نمناک اخبارحوادث جزئیات کامل ریزش معدن آزادشهر گلستان + تصاویر
ریزش معدن ، اسامی مصدومان ریزش معدن
انفجار و ریزش در معدن آزادشهر باعث حبس حدود 80 معدنچی و مصدوم شدن تعداد زیادی از کارگران شده است. در ادامه جزئیات کامل از عملیات نجات و امداد رسانی را خواهید خواند.
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1396

ریزش معدن یورت در آزادشهر گلستان 80 معدنچی را محبوس کرد

محبوس شدن 80 کارگر در انفجار معدن گلستان سرپرست اورژانس کشور از احتمال محبوس شدن نزدیک به 80 نفر در معدن ذغال سنگ گلستان به دلیل انفجار این معدن خبرداد. پیرحسین کولیوند در رابطه با حادثه انفجار در معدن ذغال سنگ گلستان گفت:از زمان وقوع انفجار تا این لحظه 12 کارگر معدن سالم از زیر آوار درآمده و 4 نفر به بیمارستان حضرت معصومه(س) آزادشهر اعزام شدند. 

ریزش معدن یورت در آزادشهر گلستان

عکس مربوط به حادثه ریزش معدن یورت در آزادشهر گلستان 

جزئیات انفجار ریزش معدن یورت در آزادشهر گلستان 

ساعت 12:05 دقیقه ظهر امروز چهارشنبه در معدن زغال سنگ آزادشهر انفجاری شدید رخ داد و باعث تخریب بخشی از این معدن شد که متاسفانه تعدادی از کارگران مشغول به کار در آن مجروح و تعداد زیادی در تونل های معدن محبوس شده اند که اطلاع دقیقی از وضعیت آن ها در دسترس نیست.

آخرین آخرین خبرها و امدادرسانی مسئولان در این حادثه به شرح ذیل است:

نیروهای امدادی تنها تا عمق 800 متری معدن زمستان یورت رسیدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت:تاکنون نیروهای امدادی تنها تا عمق 800 متری معدن زمستان یورت توانسته اند برسند.

حسین احمدی در آزادشهر اظهار داشت:تا این لحظه 51 نفر از نیروهای امدادی به محل ریزش و انفجار در معدن اعزام شدند اما تنها تا عمق 800 متری توانستند وارد شوند.

وی افزود:اکسیژن این نیروها تنها تا عمق 800 متری وجود داشت و خود این نیروها نیز به عنوان مصدوم دچار گازگرفتگی و خارج شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان تصریح کرد:از ساعت 8 صبح امروز کارگران معدن برای فعالیت در عمق 1800 متری وارد معدن شده اند.

احمدی تاکید کرد:امدادرسانی برای رسیدن به کارگران محبوس در معدن همچنان ادامه دارد.

نیروهای امدادی هنوز به کارگران محبوس شده ‎ دسترسی ندارند/محبوس شدن کارگران در عمق 1800 متری

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت:از ابتدای دهنه ورودی آن گونه که کارگران معدن بیان می‎کنند، حدود یک هزار و 800 متر فاصله است و هنوز نیروهای امدادی نتوانستند به کارگران معدن دسترسی پیدا کنند.

صادقعلی مقدم در گفت وگو با خربنگار تسنیم در گرگان اظهار داشت:احتمالا انفجار گاز انباشته شده در معدن زمستان یورت آزادشهر منجر به این حادثه شده باشد.

وی تصریح کرد:در حال حاضر ماموران امداد و نجات در محل حاضر هستند و به امدادرسانی مشغول هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت:بر اثر انفجار زمستان یورت آزادشهر 12 نفر زخمی و 50 نفر حبس شدند.

وی با بیان اینکه به 15 نفر از حادثه دیدگان امدادرسانی شده است، افزود:بیش از 40 کارگر در این حادثه حبس شده‎اند و 6 پایگاه امداد و نجات در محل حادثه حضور دارند و به امدادرسانی مشغول هستند.

مقدم با بیان اینکه ماموران امداد و نجات از سراسر استان گلستان به محل حادثه اعزام شدند، افزود:ساعت 11:59 دقیقه وقوع این حادثه به مرکز فوریت‎های پزشکی اعلام شد و در اسرع وقت نیروهای هلال احمر در محل حاضر شدند .

وی گفت:یک سری از گروه‎های امدادی کارخانه‎های معدن برای نجات وارد معدن می‎شوند که 21 نفر از این عزیزان به بیمارستان گنبد کاووس و ازادشهر دچار گاز گرفتگی می‎شودند و مصدومیت شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 15 کارگر معدن به صورت سرپایی درمان شدند، افزود:تعدادی از کارگران معدن آزادشهر نیز به بیمارستان‎‎های شهرستان آزادشهر و گنبدکاووس اعزام شدند.

مقدم تاکید کرد:عملیات امدادرسانی در حال انجام شدن است و نیروهای امدادی دست به دست هم دادند تا بتوانند مشکل را حل کنند.

وی تاکید کرد:استاندار گلستان به محل حادثه اعزام شده است تا با نظارت وی عملیات نجات کارگران گرفتار دنبال شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان بیان داشت:از ابتدای دهنه ورودی آنطور که کارگران معدن بیان می‎کنند حدود یک هزار و 800 متر فاصله است و هنوز نیروهای امدادی نتوانستند به کارگران معدن آزادشهر دسترسی پیدا کنند.

جزئیات انفجار معدن یورت در استان لستان

*امداد رسانی سپاه به مصدومان حادثه معدن زمستان یورت

فرمانده سپاه آزادشهر گفت:نخستین مرحله خروج مصدومان از تونل توسط نیروهای سپاه و بسیج انجام گرفت.

محمد علی خانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در آزادشهر و در محل معدن زمستان یورت اظهار داشت:به محض اطلاع از وقوع حادثه بنده به همراه تیم های امدادی و تمامی نیروهای بسیج و سپاه شهرستان به همراه کپسول های اکسیژن موجود به محل حادثه رفتیم.

فرمانده سپاه آزادشهر افزود:تمامی بسیجان حوزه شهرستان جهت کمک و امداد رسانی فراخوان شدند و تاکنون هر یک از بسیجیانی که آمادگی کمک و امدادرسانی به محل اعزام شدند.

وی تصریح کرد:تمامی نیروهای سپاه قبل از ورود مسئولان شهرستان در محل حادثه حضور داشتند و در مدیریت صحنه و امدادرسانی نقش فعال و موثری را ایفا نمودند.

علی خانی یادآور شد:در نخستین مرحله با همکاری سپاه نینوای استان گلستان کپسول های اکسیژن موجود از درمانگاه شهید مدنی شهرستان گنبدکاووس دریافت و به محل حادثه ارسال شد.

وی گفت:نخستین مرحله خروج مصدومان از تونل توسط نیروهای سپاه و بسیج انجام گرفت.

*مصدومان حادثه معدن در آزادشهر به 20 نفر افزایش یافت

رئیس شبکه بهداشت شهرستان آزادشهر گفت:تعداد مصدمان حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر تاکنون به 20 نفر افزایش یافت.

پرویز گلزاری عصر امروز با بیان اینکه با بیان این خبر اظهار داشت:پیش از این علی گنجی وطن، محمد میرعرب، عزیزالله نیکویی، تقی طاهردوست، خادم میردار، حسین محمودی، مهدی اونق ، حسین میردا، علی مسعودی و جهانگیر سارانی بیمارانی هستند که در بیمارستان حضرت معصومه(ص) آزادشهر بستری شدند.

وی با بیان اینکه حسین میردار وطن و حسین علی‎خانی نیز بر اثر این حادثه به بیمارستان گنبدکاووس اعزام شده بودند، افزود:حسن سوسرایی، حسن رجبلو، محسن فرمانی، حبیب کمال وطنی ، قدرت نکوهی، علی قانچی و عباس عادلی و آقای شهمرادی هم از حادثه دیدگان معدن به بیمارستان منتقل شدند.

تصویری از برخی مصدومین حادثه ریزش معدن آزادشهر و اسامی 12 تن از مصدومین که در بیمارستان خاتم الانبیاء گنبد بستری هستند.

ریزش معدن یورت در آزادشهر گلستان

تصویری از برخی مصدومان حادثه ریزش معدن آزادشهر
ریزش معدن یورت در آزادشهر گلستان
اسامی 12 تن از مصدومین حادثه ریزش معدن آزادشهر که در بیمارستان خاتم الانبیاء گنبد بستری هستند.

آخرین جزئیات انفجار معدن یورت در آزادشهر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با بیان اینکه بالگرد در حال اعزام به منطقه حادثه دیده شهرستان آزادشهر است،،گفت:به نظر می‎رسد بر اثر این حادثه نزدیک به 50 نفر از کارگران محبوس شدند.

حسین احمدی در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان، درباره وقوع حادثه در معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر اظهار داشت:به نظر می‎رسد که 15 نفر از کارگرانی که برای نجات به داخل معدن رفته بودند مصدوم شدند و نسبت به این افراد کارهای امدادی و درمانی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه پس از وقوع حادثه بلافاضله تیم‎های امدادی را به محل اعزام کردیم، تصریح کرد:بلافاصله تیم‎های عملیاتی و واکنش سریع استان آماده و به همراه دوقلاده سگ جستجو و یک فروند بالگرد به منطقه اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان یادآور شد:در محل حاضر هستیم و به همراه صیادی معاون امداد و نجات استان گلستان شخصا مدیریت حادثه را برعهده داریم.

وی با بیان اینکه بالگرد در حال اعزام به منطقه است، افزود:به نظر می‎رسد بر اثر این حادثه نزدیک به 50 نفر از کارگران محبوس شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با بیان اینکه نزدیک به 500 نفر کارگر در این معدن فعالیت می‎کنند، افزود:همه تلاش خود را برای امدادرسانی به کارگران معدن خواهیم کرد.

احمدی بیان کرد:وجود گاز زیاد در تونل ورودی معدن دسترسی به کارگران محبوس شده را دشوار کرده است.

وی افزود:هم اکنون 8 گروه امداد و نجات در داخل و بیرون از تونل در حال فعالیت هستند.

معدن زغال سنگ زمستان پورت آزادشهر با بیش از 500 کارگر دارد و در 14 کیلومتری شهر آزادشهر و 90 کیلومتری شرق گرگان قرار دارد.

اسامی مصدومان معدن زمستان یورت آزادشهر اعلام شد

رئیس شبکه بهداشت شهرستان آزادشهر گفت:بر اثر این حادثه تا کنون 12نفر مصدوم شدند، افزود:10 نفر از مصدومان در حال حاضر دربیمارستان حضرت معصومه(ص) بستری هستند.

جزئیات انفجار معدن یورت در آزادشهر

پرویز گلزاری عصر امروز در گفت‎و گو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در آزادشهر با بیان اینکه بر اثر این حادثه تاکنون 12 نفر مصدوم شدند، افزود:10نفر از مصدومان در حال حاضر به بیمارستان حضرت معصومه(ص) شهرستان آزادشهر منتقل شدند و در حال حاضر در این بیمارستان بستری هستند.

وی تصریح کرد:2 نفر مصدوم نیز به نام های حسنمیرداروطن و حسن علیخانی به بیمارستان مطهری گنبدکاووس اعزام شدند.

گلزاری افزود:مجموعه پرسنل بیمارستان همه تلاش خود را برای امدادرسانی به مصدومین این حادثه انجام می‎دهند.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان آزادشهر یادآور شد:محمد نصرتی، علی گنجی وطن، محمد میرعرب، عزیزالله نیکویی، تقی طاهردوست، خادم میردار، حسین محمودی، مهدی اونق، علی مسعودی و جهانگیر سارانی 10 بیمارانی هستند که در بیمارستان حضرت معصومه(ص) آزادشهر در حال حاضر بستری هستند.

ابرهیم فدایی، رئیس شبکه مینودشت شهرستان نیز در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در گنبدکاووس با بیان اینکه پس از وقوع حادثه اکیپ‎های امدادی خود را به محل اعزام کردیم، افزود:این گروه امدادی برای اطفاء کامل حریق و امدادرسانی به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

وی تصریح کرد:بیش از 12 کپسول اکسیژن برای امدادرسانی به مصدومین معدن به محل انتقال دادیم.

کشته ها و زخمی های حادثه ریزش معدن بورت آزادشهر

جزئیات کامل ریزش معدن آزادشهر گلستان + تصاویر
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 25
برگرفته از تسنیم - مراحم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 21 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف