نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد این کار شما زردی نوزاد را بدتر میکند
زردی نوزاد ، زردی در نوزادان تازه متولد شده
زردی نوزاد به معنی زرد شدن رنگ پوست که مشکل شایع نوزادان تازه متولد شده است نکاتی را باید رعایت کنید تا بیماری زردی تشدید نشود.

دانستنی های مهم درباره زردی نوزاد

تولد نوزاد همراه با شادی و لذتی که برای پدر و مادر به همراه دارد، دغدغه های خاص خودش را هم دارد، به خصوص وقتی والدین تولد اولین فرزندشان را تجربه کنند. آنها از هر چیزی می ترسند و همه چیز آنها را نگران می کند. یکی از مواردی که روزهای اول تمام فکر و ذکر مادر و پدر را به خود مشغول می کند، زردی نوزاد است.

فوق تخصص عفونی کودکان گفت:در فرهنگ ایرانی خانواده ها سعی می کنند تا حد ممکن محیط نوزاد تازه متولدشده را گرم نگه دارند و لباس بیش تری به تن او بپوشانند و این باعث می شود بیماری زردی نوزاد تشدید شود.

زردی نوزاد

زردی نوزاد تازه متولد شده

علت زدی در نوزادان


این فوق تخصص گفت:شایع ترین علتی که یک نوزاد مبتلا به بیماری زردی می شود، ناسازگاری گروه خونی A به O است. یعنی گروه خونی بچه متولدشده A یا B باشد، در حالی که گروه خونی مادر O باشد.

وی افزود:علت دیگر ناسازگاری RH مادر و نوزاد است، یعنی بچه دارای RH مثبت و مادر RH منفی باشد.

عفونت های ادراری با کم کاری تیروئید علل دیگر ابتلای کودکان به زردی از نظر این فوق تخصص عفونی کودکان بود.

او گفت:اکثر نوزادان دارای زردی بیمارگونه در روز اول یا دوم تولد مشخص شده و باید حتماً درمان شوند، در غیر این صورت به مشکلات مغزی دچار می شوند.

وی گفت:بیش تر نوزادان ایرانی در روز دوم و سوم زرد می شوند، اما این زردی فیزیولوژی است و در روز چهارم یا پنجم تولد به طور خودبه خود درمان شده و احتیاج به داروی خاصی ندارند.

این فوق تخصص عفونی کودکان در پاسخ به این سوال که می گویند مادرانی که در دوران بارداری خود خوراکی هایی با طبع گرم می خورند، نوزاد آنها بعد از تولد مبتلا به زردی می شوند، گفت:این باور غلطی است و زردی نوزادان ربطی به تغذیه مادر در دوران بارداری ندارد.

این کار شما زردی نوزاد را بدتر میکند

این کار شما زردی نوزاد را بدتر میکند
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 20
برگرفته از سلامت نیوز -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 19 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف