نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد خطر زایمان زودرس با کم خوابی
زایمان زودرس ، بی خوابی
محققان در بررسی های انجام شده دریافتند زنان بارداری که دچار کم خوابی هستند دو برابر بیش از زنانی که خواب کافی دارند احتمال دارد دچار زایمان زودرس شوند و شش هفته زودتر وضع حمل کنند.

ارتباط بین بی خوابی و زایمان زودرس در زنان باردار

در بعضی از موارد برای تعداد اندکی از خانمها زایمان زود رس اتفاق می افتد که باید گفت این اتفاق تا حدودی مشکلات را برای فرزند به وجود می آورد. همچنین گفته می شود که نوزادانی که 2 الی 3 هفته زودتر از زمان مقرر به دنیا می آیند بیشتر در خطر مرگ قرار دارند.

مطالعه انجام گرفته روی سه میلیون مادر نشان داد که بی خوابی می تواند منجر به زایمان زودرس شوند.

در این بررسی متخصصان کالیفرنیایی دریافتند زنان بارداری که دچار کم خوابی هستند دو برابر بیش از زنانی که خواب کافی دارند احتمال دارد ممکن است دچار زایمان زودرس شوند و شش هفته زودتر وضع حمل کنند.

زایمان زودرس

زایمان زودرس

"لائورا پائولسکی" یکی از متخصصان این مطالعه گفت:شاید به نظر برسد که ارتباط بین بی خوابی و زایمان زودرس در زنان باردار موضوع عجیبی نیست اما پیش از این مطالعه ای در این زمینه انجام نگرفته بود. همچنین توجه به این ارتباط اهمیت دارد زیرا با انجام اقدامات مداخله ای ساده می توان مانع از این اتفاق شد.

کارشناسان سلامت عمومی معتقدند درمان بهتر زنان باردار مبتلا به اختلال خواب می تواند جان نوزادان را هم حفظ کند. هر سال در سراسر جهان 15 میلیون نوزاد نارس به دنیا می آیند. این کودکان زمان کمتری داشتند تا در رحم مادر رشد کنند و بیش از یک میلیون آنان به دلیل مشکلات بعدی جان خود را از دست می دهند.

به گزارش نیچر، همچنین تعدادی از این نوزادان در سال های آتی دچار نارسایی شنوایی، ناتوانی در یادگیری و دیگر مشکلات جسمی می شوند.

خطر زایمان زودرس با کم خوابی

خطر زایمان زودرس با کم خوابی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایسنا-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف