نقشه میزان جابه جایی پوسته زمین در زلزله کرمانشاه+عکس

تاریخ انتشار : 28 آبان 1396کد مطلب : 60011زمان مطالعه : 2 دقیقه
سازمان فضایی ایران ​نقشه میزان جابه جایی پوسته زمین در زلزله کرمانشاه را منتشر کرده است که تصویر آن را در این مطلب مشاهده می کنید.

میزان جابه جایی پوسته زمین در زلزله کرمانشاه در این نقشه

زمین لرزه 1396 ایران _ عراق به بزرگی 7٫3 در مقیاس بزرگای گشتاوری شامگاه یکشنبه 21 آبان 1396 در نزدیکی ازگله، استان کرمانشاه در نزدیکیمرز ایران و عراق در 32 کیلومتری جنوب غربی شهر حلبچه عراق ایران رخ داد. کانون زمین لرزه 5 کیلومتری شهر ازگله کرمانشاه بود و زلزله نگاری آمریکا کانون این زلزله را 32 کیلومتری حومه شهر عراقی حلبچه اعلام کرد.

بر طبق گفته رئیس مرکز لرزه نگاری ایران چندین پیش لرزه قبل از زلزله 7٫3 ریشتری حوالی ساعت 21 تا 21:48 اتفاق افتاده که موجب هشیاری مردم شد که بزرگترین این پیش لرزه ها به قدرت 4/5 ریشتر ثبت شد تعداد کشته ها در ایران به 574 نفر رسیده و همچنین 9٬388 نفر نیز زخمی شده اند و حدود 70٬000 نفر بی خانمان شدند. شهر ازگله نزدیک ترین شهر به کانون زلزله (5 کیلومتر) بود. عمق زمین لرزه 11 کیلومتر بوده که به علت عمق کم و مدت زیاد در کل منطقه شمال غرب کشور احساس شد.

 

 

زلزله کرمانشاه

جابه جایی پوسته زمین در زلزله ایران و عراق

نقشه میزان جابه جایی پوسته زمین:

سازمان فضایی ایران ​نقشه میزان جابه جایی پوسته زمین در زلزله ایران و عراق را منتشر کرد. نقشه میزان جابه جایی پوسته زمین در کشورهای ایران و عراق با استفاده از تصاویر ماهواره ای رادار قبل و بعد از حادثه توسط سازمان فضایی ایران به عنوان نماینده سازمان ملل متحد در تولید نقشه های فضایی زلزله اخیر ایران و عراق تولید شد.

بر اساس تحلیل داده های ماهواره ای، رادارها نشان می دهند که بیشترین میزان جابه جایی پوسته زمین در داخل ایران و در اطراف روستای قلمه ذهاب در شمال غرب شهر سرپل ذهاب به وقوع پیوسته است.

زلزله کرمانشاه

جابه جایی پوسته زمین در زلزله ایران و عراق

 

نقشه میزان جابه جایی پوسته زمین در زلزله کرمانشاه+عکس

45
این مطلب مفید بود ؟41
برگرفته از ایلنا/ی
برچسب :
نظرات
وبگردی