نمناک سبک زندگیکار و زندگی زنان در رانندگی عصبانی ترند !
رانندگی ، رانندگی زنان
تحقیقات نشان داد که زنان به هنگام رانندگی به طور متوسط، 12 درصد عصبانی تر از مردان هستند.
تاریخ انتشار : 1 آبان 1395
بازدید : 1,384 نفر

آیا زنان در رانندگی عصبانی تر از مردان هستند

رانندگی اصول و قواعدی دارد که اگر نکته ای از این قوانین رعایت نشود مطمئناً آثار جبران ناپذیری به راننده، عابرین و سرنشینان وارد می شود . مهم ترین قاعده و قانون رانندگی رعایت فرهنگ رانندگی در خیابان است . همین فرهنگ رانندگی به ما میگوید که خانم ها هم میتوانند به خوبی آقایان رانندگی کنند چرا که در آمار تصادفات جاده ای بیشترین تصادفات مربوط به آقایان است . اما تحقیقات جدیدی در زمینه واکنش های خانم ها و آقایان در رانندگی صورت گرفته است که خواندنش خالی از لطف نیست.

تحقیقات دانشمندان نشان می دهد، زنان در حین رانندگی در قیاس با مردان عصبانی تر هستند.

یک شرکت خودروساز انگلیسی با همکاری یک کارشناس از دانشگاه «گلداسمیت»(Goldsmiths) لندن با بررسی 1000 راننده دریافتند که زنان به هنگام رانندگی به طور متوسط، 12 درصد عصبانی تر از مردان هستند.

زنان در رانندگی

زنان هنگام رانندگی کردن عصبانی تر از مردان هستند

«پاتریک فاگان»(Patrick Fagan)، روانشناس رفتاری از «گلداسمیت» از 1000 راننده تست حس گرفته تا ببیند چگونه صدا، بینایی، بویایی و طعم ، پاسخ های عاطفی را در حالات مختلف رانندگی تحریک می کنند.

فاگان گفت:از نظر روانی، زنان نسبت به مردان نمره بالاتری در هوش هیجانی و کلامی و ویژگی شخصیتی روان رنجوری یا نوروتیسیزم دارند.

وی افزود:نظریه تکاملی نشان می دهد اجداد زن اولیه در دوران باستان، در برابر هر چیزی که آنها را تهدید می کرد و در زمانی که مردهای آنها به شکار رفته و آنها در غار بی دفاع و تنها بودند، احساس خطر می کردند.

این غریزه سیستم هشدار دهنده، هنوز هم در زنان وجود داشته و باعث می شود تا زنان راننده به محرک های منفی حساس تر باشند، به طوری که سریعتر از مردان عصبانی و ناامید می شوند.

بر اساس این پژوهش، دو احساس غالب در هنگام رانندگی وجود دارد:حس آزادی که احساس شادی را به همراه دارد و خشم هنگامی که ما کنترل خود را از دست می دهیم.

زنان در رانندگی

تحقیقات نشان داد که زنان در رانندگی عصبانی تر هستند

هنگامی که محققان از شرکت کنندگان در این پژوهش سوال کردند که چه چیزی باعث خوشحال شدن شما در پشت فرمان خودرو می شود، 84 درصد از آنها گفتند:"جاده های خلوت(empty roads ) نزدیک به 70 درصد گفتند "مناطق روستایی و خارج از شهر(the countryside)" و 69 درصد از آنها از علاقه خود به "کنار دریا(the seaside)" گفتند و بیش از نیمی از مردم انگلستان یعنی 54 درصد از آنها گفتند آنچه باعث می شود که آنها واقعا در ماشین احساس خوبی داشته باشند، آواز خواندن است.

طبق آمار به دست آمده تقریبا هشت نفر از 10 نفر در حین رانندگی همیشه به چیزی گوش می دهند.

زنان در رانندگی

واکنش های زنان در رانندگی بیشتر از مردان است

محققان این پژوهش اظهار کردند که هدف ما از انجام این پژوهش بررسی احساسات رانندگان و کمک به آنها برای راندن بهتر هم در حال حاضر و هم در آینده است.

نتایج این پژوهش نشان می دهد که در تمام حالات آزمون، احتمال بروز واکنش های عصبی از سمت زنان بیشتر است.

زنان در رانندگی عصبانی ترند !

زنان در رانندگی عصبانی ترند !
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از خبرگزاری تسنیم / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف