نمناک اخبارسیاست رییس جمهور فرانسه بخاطر تخلفات مالی بازداشت شد
رئیس جمهور ، رئیس جمهور فرانسه
رییس جمهور سابق فرانسه نیکولا سارکوزی به جرم تخلفات مالی در دوره انتخابات فرانسه محکوم به بازداشت شد.
تاریخ انتشار : 29 اسفند 1396

بازداشت نیکولا سارکوزی  رییس جمهور فرانسه

رئیس جمهوری پیشین فرانسه از سوی پلیس به اتهام تامین مالی غیرقانونی کمپین ریاست جمهوری اش بازداشت شده و تحت بازجویی قرار گرفت.

به نقل از فرانس پرس، پلیس فرانسه، نیکولا سارکوزی ، رئیس جمهور اسبق این کشور، را به اتهام تخلفات مالی در ایام انتخابات بازداشت کرد.منابع قضایی در فرانسه روز سه شنبه از بازداشت موقت سارکوزی در چارچوب تحقیقات درباره مشارکت رژیم معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی، در تأمین مالی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری 2007 فرانسه خبر دادند.

سارکوزی در بازداشتگاه پلیس قضایی در نانتر در حومه پاریس تحت بازداشت موقت قرار گرفت.

بازداشت سارکوزی
بازداشت سارکوزی به دلیل تخلفات مالی
 
به نوشته مدیاپارت و لو موند، که این خبر را فاش کردند، از زمان آغاز تحقیقات قضایی در خصوص این پرونده در آوریل 2013، این نخستین بار است که رئیس جمهور اسبق فرانسه در چارچوب این پرونده بازجویی می شود.
 
قضات فرضیه تأمین مالی احتمالی تبلیغات انتخاباتی سارکوزی را در 10 سال پیش از سوی لیبی معمر قذافی بررسی می کنند. تحقیقات در مورد اتهامات دادن و گرفتن رشوه، زد و بند، جعل اسناد و استفاده از اسناد جعلی، سوء استفاده از اموال اجتماعی و پولشویی، همدستی و مخفی کاری است.
رییس جمهور فرانسه
رییس جمهور سابق فرانسه بازداشت شد
 
سارکوزی که ماه مه سال 2012 قدرت را ترک کرد همواره رسما این اتهامات را که به ویژه از سوی یک نفر دیگر این شبکه، شخصی به نام زید تکی الدین مطرح شده، رد کرده است.

رییس جمهور فرانسه بخاطر تخلفات مالی بازداشت شد

رییس جمهور فرانسه بخاطر تخلفات مالی بازداشت شد
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / انتخاب /ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف