

علیرضا

واقعا لایییییییییییک

پاسخ دادن 13 1
پویا

پویا

سلام من پویا هستم که من واقعا حدود شش ماه به سختی تونستم لول اکانتم رو به 93 برسونم ولی حیف که امسال امتحان تیزهوشان داشتم و مجبور شدم حذفش کنم و الان که امتحانم رو دادمه واقعا پشیمونم

پاسخ دادن 6 5
حسین

حسین

یاحسین به حضرت عباس پلی استیشن فوتبال بیشتر حال میده

پاسخ دادن 7 7
مهدی

مهدی

سلام. من خودم. کلش بازی میکنم بیست چهار ساعته الان کاپام تو لیگ حرفیه. باید انلاین باشم تا بهم اتک نزنن.

پاسخ دادن 5 4
سوگل

سوگل

لااااایک دمتون گرم ولی دم من گرم تر چون من لول 350 هستم

پاسخ دادن 7 11
سوگل

سوگل

ما که کل افراد فامیل کلششش

پاسخ دادن 5 2
ارین

ارین

ایول امیر رضا موفق باشی... کلش واقعا عشقه من که عاشقشم

پاسخ دادن 7 2
علی

علی

میتوان کلش را مثل یک زندگی دانست و از ان درس گرفت مثلا موقعی که اتک میزنبم دونبال نقطه ضعف حریفان هستیم و این کار به ما میاموزد تو دنیا واقعی که نقطه ضعف های دوستانمان را بگوییم نکه عیب هایشان مرسی خیلی اموزنده بود .

پاسخ دادن 8 3
جمال

جمال

به نظر من بازی خوبیه ولی به اندازه بازی کنی نه که همش فکر و خیالت بازی باشه از کار و زندگی هم بیفتی ممنون

پاسخ دادن 12 4
آرشام

آرشام

حرف خوبي زدي لايك

پاسخ دادن 0 0
مهدی

مهدی

من واقعا متاسفم که درگیر این بازی شدیم ما شاید اگه وقتی که برای بازی میزاریم برای درس خوندن میزاشتیم تا حالا یه شغل خیلی خوبی داشتیم اما متاسفانه شغلی هم تو کشور نیست برای همین جوونای ایرانی به این بازی ها معتاد میشن. شما فک کنین روزی 16 ساعت درس بخونی 100درصد از هر چی دوس داری قبول میشی. و 70 میلیون خخخخ اگه یه وامی چیزی هم میگرفت میزاشت رو این یه ماشین عااااالی یا یه خونه متوسط میخرید که برای خودشونم خوب میشد البته اگه از نظر مالی وضعت توپ باشه و 70 میلیون برات پولی نباشه اشکالی نداره ولی حتی اگه وضعتم توپ باشه به جای اینکه 70 میلیون به بازی بدی برو به یه فقیری کمک کن که واقعا نیاز داره من واقعا برا کشورمون متاسفم. سوپر سل فقط این بازی رو ساخته تا ذهن و روح شمارو منحرف کنه و از کارو زندگی بیفتن ابن فقط یه نوع نقشه برای اینکه جوونای با استعداد ایرانی پیشرفتی تو زندگی نکنن هیست از من گفتن بود حالا شما باید خودتون تصمیم بگیرین

پاسخ دادن 13 4
ملیکا

ملیکا

لعنت ب این بازی کلش خدا لعنت کنه هرکی ک این بازی رو وارد رسانه ها کرد من الان دارم از شوهرم جدا میشم بخاطر این بازی لعنتی و همینطور برادرم زندگیش پاشید دیگه حرفی ندارم...خواهش میکنم بازی نکنید خدا رو یاد کنید فقد خدا

پاسخ دادن 17 2
mlika

mlika

از خدا میخام ک برنامه یا سایتی یا چیزی باشه ک فقد کلشو از زندگی مردم وگوشی جوونامون و بچه هامون و شوهرامون پاک کنه آمین رب العالمین

پاسخ دادن 10 4
Mehdi

Mehdi

با سلام دوستان والا خواسنتم بگم خودمم خیلی این چند وقته درگیر این بازی شدم درگیر این بازی شدن 2 تا چیز مهم میخواد یکی این که کلن خیلی خوبو قوی داشته باشی یکی دیگه هم استراتژی این بازیو بدونی من الان جدا روزی 10 ساعت دارم بازی میکنم و واقعا به چشمم دارم لتمه میزنم و محصل هم هستم ولی مطمئنا از ماه این بازی رو کمتر میکنم و کم کم کلا از فکرش میام بیرون و به درسو خونواده و آیندم میرسم

پاسخ دادن 10 1
رویا

رویا

من دوسال بیشتره ک بازی میکنم برای خودم متاسفم که دوسال از عمرم هدر رفت درحالیکه اون تایم ها رو میتونستم صرف کارای مفیدتری کنم.اون ساعت ها و لحظات هیچوقت دیگه برنمیگرده . لعنت به سازنده این بازی شیطانی که تا حالا خانواده های زیادی روهم متلاشی کرده

پاسخ دادن 10 1
محمد

محمد

بهترین بازی است

پاسخ دادن 0 0
REZA

REZA

خواهش میکنم بازی نکنید فقط دارید وقت خود را صرف میکنید من بازی نمیکنم آیا کم دارم نه تازه بهتر هم میفهمم چون به جایه این که بیام بازی کنم درسم رامیخوانم و در آینده فردی مفید برایه جامعه میشوم اما شما ها دارید پول خود را دو دستی به خارجی ها تقدیم میکنید مثل نفر اول ایران که 110 میلیون خرج این بازی کرد آیا چیزی دستگیرش شد نه فقط پول مفت خرج کرد میتونست همین پول ها رو خرج درس و کلاس هایش میکرد و دیپلم رو هم میگرفت

پاسخ دادن 7 1
saeid reza

saeid reza

من خودم لول 170 هستم من روز چهار ساعت بازی میکنم وگرنه شونزدع ساعت بازی همچی آدمو میگیرم کار زندگی همچی در هر صورت زیاد خودتونو درگیر بازی نکنید سوپرسل کلش رویال هم ساخته و مردم بیشتری درگیر بشوند

پاسخ دادن 2 3
قاسم

قاسم

حدود 70 میلیون خرج کردی؟؟؟ مگه مغز نداری تو؟ فکر نکنم.

پاسخ دادن 5 0
alireza

alireza

هفتاد میلیون خرج یه بازی آخه مگه چیه یه بازی سادس اگه اینجوری فکر کنین ک زندگینامه و میتوانید کل وقت عمرتونو روش بیارید و زندگی نمینونه براتون اصلا زندیگیتون به فنا میره

پاسخ دادن 2 3
علی

علی

واقعا از اینکه دیگران واستون برنامه ریزی میکنند لذت می برید؟؟؟ بنده خدا ! دیگران میخوان وقت و انرژی رو از جوون ها مخصوصا ایرانی ها که جز افراد خوش فکر هستند بگیرن و به نحوی سرگرمشون کنند تا نتونند خالق فکرها و اختراع های بزرگ بشن...متاسفم که افتخار میکنید به این وقت فروشی

پاسخ دادن 9 4
اه

اه

آخه مگه چقدر وقتتونو میگیره آنقدری تو تلگرام لاین و واتصاب اینا میرید شاخ میشید تو اسنستاگرام یک پنجم این وقت بدید برا کلش همین

پاسخ دادن 3 1
رس

رس

الآن که فیلتر شده چکار میکنه این علیرضا!!!!

پاسخ دادن 4 1
رضا

رضا

کلش یک بازی مهیج است من اون وقتی رو که میخوام تو تلگرام بزارم برای کلش میذارم چون هم بهتر هم سرگرم کنندتر

پاسخ دادن 2 2
محمد

محمد

به نظر من کلش چیز بدیه

پاسخ دادن 2 2
حمید رضا

حمید رضا

یه روزی میاد که حاضر میشی دارو ندارتو همه چیزت رو بدی تا یک دقیقه از اون 16 ساعت بازی که در روز انجام میدی رو بهت برگردونن اما دیگه فایده نداره.

پاسخ دادن 4 1
مهدی قاسمی

مهدی قاسمی

سلام هدفشان اصول دین است:
1.تاون ۹ شبیه کعبه است که نماد توحید هست
2.تاون 10 و ۱۱ هم شکل جهنم و بهشت است که نماد معاد هست
3.قرآن است که نماد نبوت هست،بربر و شاه بربر و مجسمه بربر در قسمت تزیینات فروشگاه را شکل تری جونز،سوزاننده قرآن درست کردند,عکس روی فروشگاه هم بربر گذاشتند،آیکون کلش هم بربر است.مسلمانان هم رقابتشان بر سر این است که چه کسی زودتر بربر و کینگ بربر را قویتر میکند و مجسمه اش را به مپش اضاف میکند.
در بازی آی جی آی ۱ و ۲ هم اگر یادتان باشد به تأسیسات هسته ای و مساجد مسلمانان باید حمله میکردیم.

پاسخ دادن 1 1
مهدی قاسمی

مهدی قاسمی

سلام کلیپ قسمتی از طراحی بربر را ببینید، به حرکات دست طراح بربر توجه کنید:
۱.در نمای اول کار با کیبورد حرکات دستش را به سمتی از کیبورد که اسم تری (terry) تایپ میشود حرکت میدهد،
۲. در نمای بعدی که حروف کیبرد قابل مشاهده است با انگشتش به ج (j ) اشاره میکند و بعد انگشتش را مرموزانه به نزدیکی های اُ (o) میبرد،
یعنی میخواهد به مسلمانان ثابت کند که از روی تصویر تری جونز (به انگلیسی: Terry Jones ) بربر را طراحی کرده است.

پاسخ دادن 0 0
SOLTAN CLASH

SOLTAN CLASH

آدم برای عشقش هر کاری که‌میتونه میکنه چه میخواد بازی باشه چه برای زندگی واقعیش مثلا یکی عشق ماشین داره کلی خرج روش میکنه سیستم میبنده کپش میکنه براش پول مهم نیست به نظر من باعث افتخاره یه ایرانی رتبه اول رو کسب کنه ایول داداش تا اینجا اومدی بقیشم برو موفق باشی

پاسخ دادن 1 1
....................

....................

من خودمم خيلي بازي ميكنم خيلي باحاله شما هم بازي گنين

پاسخ دادن 0 1
علي 81

علي 81

واقعا متاسفم اگه ما اين وقت رو صرف كار و زندگي ميكرديم يكي از بهترين كشور هاي دنيا ميشديم واقعا ما ايراين ها وقت داريم عقل داريم ولي از آن استفاده نميكنيم ژاپن 50 سال قبل يكي از فقير ترين كشور هاي دنيا بود ولي الان از ثروتمندترين كشور هاي دنيا اونا هم از عقل ئ هم از وقتشون با اتحاد استفاده كردن طوري كه وقتي اديسون از اين دنيا رفت تو همه كشور ها حد اقل 2دقيقه سكوت كردن و برق ها رو قطع ولي تو ژاپن حتي يك ثانيه ها وقتشون رو تلف نركردن

پاسخ دادن 0 0
مهدی

مهدی

۸ ساعت که کلا بازی میکنی هشت ساعت بعدی هم بیشتر تو بازی هستی به اضافه ی اون ، پلی استیشنم بازی میکنی اگه هشت شاعتم بخوابی شما کارت چیه ... منظورم اینه روز تموم شد شما کی کار تبلیغات میکنی!!!

پاسخ دادن 3 0
محمد

محمد

من معتاد کلشم اما این اصلا درست نیست کسی که دو و نیم سال بازی کند اول ایران و سوم جهان باشد خیلی ها هستند که چهار سال و پنج ساله کلش میزنن اما به این اندازه نرسیدن چون پول ندارن این بی انصافیه

پاسخ دادن 1 1
امیر رضا

امیر رضا

خوب فرق داره چون اگه پول نداری کمی طول میکشه

پاسخ دادن 2 1
ℳムみdɨ

ℳムみdɨ

داداش باور کن اگه این هفتاد میلیون روخرج این فقیرها میکردی بهتر بود تا خرج این خارجی ها کنی ثوابم میکردی درضمن این خوب نیست که تمام وقتتو بزاری به پای بازی بازی هم اندازه داره هیچوقت پول برای بازی ندید باور کنید شاید افرادی باشند که حتی پول خریدن یه نون هم نداشته باشند ولی شما میلیون میلیون میدی واسه بازیاین کاره درستی نیست چون باید اون دنیا جواب پس بدی

پاسخ دادن 3 0
ابوالفضل

ابوالفضل

منم کلش بازی میکنم اما هیچ وقت جم نخریدم به نظر من خرید جم کار درستی نیست

پاسخ دادن 0 0
مصطفی

مصطفی

من که لنگ 300هزار تومنم بعد 70میلیون داده به سوپر سل هه

پاسخ دادن 0 0
علیرضا

علیرضا

منم کلش بازی میکنم وواقعابازی لذت بخشیه.ولی این دلیل نمیشه ک بری 70میلیون خرج یه بازی کنی باعقل آدم جوردرنمیاد.بجای اینکه بری اینقدپول خرج کنی وروزی چندساعت بازی کنی میرفتی یه اکانت درست حسابی ومکث برای خودت میخریدی

پاسخ دادن 3 0
امیر

امیر

ببینید دوستان. من الان تقریبا ۳ ساله دارم بازی میکنم. الان دیسک کمر گرفتم و نمره چشمم به شدت رفته بالا و اینکه محبت از خانوادمون به خاطر این بازی کوفتی از بین رفته . من الان حصرت میخورم میگم واقعااا چرا من از اول این بازی رو نصب کردم واقعاا برای خودم متاسفم. همچنین امیر رضا داداش میدونم که حرفای من تاثیر به روت نداره و دوباره به کارت ادامه میدی. من الان میخوام بدونم به تو چی دادن اینقدر بازی کردی ۷۰ ملیون پول ازت گرفتن که هیچی وقتت رو هم ازت گفتن واقعاا الان چی نصیبت شده. شما الان فرض کن نفر ۱ جهانی خوب چی بهت میدن دوست عزیز . خدایش این بازیه کوفتی رو بازی نکنید . اینا میخوان مردم ایران رابطشون باهمدیگ بد بشه و بهم بخوره.

پاسخ دادن 2 0
مسیح

مسیح

دقیقا با امیر اقا موافقم

پاسخ دادن 1 0
BROTHER AMIR

BROTHER AMIR

منم با امیر موافقم . ولی خب خدا بهتون زندگی داده که ببینه چجوری استفاده میکنید نه صرف کلش بزارید عزیزای من

پاسخ دادن 1 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف