نمناک اخبارجامعه ایران در خرداد 97 چند بار لرزید؟ + آمار
زلزله ایران ، زلزله های ایران
مرکز لرزه نگاری ایران آمار زلزله های رخ داده در خرداد ماه 1397 در کشورمان را منتشر کرد.
تاریخ انتشار : 1 مرداد 1397

 آمار زلزله ایران در خرداد ماه 97

فارس: بر اساس آمار ماهیانه ای که مرکز لرزه نگاری ایران منتشر می کند، در خردادماه، ایران مجموعاً 1130 بار به لرزه در آمده که قوی ترین زمین لرزه ماه قبل نیز با قدرت 5.0 ریشتر مربوط به استان کرمان است.

روزگذشته دو زلزله با قدرت 5.9 ریشتر استان های هرمزگان و کرمانشاه را متاثر از خود کرد و در این بین کرمانشاه با بیش از 50 پس لرزه که 9 بار آن قدرتی بیش از 3 ریشتر داشته اند، رکوردار بوده است. 

بنابر آمار مرکز لرزه نگاری ایران، روزگذشته سه استان کرمانشاه، کرمان و هرمزگان از ساعت 22 شب قبل تا 9 صبح امروز، 41 بار لرزیده اند که نشان از تمرکز زمین لرزه ها در این سه استان است. تمرکز زمین لرزه ها نشان دهنده کانونی بودن زلزله در این استان ها است و باید مسؤولین امر در خصوص مدیریت بحران این استان ها در خصوص وقوع زمین لرزه های قوی تر برنامه ریزی دقیق تری داشته باشند تا سردرگمی و هرج مرج امداد رسانی که در زمین لرزه سال پیش کرمانشاه شاهد آن بودیم، تکرار نشود.

بر اساس آمار ماهیانه ای که مرکز لرزه نگاری ایران منتشر می کند، در خردادماه، ایران مجموعاً 1130 بار به لرزه در آمده که قوی ترین زمین لرزه ماه قبل نیز با قدرت 5.0 ریشتر مربوط به استان کرمان و حوالی «راور» است. 

بنابر این گزارش شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری در خردادماه 1397، تعداد نزدیک به 1130 زمین لرزه رخ داده در ایران و نواحی مرزی را ثبت و تعیین محل کرده اند. نمودار فراوانی زمین لرزه ها براساس بزرگی و «رومرکز» زمین لرزه های ثبت شده در شکل های زیر نمایش داده شده است. 

در این ماه تعداد 17 زمین لرزه با بزرگی بیش از 4.0 در داخل کشور توسط مرکز لرزه نگاری کشوری به ثبت رسیده است. بزرگ ترین زمین لرزه در داخل کشور در تاریخ 1397/03/23 با بزرگی5.0 حوالی راور واقع در استان کرمان ، رخ داده است.

آمار زلزله ایران

 

فراوانی زمین لرزه های ایران و نواحی مجاور بر اساس بزرگی در خردادماه 1397

بنابر گزارش این مرکز، پراکندگی زمین لرزه های ایران نیز طبق نقشه رومرکز بدین شکل است. طبق اطلاعات منتشره، بیشترین زمین لرزه هایی که در ایران به وقوع پیوسته است، قدرتی بین 4.0 تا 5.0 ریشتر داشته اند که در نقشه زیر با دایره های آبی رنگ مشخص شده اند.

آمار زلزله ایران

نقشه رومرکز زمین لرزه های ایران و نواحی مجاور در خردادماه 1397

انتهای پیام/م

آمار زلزله های رخ داده ایران در خرداد ماه 1397

ایران در خرداد 97 چند بار لرزید؟ + آمار
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف