نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو با زائده های گوشتی روی پوست بدنم چیکار کنم؟
زائده های گوشتی ، زائده های گوشتی همرنگ پوست
زائده های گوشتی همرنگ پوست با نام پزشکی " اسکین تگ " شناخته می شود. این زائده ها مانند بخش اضافی روی پوست دیده می شود و ظاهری نا زیبا به پوست بدن می دهد.

زائده های گوشتی روی پوست را دستکاری نکنید

برخی افراد دچار یک یا چند زائده گوشتی همرنگ پوست هستند که نه شبیه خال گوشتی است و نه شبیه زگیل . نام علمی این ضایعه یا زائده پوستی، «اسکین تگ» یا «منگوله پوستی» است. اسکین تگ یا همان منگوله های پوستی، در واقع تومورهای خوش خیم بافت همبند هستند که به صورت ضایعه های برجسته و به شکل منگوله روی پوست ظاهر می شوند. این ضایعه ها بیشتر در ران پا، طرفین گردن، روی چشم و زیربغل دیده می شوند.

 

زائده های گوشتی روی پوست را دستکاری نکنید

در هر صورت فقط شما نیستید که چنین مشکلی دارید، چون یک چهارم مردم با این زائده های گوشتی مواجه می شوند و این مساله به خصوص بعد از 50 سالگی بیشتر رایج می شود.
افرادی که زائده های گوشتی دارند، حتما روش های مختلفی را در اینترنت برای برداشتن این زائده ها دیده اند، اما متخصصان توصیه می کنند که به هیچ وجه نباید سراغ چنین روش های غیراستاندارد و غیرپزشکی ای بروید، چون خطر زخم شدن یا بروز عفونت با این کارها خیلی بالا می رود.
خبر خوب این است که این زائده های گوشتی به راحتی قابل حذف هستند. متخصصان پوست می توانند با ایجاد بی حسی موضعی و برش سریع با استفاده از وسایل تخصصی پزشکی، این کار را به خوبی انجام دهند. منجمد کردن یا داغ کردن زائده های گوشتی هم روش رایج دیگری است که برای از بین بردن آن ها استفاده می شود.
عوارض ناشی از هر کدام از این روش ها فوق العاده محدود است و فرد می تواند بلافاصله به فعالیت های عادی خود برگردند. معمولا این زائده های گوشتی دوباره رشد نمی کنند، اما همیشه این احتمال وجود دارد که زائده های گوشتی جدید در نقاط دیگر بدن شکل بگیرند و بروز پیدا کنند. البته اگر زائده های گوشتی شما را آزار نمی دهند، بهتر است که برداشتن آن ها را فراموش کنید.

با زائده های گوشتی روی پوست بدنم چیکار کنم؟

با زائده های گوشتی روی پوست بدنم چیکار کنم؟
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 46
برگرفته از جام جم آنلاین -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 33 13
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف