نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد زایمان در آب مناسب کدام زنان است؟
زایمان در آب ، شرایط زایمان در آب
زایمان در آب یکی از روش های تقریبا جدید وضع حمل است که علاوه بر علاقه مندان بسیاری که برای انجام این روش وجود دارد، متخصصان استفاده از زایمان طبیعی در آب را به همه مادران باردار توصیه نمی کنند.
بازدید : 15,145 نفر

زنان بارداری که می توانند زایمان در آب داشته باشند

زایمان در آب روشی تقریبا نوین برای وضع حمل طبیعی مادران باردار است که این روزها بسیاری از خانم های حامله را مشتاق به انجام این روش وضع حمل کرده است . در کنار مزایا و معایبی که برای این روش مطرح می شود بحث شرایط لازم نیز اهمیت دارد که شدنی بودن این روش را قطعی یا منتفی می سازد.

زنان بارداری که می توانند زایمان در آب داشته باشند

یک متخصص زنان و زایمان گفت:زایمان در آب برای تمام مادران توصیه نمی شود و برای انجام آن نیاز به شرایطی مانند وضعیت قرارگیری جنین، قرارگیری مادر در جریان فعال زایمان، سلامت قلب جنین، عدم وجود خون ریزی و پاره نشدن کیسه آب لازم است. وی با اشاره به اینکه از جمله مزیت های زایمان در آب کاهش درد مادر به هنگام زایمان است، اظهار کرد:البته زایمان در آب به تمام مادران توصیه نمی شود.

زایمان در آب

زایمان در آب برای کدام زنان شدنی است؟

 این متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه آمار انجام زایمان در آب زیاد نیست، افزود:مادران باید نسبت به این روش زایمان آگاه شوند. البته تا کنون مادران باردار بسیاری از روش زایمان در آب استقبال کردند و این روش در میان آن ها ارجحیت یافته است. در عین حال انجام این روش برای تمام مادران توصیه نمی شود و برای انجام آن نیاز به شرایطی مانند وضعیت قرارگیری جنین، قرارگیری مادر در جریان فعال زایمان، سلامت قلب جنین، عدم وجود خون ریزی و پاره نشدن کیسه آب است.

 این متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه انجام زایمان در آب محدویتی ندارد و مادران در دفعات بعدی زایمان می توانند با داشتن شرایط لازم از این روش استفاده کنند، ادامه داد:این روش ضمن بالا بردن تحمل مادر در روند تسریع زایمان و تحمل مراحل مختلف زایمان نیز مؤثر است.

زایمان در آب ، شرایط مهم زایمان طبیعی در آب

زایمان در آب مناسب کدام زنان است؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف