نمناک اخبارحوادث جزئیات زلزله امشب کرمانشاه
زلزله کرمانشاه ، زلزله کرمانشاه امشب
ساعتی پیش دو زمین لرزه بزرگ با قدرت 5.9 و 4.1 ریشتر حوالی گیلانغرب در استان کرمانشاه را لرزاند.
تاریخ انتشار : 16 دی 1397

جزئیات زلزله امشب گیلانغرب کرمانشاه

باشگاه خبرنگاراندو زمین لرزه به بزرگی 5.9 ریشتری 4.1ریشتر حوالی گیلانغرب کرمانشاه را لرزاند.

بر اساس اعلام موسسه لرزه نگاری دانشگاه تهران عصر امروز یکشنبه 16 دی ماه زمین لرزه ای با قدرت 5.9 در مقیاس ریشتر حوالی گیلانغرب در استان کرمانشاه را لرزاند. 

این زمین لرزه به وقت محلی ساعت 17:11:59 در عمق 10 کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوسته است. 

نزدیک ترین شهرهای استان کرمانشاه به کانون این زمین لرزه گیلانغرب در فاصله 23 کیلومتری،سومار در فاصله 31 کیلومتری و سرپل ذهاب در فاصله 38 کیلومتری ثبت شده اند. 

زمین لرزه 4.1 ریشتری

لحظاتی پس از وقوع زلزله 5.9 در مقیاس ریشتر حوالی گیلانغرب در استان کرمانشاه، زمین لرزه دیگری با قدرت 4.1 ریشتری همان منطقه را لرزاند. 

این زمین لرزه به وقت محلی 17:16:49 در عمق 8 کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوست. 

نزدیک ترین شهرهای استان کرمانشاه به کانون این زمین لرزه گیلانغرب در فاصله 29 کیلومتری،سومار در فاصله 33 کیلومتری و قصر شیرین در فاصله 37 کیلومتری به ثبت رسیدند. 

همچنین نزدیکترین مراکز استان ها به کانون این زمین لرزه ایلام در فاصله 95 کیلومتری،کرمانشاه در فاصله 138 کیلومتری اعلام شده اند. 

گزارش مقدماتی زمین لرزه سوم به بزرگی 3.8 ریشتر

پس از وقوع دو زمین لرزه به فاصله چند ثانیه زمین لرزه سومی به بزرگی 3.8 ریشتر باز هم حوالی گیلانغرب در استان کرمانشاه را لرزاند. 

این زمین لرزه به وقت محلی ساعت 17:24:21 در عمق 8 کیلومتری از سطح زمین به ثبت رسید. 

نزدیک ترین شهرهای استان کرمانشاه به کانون زمین لرزه سوم گیلانغرب در فاصله 30 کیلومتری،قصر شیرین در فاصله32 کیلومتری و سرپل ذهاب در فاصله 34 کیلومتری به ثبت رسیده اند. 

همچنین نزدیکترین مراکز استان ها به کانون این زمین لرزه ایلام در فاصله99 کیلومتری ،کرمانشاه در فاصله 137 کیلومتری اعلام شده اند. 

زمین لرزه چهارم به بزرگی 3.5 ریشتر

زمین لرزه چهارم به بزرگی 3.5 ریشتر حوالی سومار در استان استان کرمانشاه به وقت محلی ساعت 17:33:54 در عمق 8 کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوست. 

نزدیک ترین شهرهای استان کرمانشاه به کانون این زمین لرزه سومار در فاصله 28 کیلومتری ، گیلانغرب در فاصله 31 کیلومتری و قصر شیرین در فاصله 43 کیلومتری اعلام شده است. 

زمین لرزه پنجم با قدرت 4.8 ریشتری

پس از وقوع سه پس لرزه زمین لرزه 5.9 ریشتری پس لرزه دیگری حوالی سومار در استان کرمانشاه به وقت محلی ساعت 17:45:08در عمق 10 کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوست. 

نزدیک ترین شهرهای استان کرمانشاه به کانون این زمین لرزه سومار در فاصله 25 کیلومتری،گیلانغرب در فاصله 26 کیلومتری و سرپل ذهاب در فاصله 44 کیلومتری به ثبت رسیده است. 

همچنین نزدیکترین مراکز استان ها به کانون این زمین لرزه ایلام در فاصله 88 کیلومتری،کرمانشاه در فاصله 136 کیلومتری ثبت شده اند. 

اعزام تیم های ارزیاب به محل وقوع زمین لرزه

5 تیم ارزیاب به محل وقوع زلزله اعزام شده اند. 

محمودیان فرماندار گیلانغرب دو تیم ارزیاب به منطقه اعزام شده است و در حال حاضر تیم های ستاد بحران به حالت آماده باش در آمده اند. 

همچنین بیمارستان ها و مراکز درمانی آماده پذیرش مصدومین احتمالی است. 

براساس گزارش های اعلام شده تاکنون خسارتی گزارش نشده است.

انتهای پیام/م

جزئیات دو زلزله شدید امشب در گیلانغرب کرمانشاه

جزئیات زلزله امشب کرمانشاه
: امتیاز : 3.6 تعداد رای : 7
این مطلب مفید بود ؟
5 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف