نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو یکی از عوامل ریزش مو در مردان ژنتیک است
ریزش مو ، ریزش مو مردان
ریزش مو در مردان به عوامل زیادی بستگی دارد که طبق تحقیقات یکی از این عوامل ژنتیک است.

ریزش مو در مردان به چه عواملی بستگی دارد؟

اما چه می شد اگر راه هایی برای به تاخیر انداختن طاسی و ریزش مو وجود می داشت؟ چه می شد اگر می توانستید با تغییراتی در شیوه ی زندگی، ریزش مو را به تعویق بیندازید؟ اگر چه هیچ تضمینی در اینجا وجود ندارد، اما یک تحقیق نشان می دهد که طاسی توسط عواملی بوجود می آید.

به گفته یک تیم تحقیق اسکاتلندی، در حدود 300 منطقه ژنی مرتبط با ریزش مو و طاسی شناسایی شده اند.

در مطالعات قبلی تنها چند ژن مرتبط با طاسی شناسایی شده بود، اما در بزرگ ترین مطالعه در این مورد توسط محققان دانشگاه ادینبرگ اسکاتلند در حدود 300 منطقه ژنی شناسایی شده است.

دکتر ریکاردو ماریونی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید:«این یافته ها به معنای شناسایی راهکار درمانی جدید برای این مشکل در مردان نیست، اما ما را یک گام به این مرحله نزدیک تر می کند.»

 

 

ریزش مو

ریزش مو در مردان به چه عواملی بستگی دارد؟در این مطالعه، تیم تحقیق داده های ژنتیکی بیش از 52 هزار مرد را بررسی کرده و 287 منطقه ژنی مرتبط با از دست دادن شدید مو را شناسایی کردند.

بسیاری از ژن های شناسایی شده با ساختار و رشد مو مرتبط هستند. به گفته محققان، این ژن ها می توانند هدف ایجاد داروهای برای درمان طاسی باشند.

به گفته محققان، نکته جالب در این یافته ها این بود که بسیاری از سیگنال های ژنتیکی مربوط به طاسی در مردان ناشی از کروموزوم X بود که مردان از مادرشان به ارث می برند.

یکی از عوامل ریزش مو در مردان ژنتیک است

یکی از عوامل ریزش مو در مردان ژنتیک است
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از سلامت نیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف