نمناک بهداشت و سلامتورزش و سلامت موثرترین روشها برای ریکاوری بعد از ورزش
ریکاوری ، ورزش
ریکاوری بعد از ورزش سنگین برای کاهش درد عضلانی و تامین دوباره ی انرژی از اهمیت بالایی برخوردار است .

چند روش برای ریکاوری بعد از ورزش

پس از یک ورزش سخت، خیلی مهم است که دوباره انرژی بدنتان را تامین کنید که این مهم از طریق ریکاوری تامین میشود . ورزش باعث تخلیه انرژی عضلات و تخلیه ذخایر گلیکوژن می شود . اگر چه کمی درد و خستگی، پس از یک تمرین عالی اجتناب ناپذیر است، اما برای کاهش درد و آمادگی برای تمرین بعدی تان ترفندهایی وجود دارد که می توانید اجرا کنید.

هیچ کس دوست ندارد به بدن درد دچار شود، همه این سوال را می پرسند که چگونه می توان درد ناشی از بدن درد بعد از تمرین را از بین برد یا آن را کم کرد. هر چند بدن درد کاملا طبیعی است و نمی توان آن را به طور کامل از بین برد، می توان آن را کنترل کرد و پروتکل های مناسب ریکاوری بدن نه تنها سبب کاهش سطح حداقل گرفتگی بدن بعد از تمرین خواهد شد، بلکه اجازه می دهد بدن خود را به سرعت بهبود بخشید و تناسب اندام بهتری از تمرین به دست آورد.

انجام مختصری سرد کردن پس از ورزش کمک می کند تا انقباض عضلات بیش از حد درد تولید نکند.

بیشتر افراد برای سرد کردن بدن یا ریکاوری بعد از ورزش 15 ثانیه حرکات کششی انجام می دهند. با این حال راه های بهتری برای ریکاوری بعد از ورزش وجود دارد که می تواند از آسیب دیدگی جلوگیری کند.

ریکاوری بعد از ورزش

ریکاوری بعد از ورزش به کاهش درد کمک زیادی میکند

چند روش مختلف و موثر برای ریکاوری و سرد کردن بدن بعد از ورزش عبارتند از:

ماساژ

بسیاری از افراد فکر می کنند که ماساژ کار لوکسی است که تنها عده خاصی آن را انجام می دهند. با این حال وسایل مختلفی برای انجام ماساژ از جمله فوم های رولی فروخته می شوند که قابل استفاده هستند. می توان کار ماساژ را با کمک توپ نیز انجام داد. شما باید تنها عضله خود را بر روی توپ فشار دهید و توپ را حرکت دهید. این کار از سوزش عضلات جلوگیری می کند و اجازه می دهد که خون رسانی بیشتری به ماهیچه انجام شود. استفاده از فوم رولی هم از انقباض ماهیچه ها جلوگیری می کند.

حرکات مربوط به انعطاف پذیری

این حرکات به خصوص بعد از وزنه زدن مناسب هستند. در این نوع ورزش ها عضلات ممکن است آسیب ببینند بنابراین ریکاوری آنها مهم است. حرکات کششی نیز می توانند موثر باشند، اما آنها را بیش از دو دقیقه انجام ندهید و حداقل 10 ثانیه کشش داشته باشید.

ریکاوری فعال

اگر نمی خواهید یک روز استراحت داشته باشید می توانید در روزهای بین تمرین نیز فعالیت کنید، اما فعالیت خود را تغییر دهید. برای مثال شنا کنید یا یوگا و پیلاتس انجام دهید. این ورزش ها سبک تر هستند و می توانند باعث افزایش کارایی شما شوند.

موثرترین روشها برای ریکاوری بعد از ورزش

موثرترین روشها برای ریکاوری بعد از ورزش
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف