نمناک تکنولوژیاینترنت گوگل به چه معناست و کار خود را کی آغاز کرد
گوگل ، ویژگی های گوگل
در این گزارش قصد داریم دانستنی هایی جالب از معنی گوگل گرفته تا مخترع و زمان شروع به کار گوگل را در اختیار شما قرار دهیم.
بازدید : 5,521 نفر

معنی گوگل چیست؟

واژه گوگل (Google) نزدیک به واژه Googol که به وسیله میلتون سیروتا برادر زاده ریاضیدان بزرگ آمریکایی ادوارد کانسر(1993) ابداع شد تا عددی را نشان دهد که یک به دنبال آن 100 تا صفر باشد.

ویژگی های گوگل

تاریخچه گوگل و دانستنی های آن

 
به بیان دیگر استفاده گوگل از این لفظ ماموریت گوگل را برای سازماندهی کردن انبوهی از اطلاعات حاضر در وب نمایان می کند.
 
به عدد «ده به توان ده به توان صد» گوگل پلکس(Googolplex) میگویند و به عدد «ده به توان ده به توان ده به توان صد» گوگل دوپلکس (Googolduplex) می گویند.
 
گوگل کار خود را به عنوان یک پروژه تحقیقات در اوایل سال 1996 به وسیله "لاری پیج" و "سرجی برین" که دو دانشجو PHD از دانشگاه "استنفورد" بودند شروع کرد و امروز نیز از آن ها به عنوان موسس گوگل یاد می شود.
 
موتور جستجوی گوگل به خاطر سادگی طراحی و نتایج جستجو مرتبط آن در میان کاربران اینترنت جای بخصوصی برای خود باز کرد.
Google «دارای یک استعداد فوق العاده برای بازگرداندن نتایج فوق العاده مرتبط» است و گوگل به عنوان موتور جستجوی انتخابی از بین 100 سایت برتر در سال 1998 اعلام شد.گوگل از بدو ثبت شدن شرکت، زنجیره ای از محصولات، خرید و شراکت با شرکت های دیگر بود. این شرکت محصولات اینترنتی سودمندی مانند سرویس ایمیل جی میل و شبکه های اجتماعی گوگل+ را به کاربران خود پیشنهاد می دهد.

گوگل به چه معناست و کار خود را کی آغاز کرد

گوگل به چه معناست و کار خود را کی آغاز کرد
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 14
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 10 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف