نمناک اخبارجامعه محاکمه قاتل آتنا در انتظار نظریه پزشکی قانونی
قاتل آتنا ، محاکمه قاتل آتنا
وکیل خانواده آتنا اصلانی اظهار داشت: تحقیقات درباره اتهام تجاوز به عنف، فقط در صلاحیت دادگاه کیفری یک استان اردبیل است که این دادگاه همچنان در حال انجام تحقیقات مقدماتی است.
تاریخ انتشار : 18 مرداد 1396

محاکمه قاتل آتنا کی اجرا می شود؟

در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده قتل دختربچه پارس آبادی که چندی قبل قربانی جنایت هولناک مرد رنگرز قرارگرفته بود اظهارداشت:تحقیقات مقدماتی درباره اتهام قتل عمد توسط بازپرس دادسرا انجام شده که در خصوص این اتهام، با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان اردبیل ارجاع شده است.

مطابق با قانون، دادسرا صلاحیت رسیدگی به اتهامات مرتبط با اعمال منافی عفت را ندارد و از این منظر، تحقیقات مقدماتی در خصوص اتهام تجاوز به عنف و اثبات آن، مستقیم در دادگاه کیفری استان رسیدگی می شود که در این خصوص تحقیقات در حال انجام است.
نظریه تکمیلی پزشکی قانونی هنوز مشخص نشده و احراز اینکه تجاوز صورت گرفته یا خیر، تنها در صلاحیت دادگاه کیفری یک استان است.

قاتل آتنا

زمان محاکمه قاتل آتنا

تشکیل جلسه دادگاه در مهلت قانونی

این اظهارات وکیل پرونده در حالی مطرح شده که رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیزاظهارداشت:علت کمی معطلی درجریان رسیدگی به پرونده در دادگاه کیفری یک، در نظر گرفتن زمان برای تکمیل تحقیقات بخش تجاوز به عنف است. حجت الاسلام والمسلمین قاصدی گفت:بر اساس قانون Law ، فرصت چند روزه ای در زمان ابلاغ به متهم داده می شود تا او فرصتی برای دفاع داشته باشد که این موارد قانونی باید لحاظ شود، ولی به احتمال زیاد حداکثرتا 10 روز دیگر جلسه محاکمه برگزار می شود، در صورتی که اتهام تجاوز اثبات شود، مجازاتش طبق قانون اعدام است و برای قتل عمدی نیز مجازات قصاص در نظر گرفته می شود که البته اجرای قصاص، منوط به درخواست اولیای دم است. اگر بحث قصاص مطرح باشد اولیای دم باید تفاضل دیه را پرداخت کنند، ولی اگر حکم اعدام اجرا شود، با مشکل پرداخت تفاضل دیه مواجه نمی شود.

محاکمه قاتل آتنا در انتظار نظریه پزشکی قانونی

محاکمه قاتل آتنا در انتظار نظریه پزشکی قانونی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 9
برگرفته از رکنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 9 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف