نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو امکان لیزر موهای زائد در یک جلسه وجود دارد؟
لیزر موهای زائد ، موهای زائد
بهترین و پرطرفدارترین راه برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن لیزر است, یک متخصص پوست و مو همه چیز را درباره لیزر موهای زائد بیان میکند.
بازدید : 1,968 نفر

نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانید

در مدتی که از معرفی لیزرها برای درمان موهای زائد گذشته است ثابت شده برای درمان نواحی وسیع پوشیده از مو هیچ روشی بهتر از لیزر نیست. باید توجه داشت بعضی متخصصان معتقدند به جای حذف موهای زائد بهتر است اصطلاح کاهش موهای زائد را به کار برد.

یک متخصص پوست و مو درباره برداشتن کامل موهای زائد در یک جلسه با لیزر توضیح داد.

 متخصص پوست و مو در خصوص روند طبیعی رشد مو ها بیان کرد:موهای بدن (طبیعی یا غیر طبیعی) دارای فاز رشد، استراحت و خواب هستند، ولی موی هر قسمت از بدن دارای فاز زمانی متفاوتی است. به عنوان مثال مدت زمان رشد هر تار موی سر سه سال، ابرو شش ماه و مژه پنج تا شش ماه است.

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد صورت

 
وی ادامه داد:مدت زمان فاز استراحت در مورد موی سر 2 هفته و این میزان در فاز خواب سه ماه محسوب است. با لیزر فقط می تواند موهایی را که در فاز رشد مشغول تکثیر هستند، تخریب کرد. وقتی مو در فاز استراحت و خواب قرار دارد به دلیل اینکه در این فاز ها تکثیر مو صورت نمی گیرد، لیزر سبب از بین رفتن این مو ها نمی شود.
 
این متخصص پوست و مو در خصوص موهایی که تحت تابش اشعه لیزر قرار دارند، عنوان کرد:هنگامی که مو (در فاز رشد) در معرض این اشعه واقع می شود، تارهای مو انرژی لیزر را به خود جذب می کنند، ولی از آنجایی که مو تحمل قدرت لیزر را ندارد، نابود می شود.
او با بیان اینکه به کمک لیزر نمی توان در یک جلسه موهای زائد را از بین برد، تاکید کرد:در هر جلسه لیزر تعدادی از تارهای مو در فاز استراحت و خواب قرار دارند، بنابراین آن ها در یک جلسه تخریب نمی شوند و برای از بین بردن آن ها به جلسات بیشتری نیاز است.
 
وی توصیه کرد:زنان باردار و شیرده باید بنا بر احتیاط از انجام لیزر خودداری کنند. همچنین اگر ناحیه ای که قرار است لیزر روی آن انجام شود، دچار تبخال یا ضایعه پوستی است نباید تا بهبودی کامل موضع از لیزر کردن آن اجتناب شود.

او یادآور شد:موهای سفید و کرکی به دلیل اینکه فاقد رنگدانه هستند، انرژی لیزر را به خودشان جذب نمی کنند، حتی طبق برخی تحقیقات صورت گرفته اگر موهای کرکی تحت تابش اشعه قرار گیرند، امکان تیره و ضخیم شدن آن ها وجود دارد.

امکان لیزر موهای زائد در یک جلسه وجود دارد؟

امکان لیزر موهای زائد در یک جلسه وجود دارد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف