نمناک سبک زندگیکودک زمان مناسب برای سپردن کودک به مهد
کودک ، مهد کودک
معمولاً پدر و مادرها با این موضوع درگیر هستند که آیا رفتن به مهدکودک ضرورت دارد و از چه سنی باید کودک را به مهدکودک بفرستند.

مهدکودک بهتر است یا خانه پدر و مادر بزرگ

برای بسیاری از والدین این سوال مطرح است که چه سنی میتواند مناسب ترین سن برای اغاز مهد کودک در فرزندان شان باشد . برخی از آنها ترجیح میدهند تا سنین بالاتری کودکانشان را نزد خود نگه دارند. از سوی دیگر دسته ای از والدین به ویژه در خانواده هایی که مادر شاغل است؛ ترجیح میدهند از بعد از دو سالگی کودک را به مهد کودک بسپارند تا مادر نیز بتواند بدون دغدغه خاطر به شغل خود بازگردد
سوال:
همسرم به شدت مخالف سپردن فرزندمان به مهد است اما بنده گمان می کنم مهد بهتر خانه مادر و پدربزرگ است. میترسم فرزندم در خانه آنها لوس شود.اینطور نیست؟
پاسخ:
این موضوع به سن کودک بستگی دارد. در کودکان زیر 3 سال که نیاز بیشتری به مراقبت دارند مادر و پدربزرگ بهترین گزینه هستند اما اگر مادربزرگ یا پدربزرگ توانایی نگهداری از فرزند شما را ندارند یک پرستار یا مربی خاص مهد می تواند برای مدت طولانی کودک را نگه دارد. مادرانی که مجبورند کودکان کمتر از 3 سال خود را به مهد بسپارند, بهتر است قبل از 8 ماهگی این کار را انجام دهند زیرا در این سن کودک هنوز شناختی از محیط اطراف ندارد و استرس و اضطراب از افراد غریبه در او شکل نگرفته است. برای کودکان بالای 3 سال، حضور در محیط های اجتماعی خوب است اما اگر مادر و پدربزرگ فرصت داشته باشند، بهتر است کودک چند ساعت به مهد و چند ساعت به آنها سپرده شوند.

کودک

سن مهد رفتن کودک

به هر حال مهد محیطی است که انضباط خاصی در آن حاکم است و کودک در آن با افراد زیادی در تماس است و خسته می شود. برای پیشگیری از لوس شدن کودک باید روش تربیتی مادر و پدربزرگ مشابه با روش تربیتی والدین باشد تا کودک دچار مشکلات رفتاری نشود. هر چه تشابه بین نوع تربیت بیشتر باشد هم از نظر تربیتی برای کودک بهتر است هم اینکه او تنش کمتری را تجربه خواهد کرد.

زمان مناسب برای سپردن کودک به مهد

زمان مناسب برای سپردن کودک به مهد
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از نی نی بان -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف