نمناک اخبارگوناگون ماجرای بازداشت زائران ایرانی در عراق
زائران ایرانی ، زائران ایرانی
سفارت ایران در عراق و کنسولگری ایران مشغول پیگیری برای آزادسازی 36 تن از زائران ایرانی هستند که توسط پلیس این کشور دستگیر شده اند.
تاریخ انتشار : 21 آبان 1395
بازدید : 3,102 نفر

بازداشت زائران ایرانی در عراق به دلیل نداشتن گذر نامه

 سید حسن قشقاوی درباره موضوع روادید و گذرنامه معتبر زائران اربعین اظهار کرد:تمامی زائرانی که از ایران برای سفر به عتبات در ایام اربعین رهسپار هستند باید ویزا و مدارک قانونی را در اختیار داشته باشند.

 معاون کنسولی وزارت امور خارجه ادامه داد:متاسفانه با تمام تاکیداتی که مسئولان کشورمان برای دریافت ویزای اربعین و گذرنامه معتبر داشته اند تعداد 36 نفر از زائران کشورمان که بدون ویزا و گذرنامه معتبر عازم عتبات عالیات بودند در 48 ساعت گذشته توسط نیروهای عراقی بازداشت شدند.
 
معاون کنسولی وزارت امور خارجه تصریح کرد:این 36 نفر تصور می کردند که همانند سالهای گذشته می توانند بدون ویزا و گذرنامه معتبر در خاک عراق تردد کنند و این تفکر اشتباه باعث مشکلاتی برای آنان شده است.
 
قشقاوی افزود:سفارت ایران در عراق و کنسولگری ایران مشغول پیگیری برای آزادسازی این 36 نفر هستند ؛ اما اکیداً توصیه می کنیم که زائران بدون دریافت ویزا و گذرنامه معتبر از سفر به عتبات در ایام اربعین پرهیز کنند.
 
وی درباره شایعات مطرح شده مبنی بر لغو روادید اظهار کرد:متاسفانه این شایعات از سوی برخی رسانه های داخلی مطرح شد و به هیچ عنوان صحت ندارد چرا که دولت عراق بر دریافت روادید تاکید ویژه ای داشته و دارد.
 معاون کنسولی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد:کشور ما از سه سال گذشته مذاکراتی را برای لغو روادید متقابل با عراق آغاز کرده اما مقامات این کشور این موضوع را نپذیرفته اند که در هر حال نظر آنها قابل احترام است و همچنان موضوع ویزا برای تمامی سفرها میان ایران و عراق پابرجا است.

 

ماجرای بازداشت زائران ایرانی در عراق

ماجرای بازداشت زائران ایرانی در عراق
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از آنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف